Nápady & návrhy

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Mám takovej problém...jsem tak trošku Jekyll a Hyde. Pod tímto nickem sem budu psát vždy, dále bych chtěl ještě jeden nick. Asi je to proti pravidlům fora...nemyslím to nijak špatně, spíše chci oddělit dvě věci. Admin samozřemě uvidí, kdo mu z jaké IP adresy ppíše a zbytek si domyslí. Ale ptám se dopředu, upřímně bych to potřeboval. Jedná se o jeden nick navíc. Jeden pro Jekylla a druhej pro Hydea...co myslíš šéfe, nepůjde to? Motivace má je taková, rsp. odpověď na tvoji otázku proč to chceš je taková, že potřebuji opravdu oddělit nějaké věci od sebe. No když mi to zakážeš, nebudu to dělat. Ale fakt by mi to pomohlo. Nemyslím multiidentitu. Prostě jen jednu navíc. Takže prosím o vyjádření...díky Petr

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Více účtů není proti pravidlům, za předpokladu, že budeš dodržovat tohle:
- nepřihazování si na vlastní aukce
- musí být vědět o koho se jedná, tak aby když se budeš vyjadřovat ke své konkurenci, aby bylo vidět, že jsi konkurence

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Otakar Pěnkava: tak to teda dík. když jsem chtěl kupovat jednu doménu, tak přede mnou najednou někdo začal přihazovat....nakonec jsem to vzdal a za nedlouho jsem tu domenu videl na prodej tady znovu.
Možná by nebylo od věci tady zveřejnit po výsledku akce historii příhozů a tím by se lehce odhalili spekulanti :-D

-- 09. 11. 2012 20:35 --


Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Otakar Pěnkava: poslal jsem do emailu... zase nechci nikomu krivdit, jestli to byla jen nahoda.... ale pokud nekdo vydrazi domenu pres 1000 kc a pak ji nabizi nekde zase od 1 kč, tak mi to pripada divny.

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Poptavka-zdarma.cz píše:
... pokud nekdo vydrazi domenu pres 1000 kc a pak ji nabizi nekde zase od 1 kč, tak mi to pripada divny.

Nemusel prodat. Mně se to tak stalo jednou. V aukci jsem prodal doménu za 5000 Kč, ale nakonec k prodeji vůbec nedošlo. Ten člověk asi přihazoval jen tak a už se pak neozval. Mohlo by se jednat o stejný případ. :)

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
K tomu přihazování...občas jsem se ptal přes PM, jaké je reservé...info jsem dostal a hotovo. Možná by tu mohlo být i zavedené reservé.
K tomu co píše Ota výše: - musí být vědět o koho se jedná, tak aby když se budeš vyjadřovat ke své konkurenci, aby bylo vidět, že jsi konkurence...tak ty asi uvidíš, kdo je kdo a já si na svoje posty nebudu dávat repost z jinýho účtu...ale nechci třeba u nějakého projektu prozradit svoji identitu naplno...no je to divný, to chápu...ale myslím to upřímně...i když tohle sousloví mi asi kredibilitu nepřidá :-)

-- 09.11.2012 21:02 --

Samozřejmě se to dá bohužel zneužít...třeba za honbě bodů WD...jako že udělám post a budu si na něj sám odpovídat z druhého účtu...to je asi úskalí...já se sem přihlašuju max ze 4 IP adres...njn demokracie je krásná věc, ale jen pro poctivý, jinak je to nahouby...podívejte se na naše vyvolené...

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Reservé byla skvělá věc, nicméně trochu souhlasím s argumentem Webtrhu: Proč tedy přihazovat pod reserve, když je minimální prodejní cena daná? Že to tenkrát zrušili, mě mrzelo, ale je fakt, že to nemělo logiku...

