Nápady & návrhy

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Zdravím Vás všechny,

už jsem to zde asi navrhoval, ale dnes mě to poprvé rozzlobilo. WebDeal má podle mého názoru dost špatné nastavení profilu. Oproti Webtrhu zde nemohu vkládat informace, které bych potřeboval, když si nechci založit osobní účet. Přijde mi, že WebDeal předpokládá, že podnikatelem (uživatelem) je vždy jednotlivec. Pokud je ale toto fórum určeno k obchodu (což bychom rádi), měl by akceptovat i možnost vytvoření firemních profilů, jež spravuje více lidí.

Zrovna to teď totiž dělám. Rozjíždím projekt a o marketing se nebudu starat já, ale někdo jiný. Už v pravidlech WebDealu jsem se dozvěděl, že nesmím mít multiidentity. To zde zabíralo možná na Nekrose (pamatujete?), ale z tohoto pohledu je to naprosto zbytečná podmínka. V pravidlech by mělo být zahrnuto, že toto neplatí v případě firemních profilů. WebDeal sám by udělal velice chytrý krok, kdyby profily osobní a firemní odlišil, a to v nastavení i vzhledu samotného profilu. Třeba by tím přitáhl více firem a více uživatelů by si vyplnilo informace tak, jak chtějí...

Na Webtrhu jsem si mohl do profilu vložit informace, že profil nespravuje jednotlivec (sice pro to není funkce, ale je pro to prostor). Zde se bohužel prolínají fakturační údaje se jménem v profilu, což má za následek, že pokud chci uvést svoje fakturační údaje, musím se vydávat skutečně za firmu a do pole Jméno a příjmení vložit něco jiného. Toto pole ale mě zase omezí na počtu znaků, takže jsem tam, kde jsem byl. Buďto v profilu vůbec neuvedu, že se jedná o kolektivní profil, nebo to všechno nahážu do zájmů nebo povolání, které mi zase (na rozdíl od Webtrhu) neumožní dělat odstavce, takže se text scucne do jednoho a konec.

Je to detail, ale všiml jsem si, že i zde na WebDealu jsou nějaké firemní účty (hlavně hostingy) a že mnoho i klasických uživatelů nemá svoje profily vyplněné. Je to sice asi nezájmem o jejich vyplnění, ale z pohledu člověka, který chce vytvořit kolektivní profil a uživatelům fóra nic nezatajovat a uvést všechny relevantní informace, je to chyba fóra. Zkuste se nad tím zamyslet :) A představte si, že by celé vyplnění profilu představovalo jen jedno velké textové pole, do kterého bych mohl napsat, co chci. Kdo by chtěl, napsal by jen důležité informace a vykašlal by se na nějaké Zájmy, Povolání, Yahoo a další. Prostě by popsal svoje služby, kontakt a další a jeho profil by byl rázem pro potenciálního zákazníka daleko přínosnější.

A pokud porušuji pravidla, tak se omlouvám. Tímto jen vhazuji předmět k diskuzi a případnému vylepšení fóra :) Já osobně to přežiju, ale proč WebDeal zase trošku nevylepšit a nemyslet na více věcí?

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Já osobně bych to třeba nevyužil, ale to co napsal Jirka mi smysl dává. Podle mě docela dobrý nápad...

honzasochurek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 168
Registrace: 25.04.2012
Je to dobrý nápad ale já bych to nevyužil :)

Pebro
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 145
Registrace: 18.11.2010
Nápad to je velmi dobrý, taky bych uvítal možnost vytvoření firemního účtu.
Bevedo - vyhledávač produktů do domácnosti nebo na zahradu a magazínu Atlaso.cz
 Nejvíce srážek v ČR – přehled rekordů v počasí

Lukaaashek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 226
Registrace: 04.03.2012
Nenapadlo by mě to a zatím mi to ani nechybí, ale rozhodně by to bylo velmi dobré vylepšení.

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
No, například firma Wedos je také firma a evidentně nemají s WebDealem problém. Jinak v současném stavu mě napadá jedině, že by si uživatelé z jedné firmy mohli nastavit identické profily (třeba avatar apod.) či si založit nový firemní účet a jeho údaje mezi sebou sdílet, tudíž by k účtu měl přístup každý (tak nějak to má podle mě Wedos).
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Jan Paluska píše:
No, například firma Wedos je také firma a evidentně nemají s WebDealem problém. Jinak v současném stavu mě napadá jedině, že by si uživatelé z jedné firmy mohli nastavit identické profily (třeba avatar apod.) či si založit nový firemní účet a jeho údaje mezi sebou sdílet, tudíž by k účtu měl přístup každý (tak nějak to má podle mě Wedos).

