Nápady & návrhy

DStudio
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 64
Registrace: 01.12.2012
Zdravím, chci se zeptat, jak je to tady s prodejem databázi emailů =) V PC jsem objevil databazi 100 000 Českých emailů a zajímalo by mě, jestli neporušuji žádná pravidla...
V pravidlech nic o databázích není, ale přece jen se zeptám.

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
No, minimálně morální pravidla porušuješ a nemělo by Tě vůbec ani napadnout něco takového prodávat, pokud nemáš souhlas těch lidí, co mají tyto e-mailové schránky. Promiň, ale takovéhle věci a praktiky se mi nelíbí. Myslím, že by na takovéhle věci snad ani nemusely být vytvořeny pravidla, ne? Stačí si odpovědět na jednoduchou otázku: Je to správné? A pokud je odpověď NE, tak by jsi to neměl chtít nabízet především Ty sám.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Záleží jak jsou získána, resp. na všeobecné podmínky...dále riskuješ postih u Úřadu pro ochranu osobních údajů (www.uoou.cz), pokud nejsi registrovaný jak správce osobních údajů. Osobně jsem na odkup podobných databází dost háklivej, už mi pár nabídek příslo. ale jsou to většinou již "vytěžené" kontakty.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Zakázáno je prodávat databázi, ke které nemáš práva k prodeji a souhlas prodeje od všech lidí vlastnících emailové schránky v tom seznamu. A to nemáš, tudíž to nemůžeš prodat.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
"souhlas s poskytnutím osobních údajů v rozsahu .... třetím osobám, za účelem ... a jiným marketingovým účelům na dobu neurčitou" apod.

DStudio
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 64
Registrace: 01.12.2012
Jasně, pokud bych mohl doložit důkaz, což můžu.. Není tedy prodej v rozporu s pravidly.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
porad nemuzes. kazda osoba operujici s osobnimi udaji musi byt registrovana u Uoou, tam si vyberes do jake kategorie tva data spadaji a uvedes zdroj. nedoporucuju ti tam ale volat. ja to udelal a pak jsem si pres 15min. musel vyslechnout smršť paragrafu :-D

reg. formular zde http://www.uoou.cz/uoou.aspx?menu=29&submenu=31&loc=487

a pokud nabízís fin. sluzby, tak musís byt ještě regitrovaný u finančního arbitra...není to legrace

DStudio
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 64
Registrace: 01.12.2012
Respektivě se zde musím zaregistrovat i pokud budu zakládat web a budu tam mít možnost rozesílat newsletter ?

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Tady je asi dobré si říci, že záleží velmi na tom, co vám při formuláři ten člověk odesílá, od toho se odvíjí registrace na ÚOOÚ. Pokud vám někdo dá souhlas na zasílání a uvede že na adresu prdel@seznam.cz mu můžete na jméno "zadek" zasílat zprávy, tak to nevede k jednoznačné k identifikaci zejména na základě čísla, kódu nebo jednoho či více prvků, specifických pro jeho fyzickou, fyziologickou, psychickou, ekonomickou, kulturní nebo sociální identitu,atd a tak není nutná registrace u ÚOOÚ. Každopádně doporučuji prostudovat § 4, vymezení pojmů, než se budete někde registrovat.

Každopádně už vidím jak někdo dá souhlas k tomu aby jeho adresa byla prodána třetím stranám a pokud tam tohle nebude, nemůžeš nikde nic podobného prodat.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Tady bych to pouze doplnil. Sice mas spravnou definici, ze v takovemto pripade neslouzi k jednoznacne identifikaci, ale je to velmi osemetne. Staci, aby uzivatel uvedl email prdel@seznam.cz i pri registraci v nejake sluzbe a email by byl verejne dostupny spolu se jmenem majitele. Pote by i email prdel@seznam.cz slouzil k jasne identifikaci uzivatele a spravne by ses tedy mel registrovat na UOOU.

