Nápady & návrhy

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
To ano, sikecův případ je opravdu tak tajemný, že i mě to přijde až divně podezřelé :-)

Já bych uvítal opravdu jen oddělenou firemní identitu, nic víc, dokonce bych uvítal, pokud to fórum dovolí, že v případě propojení dvou účtů, by automaticky tyto účty nemohli: přihodit v aukce, odpovídat ve vlákně založeném druhou identitou, reagovat na nabídku založenou druhou identitou, atd.

Pokud by u firemního profilu byl pod logem proužek "firemní profil" tak jedině dobře. Například prodejní iTrader by pro firmu byl daleko lepší reklamou a hodnocením, než iTrader můj osobní. Je víc věcí a důvodů, proč by se mi to líbilo.

stephan: no právě že firemní profil tu je, ale neřeší to co bych uvítal já, je to jen záložka u osobního profilu.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
asi jak říká fraaez: Prostě není problém, ale poctivě. Stephanův názor beru v potaz, nicméně pro poctivé lidi je v pohodě mít dva nicky. Prostě chtějí diskutoval, ale někdy pod jiným jménem, protože mají jeden profil třeba pro firmu a druhý projekt pro sebe. Já chci mít jeden profil pro diskutování ohledně věcí co disutuji ohledně jedněch věcí a druhý pro řešení specialit v jiném oboru. Prosím o rozhodnutí Oty, jak to teda půjde...

-- 10.11.2012 19:37 --

Update: Ne, chci dva osobní profily. Firmu sem netahejme. Prostě jeden profil chce mít sikec a druhý profil ch e mít tajemný pan Hyde. Znovu opakuji, mohl jsem to udělat a nikdo by nic nevěděl. Jsem poctivý člověk, proto se ptám. Zdvojených a vícenásobných identit je zde jistě mnoho a nikdo se nan nic neptal. Takhle u nás dopadají poctiví lidé. Ti co podvádějí se jen smějí. Tím končím tohle vlákno, nechápu vás...

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
freez píše:
To ano, sikecův případ je opravdu tak tajemný, že i mě to přijde až divně podezřelé :-)

Já bych uvítal opravdu jen oddělenou firemní identitu, nic víc, dokonce bych uvítal, pokud to fórum dovolí, že v případě propojení dvou účtů, by automaticky tyto účty nemohli: přihodit v aukce, odpovídat ve vlákně založeném druhou identitou, reagovat na nabídku založenou druhou identitou, atd.

Pokud by u firemního profilu byl pod logem proužek "firemní profil" tak jedině dobře. Například prodejní iTrader by pro firmu byl daleko lepší reklamou a hodnocením, než iTrader můj osobní. Je víc věcí a důvodů, proč by se mi to líbilo.

stephan: no právě že firemní profil tu je, ale neřeší to co bych uvítal já, je to jen záložka u osobního profilu.


Toto by mohl být zajímavý nápad pro Otu na vylepšení a mohlo by se to objevit v nějaké další verzi.

-- 10.11.2012 19:41 --

sikec píše:
asi jak říká fraaez: Prostě není problém, ale poctivě. Stephanův názor beru v potaz, nicméně pro poctivé lidi je v pohodě mít dva nicky. Prostě chtějí diskutoval, ale někdy pod jiným jménem, protože mají jeden profil třeba pro firmu a druhý projekt pro sebe. Já chci mít jeden profil pro diskutování ohledně věcí co disutuji ohledně jedněch věcí a druhý pro řešení specialit v jiném oboru. Prosím o rozhodnutí Oty, jak to teda půjde...

-- 10.11.2012 19:37 --

Update: Ne, chci dva osobní profily. Firmu sem netahejme. Prostě jeden profil chce mít sikec a druhý profil ch e mít tajemný pan Hyde. Znovu opakuji, mohl jsem to udělat a nikdo by nic nevěděl. Jsem poctivý člověk, proto se ptám. Zdvojených a vícenásobných identit je zde jistě mnoho a nikdo se nan nic neptal. Takhle u nás dopadají poctiví lidé. Ti co podvádějí se jen smějí. Tím končím tohle vlákno, nechápu vás...


Ti nepoctivý na to také časem dojedou, neboj, jelikož vše je vždy nějakým způsobem dohledatelné a praskne to. Ty nechápeš nás a mi zase tebe ;-).
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Freez: Dobré podněty pro Otakara. Uvidíme, jestli to půjde zrealizovat.

Sikec: Nic ve zlém, ale kdo bude hlídat, jestli se jedná o poctivého člověka? A hlavně jak? Ctil bych zde staré pořekadlo "V jednoduchosti je krása" a nechal bych pro každého pouze 1 osobní profil plus možnost zřízení odděleného firemního profilu (snad to půjde zrealizovat, viz Freezův komentář).

Já chci mít jeden profil pro diskutování ohledně věcí co disutuji ohledně jedněch věcí a druhý pro řešení specialit v jiném oboru.

To mě pobavilo :D Jen aby to nedopadlo tak, že by každý měl jeden profil pro každou kategorii na webdealu.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
To si neměl ani vyslovovat, teď to někdo použije jako návod a Webdeal potká prudký "nárůst" uživatelů :-D.