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
No počkej...tomu nerozumím ...web je od korunky kolikrát a BIN je 49999 Kč. To jako prodá i za korunu? Já osobně, kdybych měl o web zájem, tak chci vědět, kde je ta hranice, kdy musí prodat.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Jiří Rostecký: bych nerekl...druhou podradnou domenu jsem koupil od tehoz cloveka za par stovek a byla na me prevedena jeste pred zaplacenim...divil jsem se, jak si dotycny ohlida, ze zaplatim :-D ..ale zaplatil jsem

sikec: tak hranici nezjistis :-D...je to trochu adrenalin. prihazujes, prihazuje druhej a zkousite kdo to dyl vydrzi.
...ale pokud si nekdo prihazuje z druheho nicku na svoji aukci, tak chlapec taky muze prestrelit a neprodat...pochopim to, pokud prihazuje vic zajemcu...

A i kdyby dotceny neprodal, nenabizi se snad aukce druhemu zajemci? Na dotycne domene jeste porad stale nic nebezi.

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
sikec: do teď jsem měl za to, že když bin není uveden, je závazná cena i třeba právě ta 1 Kč
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Ano, pokud se to vydraží za korunu, tak je podle pravidel povinen prodat. Je to jeho chyba - neměl dávat počáteční částku 1 Kč. Reservé bylo fajn, ale teď je reserve počáteční cena. Kdysi jsme tu měli také reserve (ještě za časů čokoládového designu), ale omezili jsme to tím, že reserve mohlo být maximálně dvojnásobek počáteční ceny. Eliminovali jsme aukce, kde by byla počáteční cena 1 Kč a reserve x tisíc.

Poptavka-zdarma.cz píše:
Otakar Pěnkava: poslal jsem do emailu... zase nechci nikomu krivdit, jestli to byla jen nahoda.... ale pokud nekdo vydrazi domenu pres 1000 kc a pak ji nabizi nekde zase od 1 kč, tak mi to pripada divny.


Prověřím to, uživatel také nemusel prodat - výherce začal dělat mrtvého brouka...

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
dává to smysl, je k ničemu dražit něco od korunky když to je majitel ochoten prodat až za tisíce
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Otakar Pěnkava: tak potom bych mrtveho brouka nejak penalizoval - treba záznamem do profilu o nekorektnim jednani. ja osobne bych ho povesil do pruvanu za ... :-D

mi tady nekdy pripada, ze si tu puberťáčci, co přijdou ze školy a hodí taškou do kouta, hrají na velkopodnikatele.

idelani mu za to omezit pristup do aukci na urcitou dobu. a taky bych dovolil pristup do aukce jen tem, kteri maji nasbirany urcity pocet bodu (zamezi se tak spekulantum, kteri si zakladaji nove podvodne nicky).

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
sikec píše:
No počkej...tomu nerozumím ...web je od korunky kolikrát a BIN je 49999 Kč. To jako prodá i za korunu? Já osobně, kdybych měl o web zájem, tak chci vědět, kde je ta hranice, kdy musí prodat.

Asi ano. Pokud dá cenu od korunky, tak je to jeho problém. Proto mi to přijde jako kravina. Neprodávám nic, čeho bych se chtěl zbavit za korunu. Proto dávám cenu rovnou na minimum, co chci. Třeba vím, že daná věc pro mě bude mít cenu 2000 Kč, tak dám počáteční cenu 2000 Kč. A na BIN nehleď, ten v tobě má evokovat vyšší hodnotu, hodně lida to tak dělá...

Poptavka-zdarma.cz píše:
Jiří Rostecký: bych nerekl...druhou podradnou domenu jsem koupil od tehoz cloveka za par stovek a byla na me prevedena jeste pred zaplacenim...divil jsem se, jak si dotycny ohlida, ze zaplatim :-D ..ale zaplatil jsem

Jasný no, jsou lidi a lidi. Já mám akorát tuto zkušenost. Třeba měl jiný důvod. :)

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Takže, čeho jsme se dobrali? Pokud někdo dá web od korunky a vydraží za 2Kč tak musí prodat? Nemusí to být sytémově, ale dal bych reservé třeba i v textu...i když to je taky blby...uvést v textu " pokud se web prodá za méně než 10000 Kč, tak nic...no chtělo by to poladit, no Oto máš moji důvěru...:-)

