Nápady & návrhy

Lukáš Valenta
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 61
Registrace: 07.11.2010
ahoj,
Sleduji všechny (jak bývají označovány) Webtrh klony, abych zjistil, jaký má smysl. Nejvíce se mi zatím líbí Werb, protože vlastní systém na aukce mimo fórum, fórum (snad) není v konečné fázi - a je tam spousta mých přátel. Dále jsem registrován i na WebFair.cz, který nenabízí nic, jen komunitu lidí, kteří jsou zase jen tam. A nakonec jsem se registroval jsem.
Musím říci, že jsem upřímně velmi překvapený, jak jste phpBB upravili. Vždy jsem tvrdil, že jde o systém, ve kterém se dá leccos upravovat, ale toto je fakt skvělá práce hoši!

Logo se mi líbí, pěkné
RSS feed pod ním je také dobrý nápad, ale bylo by vhodné mít nějakou stránku, kde budou všechny ty nejnovější články. Takto, pokud se mi nějaký článek zalíbí a já již kliknu jinam, musím několikrát dávat F5, abych tam měl právě zprávu, která mě zajímá.

- DOTAZ: Je možné se nějak dostat s blogem do feedů? (bude-li to blog přínosný pro uživatele)

Vrhneme se trošku na kritiku...
- Dost mi vadí horní menu, po najetí na buttonek se zobrazí podkategorie. Měl jsem problém dostat se do uživatelského panelu (možná jde o problém mezi klávesnicí a židlí, ale spoustu lidí to může odradit)
- Viděli jste WebDeal i v menším rozlišení? Jsem tady na notebooku s rozlišením 1024x768 a.. nu podívejte se
- Aukce u phpbb - super nápad, konečně někdo s aukcí (kromě werbu).
- Obsah webu NESEDÍ k hlavičce - ta je tmavá, to se mi líbí, ale hnědo-bílá k tomu prostě nesedí
- Nelíbí se mi zobrazování kategorií, chce to graficky ještě odladit

Snad Vám to pomůže
Lukáš

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Odpověď na tvůj dotaz: faq.php#f5r1 (naše faq, je poměrně rozsáhlé).
Pokud se tam nedostane tvůj blog, pak si můžeš vložit svůj feed z blogu do podpisu.

Teď postupně:
-logo jsem dělal já, nemám grafický cit, ale pokud se ti to líbí, je to signál pro mě, že zase tak hrozné to není
-stránku se seznamem článků navrhl minulý týden Senky, dáme tomu vyšší prioritu a během několika málo dní...
-horní menu plánujeme předělat, i mě tam některé věci vadí, ale zatím nemáme představu jak
-menší rozlišení jsem netestoval, nicméně blblo to i u 1280x1024 (používám) a opravil jsem to. Nicméně pokud by byl screen, chybu bych ještě dnes opravil, hádám, že tam blbne poslední příspěvek, který se tam ,,nevešel,,. //EDITED Už je to ok?
-zobrazování kategorií (aukce, trh, diskuze...)? Co by jsi tam konkrétně změnil?

Jinak ti děkuji za zaregistrování.
Whispere

PHATE
WD Trader: 0/5

Příspěvky: 9
Registrace: 06.11.2010
Je to tady pěkné. Je mi jedno, jestli fórum běží na vBulletinu nebo phpBB. Důležitý je obsah a lidé, kteří se na něm nacházejí. Pro mě tak jako tak zůstane Webtrh Webtrhem. Nechám se překvapit tím, jaké slibované změny a featurky tady přijdou.
http://webdeal.cz/post23342.html - Prodej

Lukáš Valenta
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 61
Registrace: 07.11.2010
ano, již je to rozlišení v pořádku.
Díky za odpověď, Werbu a WebDealu fandím, protože pouze nestáhli nulled verzi vBulettinu a nenainstalovali jí na web.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Lukáš Valenta píše:
ano, již je to rozlišení v pořádku.
Díky za odpověď, Werbu a WebDealu fandím, protože pouze nestáhli nulled verzi vBulettinu a nenainstalovali jí na web.


Jsem rád, že jsme ten problém s tím rozlišením vyřešili, takto se mi to zdá i lepší mítto více roztáhnuté.
Konkurenci bych zde neřešil, my hlavně dokázali, že můžeme býti s phpBB softem daleko lepší než ti s vB (ať už nulled nebo zaplaceném - věc majitele).

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
No tak poďme na to:

Lukáš Valenta píše:
...Musím říci, že jsem upřímně velmi překvapený, jak jste phpBB upravili. Vždy jsem tvrdil, že jde o systém, ve kterém se dá leccos upravovat, ale toto je fakt skvělá práce hoši!...