Asi si nepochopil, co jsem psal výše. :) Přesně o tom totiž mluvím. Tedy o firemním účtu, který může používat více lidí. Zde vůbec nejde o "uživatele z jedné firmy", zde jde o jeden účet, který používá více lidí naráz a je pojmenován podle firmy.

Co se Wedosu týče. Ruku na srdce, kdo na fóru neví, co to je Wedos. Takový kolos si může dovolit mít profil nevyplněn, ale menší, třeba i nové firmy (a nemusí to být jen firmy, třeba my firma nejsme, prostě kolektiv - projekt), to potřebují. Potřebují potenciální zákazníky informovat o tom, co jsou zač. A to zde na WebDealu jde opravdu ztuha. Proto jsem pro rozšíření možností nastavení profilu, případně pro možnost vytvoření firemního profilu s odlišnými možnostmi nastavení.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
No abych řekl pravdu, taky bych to uvítal, například obchodovat pod hlavičkou svého projektu/firmy by bylo vhodnější. Příkladem je nábor redaktorů, zadat si sem poptávku pro nábor redaktorů pod firemním profilem projektu/firmy by bylo víc než dobré. No a s tím jde ruku v ruce i možnost ovládat tento firemní účet, více lidmi. Možná by u firemních profilů bylo dobré udělat nějakou autorizaci.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
freez píše:
No abych řekl pravdu, taky bych to uvítal, například obchodovat pod hlavičkou svého projektu/firmy by bylo vhodnější. Příkladem je nábor redaktorů, zadat si sem poptávku pro nábor redaktorů pod firemním profilem projektu/firmy by bylo víc než dobré. No a s tím jde ruku v ruce i možnost ovládat tento firemní účet, více lidmi. Možná by u firemních profilů bylo dobré udělat nějakou autorizaci.

Přesně tak :) Na Webtrhu mám dva "firemní" účty, protože když zadám poptávku po redaktorech, přijde 40 zpráv a na osobním, kde řeším jiné věci, se to nedá zvládat. Zde to zatím nehrozí, ale je to jen jeden důvod, proč firemní účty vytvořit :)

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Popřemýšlím nad tím. Určitě v této oblasti plánuji nějaká vylepšení a tohle může být jedním z nich.

Jiří Rostecký píše:
... Už v pravidlech WebDealu jsem se dozvěděl, že nesmím mít multiidentity.

Spoustu věcí mám v pravidlech jen abych měl v případě průseru se o co opřít. Ale pokud vidím rozumné využití, nepostihuji to.

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Otakar Pěnkava píše:
Spoustu věcí mám v pravidlech jen abych měl v případě průseru se o co opřít. Ale pokud vidím rozumné využití, nepostihuji to.

To chápu, právo udělit ban a mít k tomu podložený důvod je pro provozovatele fóra nezbytné. S tím souhlasím. No, děkuju, že to zkusíte vyřešit, určitě by to pro WebDeal byla vcelku originální funkce. :)

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
V následujících dnech se v nastavení objeví možnost přepnout profil na firemní, resp. "textový". Prakticky dostanete textareu a BB editor - stejný jako u příspěvků. To jak si jej uspořádáte je pak už jen na vás.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Taky děkuji, brzy využiji taktéž, jdu se podívat jak to vlastně funguje :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Uvítali byste i možnost vkládat obrázky do firemního profilu? Případně i možnost změnit pozadí?

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Jo to určitě jo, nicméně jsem to prozkoumal a asi budu za debila, ale vůbec jsem ten firemní profil nepobral :-D Nebude školení? :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Porovnej tvůj a můj profil:
tvůj: member/freez/
můj: member/Otakar%20P%C4%9Bnkava/

Firemní profil je o nahrazení boxu Základní informace - osobní boxem Firemní profil který si můžeš naformátovat sám. Nejsou tam předvolená pole - jméno, příjmení, věk, zájmy a specializace. Místo toho tam můžeš vepsat cokoliv. Třeba odkazy na tvé projekty.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Jo už to hňápu, já si to pořád představoval tak nějak, jako že se budu moct přepnout do firemního profilu, napíšu příspěvek a nebo zadám poptávku a ona se objeví pod hlavičkou firmy a ne mého osobního profilu. Tak teď je mi to jasné jak to funguje.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se