Pred nekolika mesici jsem se na to dotazoval primo na UOOU a byla mi doporucena registrace.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
To je pravda, nicméně o tom ty nemusíš vědět, že to někde udělal. Není to jednoduché, ostatně jako každý výmysl tohoto úřadu a když se pak svých práv chceš u nich domoci, tak prdlajs. Viz spam, atd.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
tady máte nejčastější otázky http://uoou.cz/uoou.aspx?menu=29&submenu=32

jsou, tuším, 3 kategorie podle druhu osobních údajů...pokud tam mas jmeno a email, tak se to mozna toleruje...pokud je tam ale rodne cislo nebo hodne osobni udaje, tak uz je to trestne. dokonce bys mel vyplnit u KAZDEHO poskytnuteho udaje online formular na Uoou, jak to tam piší. (by me zajimalo, kdo to splnuje pri X-tisicich kontaktech)

DStudio
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 64
Registrace: 01.12.2012
Já mám jen emailové adresy ;) respektivě... mám v mySQL i jméno, ale prodávám pouze maily.

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Já nevím, mi toto nepřijde správné, prodávat emaily lidí, kteří beztak ani neví, že někde jsou v nějaké databázi, a koupí to nějaký super spammer a chudáci lidé.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Tak pravdu máš že to není správné, dokonce je to protizákonné pokud nemáš k prodeji emailové adresy souhlas, nicméně se zase dostáváme k tomu, že šmejdů je pořád dost a úřad ÚOOÚ s tím nic nedělá.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

DStudio
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 64
Registrace: 01.12.2012
No.. souhlas mám a s prodejem by se podepsala určitá smlouva, kde by prostě bylo dáno... kolikrát je povolen newsletter rozeslat atp.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Ty máš souhlas se zněním "souhlasíte s prodejem vašich osobních údajů třetím stranám" ? No to bych se divil. Ono možnost rozesílat zprávy třetích stran a možnost prodat osobní údaje třetím stranám je úplně něco jiného. Ale to máš fuk, ty to stejně někde zkusíš, známe svoje lidi.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

DStudio
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 64
Registrace: 01.12.2012
Jup ;) Bylo to ve všeobecných podmínkách se kterými uživatel musel souhlasit, při registraci.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
No vidíš, to je dobrý, to by se mi hodila ta přesná formulace, hoď sem ty podmínky já si to opíšu.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Tady pořád někdo prodává databáze mailů a Ota to tu toleruje! Je to protizákonné, přečtěte si zákon. Pokud něco takového chceš převést na třetí osobu, tak to musíš každému tkaovému člověkovi oznámit a dát mu dostatečně dlouhou lhůtu na vyjádření nesouhlasu. Když nesouhlas nevyjdří, pak to může přijít na nového majitele...
Tohle jsem řešil i osobních údajů při prodeji projektu a není to prdel. Upravuje mi to cca půl strany textu ve smlouvě.

Požádal bych Otu, aby všechny tyhle vykuky co tu prodávají maily a kdo ví jaké jiné ilegální věci, aby je zablokoval. Tohle není legální a jen tomu tiše přihlížíš, čímž se ve své podstatě dopuštít taky trestného činu napomáháním k jeho spáchání...
A hlásit tu takové nabídky taky nemá cenu, protože se stejně nikdy neodstraní...

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
DStudio píše:
Zdravím, chci se zeptat, jak je to tady s prodejem databázi emailů =) V PC jsem objevil databazi 100 000 Českých emailů a zajímalo by mě, jestli neporušuji žádná pravidla...
V pravidlech nic o databázích není, ale přece jen se zeptám.


Proč se 2.1.2013 ptáš na databázi, když už si tu evidentně jednu prodal aukce.php?mode=single&id=2389? :-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

DStudio
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 64
Registrace: 01.12.2012
Kvůli jednomu zásahu co se teď děl na jednom konkurenčním fóru, tak se ptám, jak je to tady.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Stejně jako všude, nelegální kšefty tu nikdo nechce ;-).
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
alijosha píše:
Stejně jako všude, nelegální kšefty tu nikdo nechce ;-).
Tak nějak, jen to tak nevypadá dlouhodobě.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Bohužel se individua najdou vždy, co to budou chtít zkusit.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se