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
sikec píše:
Takže, čeho jsme se dobrali? Pokud někdo dá web od korunky a vydraží za 2Kč tak musí prodat? Nemusí to být sytémově, ale dal bych reservé třeba i v textu...i když to je taky blby...uvést v textu " pokud se web prodá za méně než 10000 Kč, tak nic...no chtělo by to poladit, no Oto máš moji důvěru...:-)


Podle pravidel by mel prodat, ale kdo ho donuti? Slusny obchodnik, ktery se chce na internetu pohybovat delsi dobu, ti to proda i kdyz ocekaval vyssi cenu. Zmetek, ktery chce prodat draze domeny/weby a pote se jiz na internetu neukazovat, ti to neproda. A krome pravidel na Webdealu nemas jiny donucovaci nastroj.

S tim souvisi trochu i vice uctu jedne osoby. Jsem zasadne proti tomu. Bud se venujte vecem, za ktere se nemusite stydet a nebo o tom nepiste. Prenesene to plati o nazorech, bud si za nimi stojim a pote je napisu a nebo ne. Urcite neni resenim vytvoreni vedlejsiho uctu, pres ktery budu psat/propagovat veci, se kterymi bych nechtel byt spojovany.

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Souhlasím se stephanem. Dávat aukci od koruny je kravina, pokud máme ambice na vyšší cenu. Pokud je nám to jedno, klidně to tak dát můžeme. Tu situaci si neumím moc dobře představit. Vše má nějakou cenu... Byť nízkou...

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
to stephan: Nejde o věci, za které se budu chtít stydět. Byl to jen mů nápad oddělit dvě věci. Bez podvádění. Kdybych se nezeptal a udělal to, tak o tom nikdo neví, Jenže mi přišlo fér se zeptat šéfa tohoto fora. Pokud řekne ne, nebudu to dělat. Třeba je má motivace prostě jiná než podvádění. Slibuji na svou čest, že si nebudu přihazovat ve svých aukcích. Pokud by tak tomu bylo, nechť se znulují moje WB body a dostanu BAN nadoživotí, to je jako do konce života. Nedopusť, aby se byť jedinému WBčlenu dostalo nepráví. Modrá je barva naše, ta webdealová! Nevyzraďme, to co víme!

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
sikec píše:
to stephan: Nejde o věci, za které se budu chtít stydět. Byl to jen mů nápad oddělit dvě věci. Bez podvádění. Kdybych se nezeptal a udělal to, tak o tom nikdo neví, Jenže mi přišlo fér se zeptat šéfa tohoto fora. Pokud řekne ne, nebudu to dělat. Třeba je má motivace prostě jiná než podvádění. Slibuji na svou čest, že si nebudu přihazovat ve svých aukcích. Pokud by tak tomu bylo, nechť se znulují moje WB body a dostanu BAN nadoživotí, to je jako do konce života. Nedopusť, aby se byť jedinému WBčlenu dostalo nepráví. Modrá je barva naše, ta webdealová! Nevyzraďme, to co víme!


Tady nejde pouze o přihazování ve svých aukcích nebo jakékoliv jiné podvádění. Já prostě chci vědět s kým zde diskutuji, případně s kým obchoduji. Netoleroval bych to zde a tudíž bych byl rád, kdyby to Otakar zakázal. Proč? Uvedu příklad:

Do diskuze přispívá uživatel "Nick1" s jehož komentáři se ztotožňuji a uměl bych si s ním představit spolupráci. Jenže nevím, že zde má ještě další profil "Nick2", pod kterým vystupuje jako naprostý blbec, je mi podle komentářů nesympatický a v žádném případě bych s ním nechtěl spolupracovat.

1)Teď si domysli, že bych oslovil "Nick1" kvůli spolupráci, věnoval bych tomu hodně času a poté zjistil, že je to ve skutečnosti blbec, který mi je nesympatický.
2) Další možností je, že si zde vytvořím poptávku po čemkoliv a ozve se mi "Nick1", kouknu se na jeho komentáře a usoudím, že je v pohodě a začnu se s ním domlouvat. Co ale nevím, je, že má ještě další profil. Tudíž jsem měl neúplné informace o jeho chování v diskuzích.

