Nápady & návrhy

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
Protože se mi zdá, že se WepPost a PayPost začínají "probouzet" (vyšší zájem o články na mých webech je zřejmě z důvodu nedávné aktualizace GPR nebo současným prodejem Placly, nevím), tak bych chtěl navrhnout nějaké úpravy, které by určitě potěšily:

1. Pokud přijde blogerovi poptávka, tak zadání je značně nepřehledné, místo klikatelných url adres se to totiž objevuje v kódu. Chtělo by to asi změnit.
2. Možná by chtělo sjednotit připisování kreditu: Mám takový dojem, že u PayPost se tak děje po 24 hodinách a u WebPost okamžitě po schválení.
3. Možná kosmetický problém, ale po přečtení zprávy v PayPost nebo WebPost zpráva ještě nějakou dobu i nadále je zvýrazněná, pak není jasné, co je přečteno a co ne.
4. Chybí tam možnost komunikace mezi blogerem a inzerentem, to je myslím např. při upřesnění zadání docela problém.
5. schvalování webů nějak vázne, v PayPost mi čekají na schválení weby už několik měsíců.

Našlo by se toho asi více, ale to jen co mě teď v rychlosti napadlo.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Několik měsíců weby na schválení? To si děláš blbou srandu ne?

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
Srandu si nedělám. Nevím, jestli to nějak zapadlo do systému, ale u mých dvou webů je status "čeká na schválení" a nevím přesně jak dlouho, ale dva měsíce určitě.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Noo, to není moc lichotivá vizitka s tím schvalováním.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
Nerad bych aby to vyznělo jako stížnost, v podstatě jsou to jen návrhy, co mně osobně by sedlo. Co se týká toho schvalování, tak myslím, že je to asi nějaký problém v komunikaci mezi administrátorem a systémem. Jinak zase tak akutně to neřeším, ale dlouhá doba to fakt je. Jinak se mi PP i WP líbí teda více než CW a aspoň podle mě tyto PPP systémy mohou mít větší uplatnění než CW.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Možná by nebylo na škodu, kdyby nebylo x krát to samé, ale jedno pořádné. Čím více systémů, tím více starostí, tím méně to pak funguje a má šanci na úspěch.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
Ja si taky myslim, ze je zbytecny WP a PP zvlast. Proc to neni jeden system. Vim ze tam jsou nejake rozdilnosti, ale podle me zbytecne.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
raR2 píše:
1. Pokud přijde blogerovi poptávka, tak zadání je značně nepřehledné, místo klikatelných url adres se to totiž objevuje v kódu. Chtělo by to asi změnit.

Prosím upřesni mi to, mrknu na to.

raR2 píše:
2. Možná by chtělo sjednotit připisování kreditu: Mám takový dojem, že u PayPost se tak děje po 24 hodinách a u WebPost okamžitě po schválení.

Oba systémy dostanou v dohledné době nové jádra systémů, tam to připisování bude okamžité + spousta ostatních úprav.

raR2 píše:
3. Možná kosmetický problém, ale po přečtení zprávy v PayPost nebo WebPost zpráva ještě nějakou dobu i nadále je zvýrazněná, pak není jasné, co je přečteno a co ne.

Jojo, po přečtení zpráva ještě zůstává zvýrazněnou po dobu max. 24 hodin. Nová verze už to bude mít jinak.

raR2 píše:
4. Chybí tam možnost komunikace mezi blogerem a inzerentem, to je myslím např. při upřesnění zadání docela problém.

Zatím se to řeší skrze mě. Když je nějaký problém, tak to přepošlu inzerentovi a naopak. V nové verzi už je komunikace hotová.

raR2 píše:
5. schvalování webů nějak vázne, v PayPost mi čekají na schválení weby už několik měsíců.

Každý web důkladně procházím, v poslední době ale nestíhám. Reaguji na kritiku a nově bude weby kromě mě schvalovat i Honza Paluska.

