Nápady & návrhy

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Přemýšlím nad jedním návrhem, který by dle mého mohl zvýšit úroveň obchodů a přesto je ponechat bezplatné.
Jednalo by se o povinné vyplnění fakturačních údajů před založením obchodu (aukce, nabídky, poptávky) a týkalo by se to zatím pouze prodávajících.

Co si o tom myslíte? Mám tuto podmínku přidat nebo je to zbytečně obtěžující?

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Myslím, že zbytečné to není. Mě osobně by to při obchodování víc uklidnilo. Člověk vidí Ičo a že obchoduje s někým na úrovni a né s děckem.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
A hele, že by moje rejpání padlo na úrodnou půdu? Já jsem pro, aby každý, kdo v aukci vystupuje musel vyplnit své obchodní údaje - i kupující... Pak můžeš prodávat a kupovat to bude "anonym". Neříkám, že se nemůže stát, že někdo nevyplní faklešné údaje, to nikdo neovlivní, ale pak už to zase podvod a ne blbost.

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
přidat
navíc pokud na webu nebudou povinné údaje a bude komerčně zaměřen (například pochybné adult weby) zakázat

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Tohle určitě bude ku prospěchu věci, navíc je to poměrně zavedený model na aukčních serverech. Když se podíváte třeba na Aukro, tak tam můžete bez ověřeného účtu jen nakupovat, ale nemůžete prodávat. U kupujících si tím ale nejsem úplně jist, protože je stále dost například služeb, které se tu dají prodávat a kupující nemusí mít žádné fakturační údaje, nicméně alespoň nějakou identifikaci by mít asi mohl.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Ano, fakturační údaje nemusíš mít na Aukru, kde kupuješ "KUP TEĎ" jako na e-shopu. Pro běžnou dražbu ale musíš mít vyplněny údaje... Podle mě je to rozumná cesta - tady totiž nedražíme věci, které jsou k dispozici 100x, ale jsou unikátní a jen 1x. Pak přijdou "děti" co nahází miliony, pak si uvědomí, že na to nemají a je po obchodu... Zkus si něco prodávat 2x nebo vícekrát... Už podruhé zájem opadne, protože všichni v tom vidí nějaký problém a takový trouba pak zkurví aukci normálnímu solidnímu člověku...

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
janKali píše:
Ano, fakturační údaje nemusíš mít na Aukru, kde kupuješ "KUP TEĎ" jako na e-shopu. Pro běžnou dražbu ale musíš mít vyplněny údaje... Podle mě je to rozumná cesta - tady totiž nedražíme věci, které jsou k dispozici 100x, ale jsou unikátní a jen 1x. Pak přijdou "děti" co nahází miliony, pak si uvědomí, že na to nemají a je po obchodu... Zkus si něco prodávat 2x nebo vícekrát... Už podruhé zájem opadne, protože všichni v tom vidí nějaký problém a takový trouba pak zkurví aukci normálnímu solidnímu člověku...


Na Aukru nemám ověřený účet a dražím úplně normálně, tam je potřeba ověřený účet jen pro prodej. Nakupovat můžeš jak přes Kup teď tak přes dražbu/aukci. Je ale pravda, že tady na WebDealu se draží trochu jiný sortiment, ale... pořád tu máš lid co například nabízejí svoje služby coby copywriter a fakturují na základě autorského zákona a nemají IČ, co teď? Nebo jednorázové, čili příležitostné prodeje kde opět IČ není podmínka. Co když si tedy bude chtít někdo, kdo provozuje například fan stránku, koupit třeba nový vzhled zde na WD. Když nebude mít fakturační údaje, tak se jako nemůže zúčastnit aukce? Takže by to možná chtělo se zamyslet nad tím, které kategorie budou vyžadovat vyplnění fakturačních údajů a které nikoli, pokud se to totiž udělá globálně všude, tak se rovnou může napsat že obchody na WD jsou přístupné jen podnikajícím osobám s platným IČ, což není úplně dobrý.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Otakar Pěnkava píše:
WebDeal umožňuje vyplnit údaje i nepodnikatelům.


Jo, to je mi jasné. Pokud účast na aukcích pro kupující a v některých sekcích i pro prodávající, nebude podmíněná tím IČ, tak pak je vše OK. Z toho co jsem tu přečetl mě vyznělo, že kdo nemá IČ má prostě smůlu a to si myslím že je blbě.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Na Aukce bych to dal povinně, ale nabídka a poptávka, tam se mi to zdá příliš.
Jak píše freez, někdy prostě někdo potřebuje třeba vzhled a to třeba jednou za dva roky.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
freez píše:

Jo, to je mi jasné. Pokud účast na aukcích pro kupující a v některých sekcích i pro prodávající, nebude podmíněná tím IČ, tak pak je vše OK. Z toho co jsem tu přečetl mě vyznělo, že kdo nemá IČ má prostě smůlu a to si myslím že je blbě.


Jsem stejného názoru, anonymita je špatná, o tom žádná (povinnost vyplnění kontaktních údajů bych zavedl bez debaty), ale podmínka IČ je dle mě blbost. Že nemá někdo IČ, tak není nemocný (sám IČ nemám). Mě osobně nevadí se prezentovat veřejně pod svým občanským jménem, tak proč by to nemohl udělat každý, ať má IČ, nebo ho nemá.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
Také se přikládám k názoru že by měly být fakturační udaje povinné, ale jen po vyplnění, jména, příjmení, bydliště a popřípadě telefonu. IČO (DIČ) je už jedině kdybychom to tu zaváděli pro živnostníky.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
freez píše:
Jo, to je mi jasné. Pokud účast na aukcích pro kupující a v některých sekcích i pro prodávající, nebude podmíněná tím IČ, tak pak je vše OK. Z toho co jsem tu přečetl mě vyznělo, že kdo nemá IČ má prostě smůlu a to si myslím že je blbě.


Ne, pokud tu ta podmínka bude, musí na ni dosáhnout všichni.

peeeeta píše:
Na Aukce bych to dal povinně, ale nabídka a poptávka, tam se mi to zdá příliš.
Jak píše freez, někdy prostě někdo potřebuje třeba vzhled a to třeba jednou za dva roky.


Tak si vyplní údaje. Ty se neztrácí, jak je uvedeno v jiném tématu. Samozřejmě poptávky a nabídky nebudou pro kupující omezeny a nebude třeba vyplňovat fakturační údaje.
Každopádně v první vlně bude tato podmínka pouze pro prodávající.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se