Víš co se říká o slibech? Já bych to zde zakázal, na webtrhu to udělalo jenom bordel. Komunikuješ s pro tebe neznámým nickem a on najednou řekne, že už tě zná nebo, že jste spolu obchodovali. Je to prostě divné. V reálném životě máš také pouze jedno jméno, respektive jednu identitu, tak proč by zde na Webdealu nestačil 1 profil?

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Zajímavé téma,

dlouho jsem zvažoval pro a proti dvou identit na WD, pravda je, že je to svým způsobem nebezpečné, nicméně mě napadá zase další důvod, který mluví pro dvě identity.

Například, já tu mám nějakou identitu, ale chtěl bych prodávat, nebo propagovat a nebo poptávat služby pro svou(naší, jeho) firmu a asi není na jednu stranu úplně hezký, když bych tahal do názorové diskuze profil celé firmy (to si právě naopak může někdo říct, hele takovejch blbců je v té firmě víc, na ně prdím) Firemní záložka v profilu, tohle zrovna moc neřeší.

Nicméně mě třeba osobně by vyhovovalo, pokud bych měl na WD firemní profil, na prodej, poptávku atd s logem a detailem firmy, nemusel bych ho "zatahovat" do někdy vášnivých diskuzí, protože ty s firmou vůbec nesouvisí. Osobně bych ale byl rád, pokud by v profilu firmy mohl být v nabídce odkaz na "kontaktní osobu" a tam by se dal propojit můj normální účet (volitelně samozřejmě) Takže ve finále bys věděl, kdo za tu firmu jedná, nebo kdo je s ní spojen resp. pokud bych si sám odpovídal na téma založené firmou, hned bys to viděl.

Takže za mě dvojí identita by asi měla zůstat, protože nemůžete lidi automaticky řadit do role "bude se podvádět" myslím, že se dá ošetřit a dohledat, kdo stojí v pozadí obou identit, pokud k tomu bude důvod.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Ani mě nepřijde jako nejlepší řešení využívání dvou a více nicku. K čemu by to bylo vůbec dobré to oddělení? To tu bude běhat sikec a zároveň i jeho "tajemný" dvojník pod nickem něconěco.cz za účelem propagace? Pokud ti nevyhovuje ten současný nick, tak ať ti to Ota přejmenuje, někam dolů hodí poznámku o přejmenování (aby ostatní věděli o koho jde) a je to ne ;-).
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
No to je právě špatně, protože pokud budeš zastupovat firmu co má 20 zaměstnanců, a budeš jí zastupovat pod svým nickem, je právě problém s tím že TY=FIRMA a to hlavně názorově a to je špatně. Pokud někomu názorově nesedím, znamená to že firma kterou propaguji je taky na nic?
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Tak v tomto případě by to bylo něco jiného a firemní nick by nevadil si myslím. Naopak, ty firemní bych nějak zvýraznil, aby byli na první pohled odlišné od klasických. Jen, aby se to tu nestalo banánovou tržnicí s těmi profily případně :-D.

Sikec se o nějaké firmě vůbec nezmiňoval, naopak to z jeho tajemných dotazů a odpovědí i v jiných vláknech vypadalo, jako kdyby chtěl pomalu provozovat nějaké peďácké péčko a chtěl mít dokonale utajenou identitu, proto jsem reagoval viz výše ;-).
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
freez píše:
No to je právě špatně, protože pokud budeš zastupovat firmu co má 20 zaměstnanců, a budeš jí zastupovat pod svým nickem, je právě problém s tím že TY=FIRMA a to hlavně názorově a to je špatně. Pokud někomu názorově nesedím, znamená to že firma kterou propaguji je taky na nic?


Tohle by se dalo vyřešit firemním profilem, pokud zde existuje. Nevím, nemám firmu, tak jsem to nezkoumal.

Ale Sikec se zde ptal na možnost existence dvou normálních profilů, takže předpokládám, že by na obou vystupoval jako jedinec.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se