Ale jinak s tebou naprosto souhlasím a rozhodně bych být Otou se touto variantou nevydával, jelikož to bude akorát cesta do pekla pro Webdeal a budou se zde za chvilku objevovat kde co a kde kdo.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Na WebDealu praktikuji jednoduché pravidlo - Chovej se jak uznáš za vhodné, ale očekávaj, že se stejně budu chovat stejně.
Pokud se někdo chová nepřijatelně, pak se k němu budu chovat stejně a budu praktikovat nulovou toleranci. Pokud se někdo chová dobře a pak se k němu chovám dobře také já.
Napsat vše do pravidel by z nich udělalo několika-stránkový dokument a nedělám si iluze, že i teď, kdy jsou pravidla v pár bodech, je někdo čte. Podle pravidel jsou opravdu multiidentity zakázané, ale pokud máš zde účet a diskutuješ zde a máš firmu, kterou chceš od diskuze oddělit a mít ji jen na obchod, pak mi to nevadí. Vadí mi multiúčty založené hned po zabanování nebo založené bez důvodu.

Obdobný nápad, jaký zde přednesl freez mě napadl už při tvorbě firemního profilu. Ten byl takovou první vlaštovkou a určitě tím směrem budu pokračovat, půjde pak i dodatečně sloužit dva účty.
Dokonce mě napadlo i možnost roletky a možnost přepínat si za koho budu publikovat post bez nutnosti přehlášení na druhý účet.

stephan píše:
Podle pravidel by mel prodat, ale kdo ho donuti? Slusny obchodnik, ktery se chce na internetu pohybovat delsi dobu, ti to proda i kdyz ocekaval vyssi cenu. Zmetek, ktery chce prodat draze domeny/weby a pote se jiz na internetu neukazovat, ti to neproda. A krome pravidel na Webdealu nemas jiny donucovaci nastroj.


Samozřejmě zatím nejsou na vymáhání páky. O tomto problému vím a počítám s tím při budoucím vývoji WebDealu.

stephan píše:
Tohle by se dalo vyřešit firemním profilem, pokud zde existuje. Nevím, nemám firmu, tak jsem to nezkoumal.


Firemní profil není jenom pro firmy, je to pro všechny uživatele, mohou si tam napsat cokoliv.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Otakar Pěnkava píše:
Obdobný nápad, jaký zde přednesl freez mě napadl už při tvorbě firemního profilu. Ten byl takovou první vlaštovkou a určitě tím směrem budu pokračovat, půjde pak i dodatečně sloužit dva účty.
Dokonce mě napadlo i možnost roletky a možnost přepínat si za koho budu publikovat post bez nutnosti přehlášení na druhý účet.



Tak to bylo dobré, pokud bude zachováno pravidlo, že jedna identita nemůže reagovat na post druhé identity, tak i přepínací roletka identit, je dobrá věc. Tak už se těším až to bude :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
OK. založím si další účet, váš přístup je nesmyslný. Děkuji za vlákno.

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
sikec píše:
OK. založím si další účet, váš přístup je nesmyslný. Děkuji za vlákno.


V cem je nas pristup nesmyslny? Prijdes a napises, ze by sis chtel zalozit dalsi nick a pritom ani nereknes duvod. Jako duvod opravdu neberu to, ze se k urcitym tematum chces vyjadrovat jako "Sikec" a k nekterym jako "dalsinick". Uz z principu je to blbost pokud takhle nechces oddelit firmu od osobniho uctu, coz podle tvych komentaru nechces. Kdyz vis, ze se k nejakym tematum nechces vyjadrovat jako "sikec", tak se k nim nevyjadruj vubec. K prispivani do diskuze te prece nikdo nenuti.

Tohle by se nemelo povolovat a naopak by se mely dvoji identity redukovat.

Chovej se jak uznáš za vhodné, ale očekávaj, že se stejně budu chovat stejně.

Otakare, to je sice hezke pravidlo, ale bezni uzivatele nemaji moznost zjistit, ze 2 ruzne profily jsou ve skutecnosti 1 osoba. Tudiz toto pravidlo lze vyuzit jenom pro tebe, jelikoz vidis do pozadi a mas moznost zjistit, jestli se jedna o stejnou osobu diky IP adrese. My, diskuteri, takovou moznost nemame.

Muzete mi vysvetlit, proc nekdo potrebuje 2 ruzne profily, pokud nechce oddelit osobni a firemni ucet?

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
stephan píše:
Muzete mi vysvetlit, proc nekdo potrebuje 2 ruzne profily, pokud nechce oddelit osobni a firemni ucet?


K ničemu a takové profily beru jako založené bez důvodu, tedy nežádoucí.

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Otakar Pěnkava píše:

K ničemu a takové profily beru jako založené bez důvodu, tedy nežádoucí.

Pokud je povazujes za nezadouci, tak proc si to v podstate povolil Sikecovi? Navic toto rozhodnutí (a vlákno) muze fugovat jako precedens a melo by byt jasne zmineno, ze je to zakazano :)

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Absolutně souhlasím se stephanem a určitě by to chtělo mít v tomto jasno.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Aha, já si nevšiml toho pod upravením. Pokud chce mít dva osobní účty, pak je to zakázáno. Omlouvám se za dezinformaci, žil jsem v domnění, že chce osobní + firemní účet.

Dva účty:
1 firemní + 1 osobní - ANO
2x osobní - NE, není důvod to oddělovat

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Pak by to ještě chtělo, aby to bylo kontrolováno a případně i nějak postihováno ;-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Tak jsem rád, že se to vyjasnilo:-) Ovšem znovu to dokazuje známé, s poctivostí nikam nedojdeš...

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Vždyť by to stejně Otakar věděl, takže by jsi zase tak daleko nedošel ne?
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
No to nevadí s tím já problém nemám...že to Ota bude vědět...třeba jsem chtěl další RSS podpis pod postama :-) A že je tu duplicitních více uživatelů, to si myslím na 99%. Když už jsem nevyhrál, dopřej mi aspoň mít poslední slovo (tak si ty šaty kup!):-)

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se