Novinky & změny

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Testuji teď možnost kontroly klíčových slov u některých na jedno kliknutí. V současné době musíte pro aktualizaci pozice klíčových slov otevřít detail webu a kliknout na aktualizovat.
Nově u některých webů, které mají maximálně 3 klíčová slova (včetně) je lze aktualizovat na jedno kliknutí. Hledám prvních zhruba 10-12 dobrovolníků, kterým bych novou funkci zpřístupnil před nasazením do ostrého provozu.

Rád bych otestoval svižnost kontroly a náročnost na počet dotazů kvůli limitům ze strany Seznamu. Dále uvítám vaše připomínky pro budoucí vývoj služby.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Taky bych to rád zkusil.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Mě taky můžeš zařadit, ale budu na to mít čas v noci nebo zítra až.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
To není zkouška zátěže to musím splňovat, že mám jen 3 klíčová slova?
Já myslel, že se jedná o zátěž více jak 3 klíčových slov.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Je to zatím pouze do 3 klíčových slov/web. Jde o to, zda to bude více lidem fungovat při různých klíčových slovech.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Report o funkčnosti, teda spíš nefunkčnosti v SZ.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Až to bude na více klíčových slov mohu vyzkoušet. 3 je bohužel málo.
Později podám hlášeni :)
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
peeeeta píše:
Až to bude na více klíčových slov mohu vyzkoušet. 3 je bohužel málo.
Později podám hlášeni :)


Jo 3 je moc málo - normální web jich bude střežit desítky, někteří klidně i stovky... Kdyby se dalo zaškrtat 10 a nechat sourhnně otastovat, tak ok, ale kdyz jde jen vše nebo nic, tak je to špatně zpracované... Na 3 KW hlavně není co testovat!

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
seonatroje maji taky asi 3 nebo 5 KW a taky je to pro me malo, zvlast kdyz Seznam bere v potaz spis podstranky. Musim tak kontrolovat kazdou dulezitejsi podstranku.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Ona služba má přes 1200 klíčových slovních spojení a aby se všechny klíčová slova stihla otestovat, muselo by se ověřit každou minutu 1 klíčové slovo (byť je třeba na 400. stránce, což je 40 dotazů), což limity Seznamu nedovolují. Proto nástroj nelimituji, ale musí si to uživatelé aktualizovat sami.

Nástroj má ještě spousty svých much, které se postupně budu snažit eliminovat.

janKali píše:
Jo 3 je moc málo - normální web jich bude střežit desítky, někteří klidně i stovky... Kdyby se dalo zaškrtat 10 a nechat sourhnně otastovat, tak ok, ale kdyz jde jen vše nebo nic, tak je to špatně zpracované... Na 3 KW hlavně není co testovat!


Samotný počet klíčových slov limitován není, můžeš si tam napráskat třeba 100 slov, ovšem musíš si jej vždy rozkliknout a kliknout na aktualizovat. Dnes představená funkce dovolí aktualizovat pozice u webů, které mají málo klíčových slov jedním kliknutím.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Otakar Pěnkava píše:
Samotný počet klíčových slov limitován není, můžeš si tam napráskat třeba 100 slov, ovšem musíš si jej vždy rozkliknout a kliknout na aktualizovat. Dnes představená funkce dovolí aktualizovat pozice u webů, které mají málo klíčových slov jedním kliknutím.


To ale pozbývá smyslu celá funkce. Proč bych zde klikal jak blbec na slovo, tam na aktualizovat a čekal takovou dobu, než se načte, když mám asi 2-3x rychlejší přijít na seznam a zadat daný výraz? V čem je tu pak ta výhody? Pokud to není možné dělat hromadně, nemá takový nástroj smysl - pokud pro někoho ano, tak já ho nevídím.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
janKali píše:

To ale pozbývá smyslu celá funkce. Proč bych zde klikal jak blbec na slovo, tam na aktualizovat a čekal takovou dobu, než se načte, když mám asi 2-3x rychlejší přijít na seznam a zadat daný výraz? V čem je tu pak ta výhody? Pokud to není možné dělat hromadně, nemá takový nástroj smysl - pokud pro někoho ano, tak já ho nevídím.


A budeš se u těch KW proklikávat na Seznamu po jednotlivých stránkách abys je našel? Budeš si psát někam na papír, kde byli a jestli jdou po týdnu nahoru, či nikoli?
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Tak pokud budu mít web na 358. místě, tak pak ano, ale když mám všechny hlavní KW do 20. pozice? Pak jsem na tom mnohem rychlejší naklikat to sám. S psát si to přece nikam nepotřebuju, protože jsem-li první, nic neřeším, nejsem-li, musím přidat, je-li KW důležité.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
No spíš jde o to, že pokud sleduji u nových webů posun KW tak se to hodí, navíc máš i vykreslený graf, jak stránka na dané KW leze, nebo neleze nahoru. Samozřejmě pokud máš na stránce několik důležitých KW a máš je na první straně, nebo druhé a ještě k tomu dlouhodobě, tak tohle pro tebe není.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Tak já si myslím, že toto je skvělá služba. Jen by to opravdu chtělo přidat, že si mohu vybrat aspoň třeba ty 3 najednou, abych 20 KW nemusel aktualizovat po jednom.
Samozřejmě, že nechci aktualizovat 30 najednou, jelikož by to seznam bloknul a pro webdeal by to byla obrovská zátěž.
Ale prosím přidejte aspoň podporu vybrání aspoň 3 KW najednou a aktualizovat.

Jinak skvělá služba a díky ní vím jak jsou na tom mé weby a co mám zlepšovat.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
peeeeta píše:
Tak já si myslím, že toto je skvělá služba. Jen by to opravdu chtělo přidat, že si mohu vybrat aspoň třeba ty 3 najednou, abych 20 KW nemusel aktualizovat po jednom.
Samozřejmě, že nechci aktualizovat 30 najednou, jelikož by to seznam bloknul a pro webdeal by to byla obrovská zátěž.
Ale prosím přidejte aspoň podporu vybrání aspoň 3 KW najednou a aktualizovat.

Jinak skvělá služba a díky ní vím jak jsou na tom mé weby a co mám zlepšovat.


Tohle bude také. Služba navíc dočká významného zlepšení, včetně automatické aktualizace (bude zdarma, ale ne pro všechny).

janKali píše:
Tak pokud budu mít web na 358. místě, tak pak ano, ale když mám všechny hlavní KW do 20. pozice? Pak jsem na tom mnohem rychlejší naklikat to sám. S psát si to přece nikam nepotřebuju, protože jsem-li první, nic neřeším, nejsem-li, musím přidat, je-li KW důležité.


Vždy je rychlejší kliknout ve službě Keywordy na aktualizovat než chodit na Seznam. Pokud je web na 20 pozici, aktualizace proběhne mnohem rychleji než když je třeba na 320. Pochop, že služba je zdarma, automatická aktualizace není problémem, ale už to nebude zdarma ;).

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Ne pro všechny, to jsem zvědav, jak to bude omezené.

Jinak sice to nemusí být zdarma, třeba z WB :)
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Otakar Pěnkava píše:
Bude to podmíněno splněním určitých věcí. Dostaneš to jako bonus.



A kdy se dozvíme jakých věcí?
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Otakar Pěnkava píše:
Začátkem února to odtajním. Bude to součástí balíku WD 2.6.



Tak už se těším. tak že konec ledna začátek února bude přelomový.
Doufám, že to budou nějaké splnitelné podmínky :)
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se