Nápady & návrhy

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Strašně moc mi schází jedna velmi důležitá věc. Lidé ve svých nabídkách neuvádí možnost fakturace. Pro mě je klíčová. Jenomže musím všechny obepisovat.

Co, kdybych moc poprosil o to, aby před vložením nabídky bylo nutno vyplnit, zdali je možnost fakturace? A pokud ano, aby bylo IČ nutno uvést. Podle mě je to důležitý údaj a nevím, proč by nemohl být veřejně uveden. Řada lidí totiž fakturuje na svoje kamarády a podobně...

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
1) IČ je veřejný údaj, takže není důvod ho nějak "chráni" nebo nezveřejňovat.
2) Já mám na fakturace vlastní názor (asi trochu komerční) -> pojem BEZ FAKTURACE neznám. Zákon takovou možnost nepovoluje (pokud to není zaměstnanec) a proto jakmile mi někdo nenapíše "bez fakturace", tak beru že fakturu dává. Pokud něco dělá, tak je podnikatel a ten fakturuje. Tečka! A ten kdo mi napíše, že bez fakturace, tak mu ani neodpovídám, protože ho beru jako amatéra - takové lidi fakt nepotřebuju. Výjimkou je, když mi někdo napíše "jsem aktuálně nemocný, budu fakturovat za půl roku". To pak beru.

S návrhem plně souhlasím, stejně jako si myslím, že by profil měl mít povinné údaje - vadím mi, když mi píší anonymní profily a nabízejí mi všemožné. Slušný člověk se za své jméno a údaje všeobecně stydět nemusí a pokud ano, tak tu nemá co dělat :-)

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Přesně! A co mě štve úplně nejvíc, je, když mi fakturují na úplně cizí lidi. Takže se ti pak sejde deset faktur a půlku lidí ani neznáš, v životě si s nimi nepřišel do styku. Docela mě baví, že to ani nemají v oborech činnosti. Třeba zedník mi bude dělat copywriting. :D Bylo by fajn, kdyby WD vyšel vstříc řešení těchto problémů a zase o kus zvýšil úroveň zdejšího obchodu.

unlucky
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 50
Registrace: 15.02.2012
fakturovat drobne castky je ztrata casu. Takovym obchodums se vyhybam

ale zase ti, kteri vam to delaji "bez faktury" jsou levnejsi.
Čtu: Spiderman, Dragon Ball
Hraju: Online hry, Diablo 3. Česky neumím, používám online překladač

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Tak ono nejde o menší částky. Já zrovna hledám lidi na dlouhodobou spolupráci. To mohou být i desítky tisíc korun, což malé částky nejsou. A o tom, jestli malé fakturovat či ne, bychom mohli diskutovat. S tématem to ale v konečném důsledku nesouvisí. Něco pravidelně nabízím, měl bych nabídnout fakturaci. Předem nevíš, kolik na mě můžeš vydělat :)

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Jiří Rostecký píše:
Přesně! A co mě štve úplně nejvíc, je, když mi fakturují na úplně cizí lidi. Takže se ti pak sejde deset faktur a půlku lidí ani neznáš, v životě si s nimi nepřišel do styku. Docela mě baví, že to ani nemají v oborech činnosti. Třeba zedník mi bude dělat copywriting. :D Bylo by fajn, kdyby WD vyšel vstříc řešení těchto problémů a zase o kus zvýšil úroveň zdejšího obchodu.


Mas tak vysoke vydaje, ze se ti nevyplati jet na pausalni vydaje? Osobne faktury neresim, bud mi ji jsou schopni vystavit nebo ne. Jde mi hlavne o odvedenou praci a navic v IT je velke umeni mit vetsi vydaje, nez jsou pausalni.

(Zednik/copywriter: Pokud mas volnou zivnost, tak ti staci mit zapsanou 1 z tech nekolika destitek a muzes vykonavat jakoukoliv.)

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Paušál mohou kdykoliv zrušit. Fakturace malých částek NENÍ žádná ztráta času, je to povinnost.