To sú len mylné predstavy o phpBB na fórach bežiacich pod vB. phpBB má oproti vB väčšiu komunitu ľudí ochotných urobiť čokoľvek (a zadarmo), má obrovskú databázu MODov a krásny, prehľadný a optimalizovaný kód, kde sa zorientuje rýchlo každý. Sám sa phpBB zaoberám už dlhú dobu, urobil som aj nejaké MODy, takže nebol problém si s phpBB urobiť čokoľvek. Inak chválim, že vieš správne napísať phpBB. Kopec ľudí to píše Phpbb, PhpBB alebo dokonca PHPbb. Jediné, krásne a správne je phpBB :)

Lukáš Valenta píše:
...RSS feed pod ním je také dobrý nápad, ale bylo by vhodné mít nějakou stránku, kde budou všechny ty nejnovější články. Takto, pokud se mi nějaký článek zalíbí a já již kliknu jinam, musím několikrát dávat F5, abych tam měl právě zprávu, která mě zajímá...

Dobrý postreh! Urobíme to asi tak, ako to bolo na starom WT, že sa články budú pomaly meniť. Možno to urobíme aj tak, že bude pod článkom "stránkovanie", kde sa bude dať cez JS zmeniť článok (neviem, či chápeš ako)

Lukáš Valenta píše:
...- DOTAZ: Je možné se nějak dostat s blogem do feedů? (bude-li to blog přínosný pro uživatele)...

Určite, Whispere ti už odpovedal. Bude to istá prestíž - užívateľ musí niečo WD priniesť, ale zároveň musí mať aj kvalitný blog, ktorý užívateľom ako takým niečo prinesie. A pravdepodobne budeme vyžadovať blogy v Češtine, alebo Slovenčine...

Lukáš Valenta píše:
...Dost mi vadí horní menu, po najetí na buttonek se zobrazí podkategorie. Měl jsem problém dostat se do uživatelského panelu (možná jde o problém mezi klávesnicí a židlí, ale spoustu lidí to může odradit)...

Tak na tom ešte budeme musieť popracovať. Mysleli sme, že takýmto spôsobom sa bude dať aspoň jednoducho dostať do všetkých kategórií. Možno bude ale asi lepšie drop-down menu.

Lukáš Valenta píše:
...Aukce u phpbb - super nápad, konečně někdo s aukcí (kromě werbu)...

Tak určite plánujeme tieto aukcie ešte vylepšiť a samozrejme, neplánovali sme začať vláknovým spôsobom - chceli sme pre začiatok niečo, čo je u komfortné.

- Obsah webu NESEDÍ k hlavičce - ta je tmavá, to se mi líbí, ale hnědo-bílá k tomu prostě nesedí
- Nelíbí se mi zobrazování kategorií, chce to graficky ještě odladit

Lukáš Valenta píše:
...Snad Vám to pomůže...

Určite. Ďakujeme za názory a kritiku - tá vždy posúva projekty vpred.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Lukáš Valenta píše:
RSS feed pod ním je také dobrý nápad, ale bylo by vhodné mít nějakou stránku, kde budou všechny ty nejnovější články. Takto, pokud se mi nějaký článek zalíbí a já již kliknu jinam, musím několikrát dávat F5, abych tam měl právě zprávu, která mě zajímá.


Tak RSS feed vylepšen, víme, že to není finální, ale snad ti zatím postačí tato úprava.

Jarek421
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 44
Registrace: 12.11.2010
Whispere píše:
Lukáš Valenta píše:
RSS feed pod ním je také dobrý nápad, ale bylo by vhodné mít nějakou stránku, kde budou všechny ty nejnovější články. Takto, pokud se mi nějaký článek zalíbí a já již kliknu jinam, musím několikrát dávat F5, abych tam měl právě zprávu, která mě zajímá.


Tak RSS feed vylepšen, víme, že to není finální, ale snad ti zatím postačí tato úprava.


Nevim sice jak to pod tim logem vypadalo, ale nyni mi to prijde super.
Mozna bych to vylepsil tim, že bych ty cusilka dal tmavsi barvou a při najeti mysi na jedno z cisel by to cislo bylo vyraznejsi.

Planujete jeste nejak upravovat ten feed?

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Jarek421 píše:
Nevim sice jak to pod tim logem vypadalo, ale nyni mi to prijde super.
Mozna bych to vylepsil tim, že bych ty cusilka dal tmavsi barvou a při najeti mysi na jedno z cisel by to cislo bylo vyraznejsi.

Planujete jeste nejak upravovat ten feed?


Feed plánujeme ještě upravit, ale není to naše hlavní priorita. Aktuálně naší prioritou je rozběhnout fórum a vylepšit aukce a spory.
Možná do Vánoc to stihneme, uvidíme. Nicméně si myslím, že aktuální stav je vcelku dostačující.

Lukáš Valenta
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 61
Registrace: 07.11.2010
Je hezké, že se zpracovaly v podstatě všechny mé návrhy. Ještě taková drobnůstka
- u aukcí mi to napsalo V aukci „forum.fpscore.cz“ uživatel Siaux dne 15.11.2010 v 19:35:26 nabídnul více, než vy. Aktuální cena aukce je 36CZK..

-> to forum.fpscore.cz bych dal jako odkaz, abych to nemusel dlouho hledat...

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
Ono by to ako odkaz malo byť (aspoň ja to tak mám, a naprogramované to tak je) - len sa ten odkaz ukazuje ako súčasť textu (nemá underline, ani inú farbu). Môžeme to ale prerobiť, aby si užívatelia všimli, že tam sú odkazy...

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se