Mac píše:
oba integrovat do CW a ze třech systémů je rázem jeden hc pořádný

Nedá se to moc přehledně integrovat do jednoho systému. Ale nechávám myšlenku otevřenou. Jak by jsi si představoval integrování PPP do Copywritingu? Napadá mě jedině Další záložka Jsem bloger a tam věci pro blogera. U inzerenta by to ale bylo komplikovanější. Pokud to bude mít hlavu a patu, nebráním se tomu. Ale myslím si, že už by ten systém byl dost komplikovaný se spoustou položek v menu a tudíž nepřehledný pro nové uživatele.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Chápu tu myšlenku dát pod "Jsem inzerent" další položku:
- Přehled blogů

A pod Jsem copywriter položku:
- Moje blogy

Pak by to ale bylo komplikovanější v poptávkách, kde by se zobrazovaly jak nabídky a poptávky po textech tak i po blozích. Samozřejmě šlo by to vyfiltrovat, ale nebudou lepší 2 služby? Jedna pro PPP a druhá pro Copywriting? Tahat data navzájem mezi nimi také jde a kdo nemá blog, tomu nebudou překážet tyto PPP funkce.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Ono by to bylo snažší tu tabulku vytvořit. Ale když už by tam bylo PPP, tak by byla pro to nevhodná doména... :(

Co mít 2 systémy - Copywriting a PPP a navzájem propojeny. Kdo by chtěl jen psát texty, psal by přes Copywriting. Kdo by měl web, využíval by PPP.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
Upřesnění bodu 1: Poptávka se blogerovi zobrazuje např. takto: Článek o samolepkách na zeď - výhody, z čeho se vyrábí, jak změní interiér apod. Článek by měl odkazovat na hlavní stránku <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.kvalitnisamolepky.cz">www.kvalitnisamolepky.cz</a><!-- w -->, z anchor textu "samolepky na zeď a na kategorii <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.kvalitnisamolepky.cz/detske/">http://www.kvalitnisamolepky.cz/detske/</a><!-- m --> z anchoru "dětské samolepky na zeď.

Takže bez odkazů v kódu, přijde mi to poměrně nepřehledné. Lepší by bylo, kdyby tam byly přímo klikatelné url.

Osobně Copywriting zatím nevyužívám, tak nevím, jestli by se dalo jednoduše a přehledně do něho implementovat i WP a PP. Každopádně si ale myslím, že je dobrý nápat CW a PP spojit.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Vše spojené je v KUPčlánku a přehledné to je... Oto, je to spíše výmluva, že to není vhodné spojovat - já vím, ono je hezčí mít nahože 3 barevný tlačítka, než jedno.

A k tomu, jak tu někdo psal - několik systémů a ani jeden nedotažený - bohužel je to tak. Kdyby se dodělal jeden pořádně a pak se šlo na další, bylo by to lepší... Takhle tu v zapomnění leží už nějaký rok systém na prodej reklamy/odkazů a zapadl jen proto, že se Ota dozvěděl o KUPčlánku a musel být mermomocí honem první. Nakonec to bohužel pohřbil "testovacím módem", kdy nepochopil, že je to lidem jedno a následné smazání dat nepochopí.. Hold je to mladý snaživý hoch, který se snaží a chybí mu obchodní zkušenosti. Ty časem také mořná získá, bude-li u toho přemýšlet...

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
Tak ono i v KUPčlánku je spousta věcí nepřehledných a řekl bych nedotažených, každopádně funguje a to je jen dobře. Docela ve stínu prodeje Placly se změnil v tichosti provozovatel, takže kdo ví, co bude dále. Zdá se mi ale, že i PP a WP začíná nabírat na obrátkách a jim fandím třeba už jen proto, že KUPčlánek kašlal a i nadále kašle na lidi bez možnosti fakturace.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Michal Kubíček
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 240
Registrace: 27.09.2011
Mac píše:
Vidíš a ještě pár dní zpátky bylo vidět v patičce ela bundu. :D Jinak jako 15 poptávek, změna rozhodně k lepšímu. ;-)

Ta blbina s nutností fakturovat už je vypuštěna nebo se na ní slepě trvá pořád?
Problémy s náhledovkami se plánujou řešit?


Vetsina autoru ma ZL. Par nema a tam to umime poresit podobne jako u www.pay4t.cz na autorskou smlouvu. Dobra zprava je, ze ti, kdo maji autorskou smlouvu s PRONETmedia (novy provozovatel Kupclanku) podepsanou, jiz dalsi podepisovat nebudou muset.