Co se týče "levnější" bez fakturace - to je hodně relativní pojem, protože si to dám jako výdaj a tím z dané částky neplatím daně... Naopak bez faktury je to jako bych tu částku vydělal já a zdaním ji. Takže se to nevyplatí, pokud není alespoň o 50% levnější, což není. Chce to naučit se počítat dlouhodobě a ne jen na první pohled.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Tak já bych se k tomu taky přiklonil, je fajn vědět už při čtení nabídky jak na tom dotyčný je s fakturací.

Co se týká paušálů, tak ty nejsou zdaleka tak výhodné pro všechny, jak se můžou zdát no a po novém roce přichází tolik změn, že paušál je ještě méně výhodnější, tedy pro některé viz http://www.finance.cz/zpravy/finance/35 ... ou-zmeny-/

To omezení co stát připravil ohledně slevy na děti a manželku například na mateřské to je normálně k ústavnímu soudu, proč zaměstnanec ano a OSVČ s daňovou evidencí ano a OSVČ s paušálem ne, to nechápu je to ročně poměrně dost peněz, v některých případech skoro 40 ticíc. Další věcí je nákup bez faktury, který se někomu může zdát jako levnější. Každá tisícovka utracená bez faktury, znamená pro finančák, zdravotní a sociální pojištění prostě můj příjem a z něj také patřičný odvod, takže tisícovka s fakturou = snížení daňového základu, ale tisícovka bez faktury = odvod ze zisku a ne zrovna malej. Pokud jde o víc peněz, tak se prostě paušál už nevyplatí i když 60% je zatím poměrně hodně, otázka je, jak dlouho ještě 60% bude a nebo jaká další omezení nám pro paušálisty stát vymyslí. Taky jsem si myslel že bude pro mě paušál dobrej, nakonec jsem zjistil že mám výdaje 70% protože dost nakupuju, to je ale individuální. I ten kdo používá paušál, doporučuju si dělat k tomu jednoduchou evidenci a možná budete někteří překvapeni.

-- 26. 12. 2012 18:19 --

janKali píše:
Co se týče "levnější" bez fakturace - to je hodně relativní pojem, protože si to dám jako výdaj a tím z dané částky neplatím daně... Naopak bez faktury je to jako bych tu částku vydělal já a zdaním ji. Takže se to nevyplatí, pokud není alespoň o 50% levnější, což není. Chce to naučit se počítat dlouhodobě a ne jen na první pohled.


Jo to je přesně ono, pokud je někdo bez faktury levnější o 50% pak ano, jinak je to dražší než s fakturou.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Mám v plánu posunout celkově nabídky na vyšší úroveň, tohle se zdá jako dobrý nápad a mohl by to být jeden z kroků.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Otakar Pěnkava píše:
Mám v plánu posunout celkově nabídky na vyšší úroveň, tohle se zdá jako dobrý nápad a mohl by to být jeden z kroků.


psal jsem před časem takový svůj názor na nabídky a poptávky a jednou z věcí byla právě fakturace, na konci jsem zmínil takový návrh, jak by se mi to líbilo mě, třeba tam najdeš inspiraci :-)
http://www.1bloger.cz/rubriky/idea/259- ... na-zacatku
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
U WD to vidím jako snáze realizovatelné, neb Otakar poslouchá, co uživatelé fóra chtějí.


Palec nahoru! :-)
Jo, určitě tímto směrem se budu dále ubírat. Vyřeším i další problémy.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
No tak a není to pravda, tady když někdo přijde s konstruktivním nápadem a je to technicky zrealizovatelné, tak se to většinou i udělá pokud to tu lidi chtějí. To se normálně jinde moc neděje.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Nebuďme tak obecní. To, že se na Webtrhu nápady uživatelů a řešení problémů nerealizují, je přeci již odvěké klišé... :)

dokec
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 258
Registrace: 15.07.2012
I can smell a heavy load of sycophancy xD

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Podle mě by se to tam mohlo dát. Osobně je mi jedno jestli fakturu vystavuju nebo ne. Ale vystavovat faktury na pár korun (do 10k) je pro mě ztráta času a když to po mě někdo chce, tak se to hold udělá.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se