Nahledy webu jsou a zlobi. Momentalne jsme si udelali seznam nejvetsich chyb a zmen v systemu a ty postupne resime. Generovani nahlesu je mezi nimi nekde v polovine;)

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
Tak pokud je to tak, beru zpět předchozí příspěvek, kde jsem psal, že KUPčlánek kašle na lidi bez možnosti fakturace, tím líp :D

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Mac píše:
Jako šlo by to. Co dát v CW o PP více vědět - více ho podstrčit?
Uživatel má tam i tam (CW i PP) stejné ID a třeba ve zmiňovaném detailu copywritera by se dala přidat podmínka ve smyslu:
jestliže má ID xxx v PP zařazený blog -> potom: "Na webech copywritera možnost PPP" a vypsat copywriterovy blogy, kdyby jich měl třeba hodně - pak možno do roletky?
+ pro usnadnění/zpříjemnění práce umožnit copywriterovi nové weby/blogy (má-li je a má-li o to zájem) přidávat i z CW profilu
symbioza dvou blízce příbuzných projektů?


Jj, tak nějak by to fungovalo jak jsme doteď plánovali.

raR2 píše:
Upřesnění bodu 1: Poptávka se blogerovi zobrazuje např. takto: Článek o samolepkách na zeď - výhody, z čeho se vyrábí, jak změní interiér apod. Článek by měl odkazovat na hlavní stránku <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.kvalitnisamolepky.cz">www.kvalitnisamolepky.cz</a><!-- w -->, z anchor textu "samolepky na zeď a na kategorii <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.kvalitnisamolepky.cz/detske/">http://www.kvalitnisamolepky.cz/detske/</a><!-- m --> z anchoru "dětské samolepky na zeď.

Takže bez odkazů v kódu, přijde mi to poměrně nepřehledné. Lepší by bylo, kdyby tam byly přímo klikatelné url.

Osobně Copywriting zatím nevyužívám, tak nevím, jestli by se dalo jednoduše a přehledně do něho implementovat i WP a PP. Každopádně si ale myslím, že je dobrý nápat CW a PP spojit.


Aha, tohle upravím. Někdy se to tam rozhodí. Copywriting obsahuje jiný editor a tam se tyto chyby nevyskytují.

janKali píše:
Vše spojené je v KUPčlánku a přehledné to je... Oto, je to spíše výmluva, že to není vhodné spojovat - já vím, ono je hezčí mít nahože 3 barevný tlačítka, než jedno.

Nejde o honění počtu pindíků nebo tlačítek. Jde o to, že mám rozpracovaný PPP systém a nechce se mi zahazovat již hotové práce. Proto jsou v jednání 2 verze a to:
a) udělat 2 projekty symbioticky propojené (stará myšlenka)
b) udělat to vše v jednom projektu

janKali píše:
A k tomu, jak tu někdo psal - několik systémů a ani jeden nedotažený - bohužel je to tak. Kdyby se dodělal jeden pořádně a pak se šlo na další, bylo by to lepší... Takhle tu v zapomnění leží už nějaký rok systém na prodej reklamy/odkazů a zapadl jen proto, že se Ota dozvěděl o KUPčlánku a musel být mermomocí honem první. Nakonec to bohužel pohřbil "testovacím módem", kdy nepochopil, že je to lidem jedno a následné smazání dat nepochopí.. Hold je to mladý snaživý hoch, který se snaží a chybí mu obchodní zkušenosti. Ty časem také mořná získá, bude-li u toho přemýšlet...


Nezapadl, myšlenku prodeje reklamy jsem opustil dříve než jsem se o Kupčlánku dozvěděl. Nezapomínej, že jsem ti prvně řekl o PayPostu načež ty jsi mi za měsíc poslal odkaz na Kupčlánek. Systém na prodej reklamy je výrazně komplikovanější než PPP systém. A do PPP systému jsem šel protože na tom trhu v té době chyběla konkurence, která na poli reklamy byla.

V současné době WebAds.cz je vypnutý, celý ten systém byl stavěn za účelem získání zkušeností, které jsem později použil do PayPostu. Při jehož tvorbě jsem nasekal také spoustu chyb, těm jsem se vyvaroval až s Copywritingem, který je podle mě dotažený projekt.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se