Novinky & změny

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Pro milovníky měření pozic webových stránek ve vyhledávačích mám dobrou zprávu. Dnes spouštíme novou službu - Keywordy, ty jsou částečnou náhradou za brzy rušení Klíčové slova. Částečnou proto, že umí měřit pozice (zatím) pouze ve vyhledávači Seznamu, celá služba je jinak postavena a uzpůsobená.

Výhody nové služby
Službu v rámci hromadného testování zátěže neomezujeme, můžete vložit kolik webů chcete a kolik klíčových slov ke každému webu chcete.
Měření probíhá denně, vždy v ranních hodinách.
Služba vede tzv. životopis webu - všechny změny (indexace webu, změna pozic webu na klíčové slovo, změna ranků a další...) jsou zaznamenány a je možné je kdykoliv zobrazit a projít si tak historií změn ve vyhledávání.
Oproti ostatním volně dostupným nástrojům tato služba ověřuje až do 500. pozice, neznám žádnou další službu (i placenou), která by šla až do takové hloubky.
Při tvorbě služby byl kladen důraz na jednoduchost a přehlednost celé služby.

Službu Keywordy si nepleťte s podobnou službou Klíčová slova, která se přestala vyvíjet a bude ukončena k 1. 10. 2012. Bylo jednodušší navrhnout celou službu znovu než kompletně předělávat starší Klíčová slova. Odkaz na službu Keywordy naleznete v hlavním menu pod položkou Služby.

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Až to bude i na Google, bude to první nástroj, který budu aktivně využívat. :)

BlackDart
WD Trader: 4.8/5

Příspěvky: 121
Registrace: 10.02.2012
Tak som to skúsil a omylom sa mi podarilo dať 2x ten istý keyword a teraz nikde nevidím možnosť zmazať ho.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
To vypadá velmi dobře, to se ti Oto povedlo, jsem zvědav jestli vyřešíš podobně i Google.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Už jsem musel za těch 20 minut co je služba spuštěná řešit situace na které jsem během interního testování nenarazil, což je na jednu stranu dobře. Problémy se podařilo vyřešit a služba je zase o něco lepší.

Jiří Rostecký píše:
Až to bude i na Google, bude to první nástroj, který budu aktivně využívat. :)


Bude to umět i Google, ale prioritou je odladit provoz na Seznamu a pak se pustit do Google vyhledávače.

BlackDart píše:
Tak som to skúsil a omylom sa mi podarilo dať 2x ten istý keyword a teraz nikde nevidím možnosť zmazať ho.


Duplicitu jsem odstranil, možnost mazání mám v plánu.

FrantaB
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 31
Registrace: 19.10.2011
Zajímavá služba. Jen tak dál :)

BlackDart
WD Trader: 4.8/5

Příspěvky: 121
Registrace: 10.02.2012
Super, vidím že sa 0. pozícia zmenila na >500. Výborná práca, jednoduché a prehľadné.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Od spuštění služby bylo přidáno 30 webů a 150 klíčových slov. U nově přidaných webů se už při přidání kontroluje, zda byl web zaindexován nebo ne. Nemusí se tak čekat na ráno, kdy probíhá kontrola.

BlackDart píše:
Super, vidím že sa 0. pozícia zmenila na >500. Výborná práca, jednoduché a prehľadné.


Ano a při rozkliknutí klíčového slova - Nenalezeno.

BlackDart
WD Trader: 4.8/5

Příspěvky: 121
Registrace: 10.02.2012
Bude možnosť pridať viac KW na 1. raz?

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Od spuštění služby bylo přidáno 40 webů a přes 250 klíčových slovních spojení.

BlackDart píše:
Bude možnosť pridať viac KW na 1. raz?


Ano.

BlackDart
WD Trader: 4.8/5

Příspěvky: 121
Registrace: 10.02.2012
Pri tom rozkliknutí KW by nebolo lepšie dať ten odkaz na seznam ako target="_blank" ?

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Novinky:
- přidáno mazání webů
- přidáno mazání klíčových slov
- v seznamu klíčových slov přibyl proklik na Seznam na stranu, kde se web nachází
- možnost řazení webů podle názvu a S-Ranku webu

Od spuštění služby do ní vložilo přes 30 lidí více než 50 webů a 300 klíčových slovních spojení. Pro porovnání ve starých klíčových slovech bylo vloženo za celou dobu existence nástroje rovných 400 klíčových slovních spojení.

BlackDart píše:
Pri tom rozkliknutí KW by nebolo lepšie dať ten odkaz na seznam ako target="_blank" ?


Ano, bylo. Je to tam.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Otakar Pěnkava píše:

Od spuštění služby do ní vložilo přes 30 lidí více než 50 webů a 300 klíčových slovních spojení. Pro porovnání ve starých klíčových slovech bylo vloženo za celou dobu existence nástroje rovných 400 klíčových slovních spojení.



To je cvrkot :-)
Ono kdyby klíčová slova byla funkční, tak by jich tam bylo určitě víc. Tahle verze je ale mnohem lepší. A jsem rád že si začal Seznamem, protože Google se dá dobře pozorovat přes GWT, kdežto Seznam ne.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Díky moc, fajn věc. Do budoucna se určitě bude hodit a jak píše freez, na Google používám GWT, ale na Seznam nic takového není. Takže fajn! Když bude časem i Google, tak to bude dokonalé :).

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Super nástroj ;-) + samozřejmostí

-- 09.09.2012 09:24 --

Vyzkoušel jsem přidat pár klíčových slov, včera měli nějaká pozice a dnes je u všech > 500. pozice, nejedná se o nějakou chybu?
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Mám u sebe stejný stav jako alijosha, ale ne u všech webů, ty co jsem přidával až později fungují, ostatní mají u KW pozici větší jak 500, pokud chci smazat KW vyskočí na mě hláška
Kód: Vybrat vše
template->_tpl_load_file(): File ./styles/wd/template/keywordy_smazat.html does not exist or is empty


Dám zpět a normálně se objeví "opravdu chcete smazat tento KW" a jde to dál.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Služba za první den zaznamenala větší zátěž než starší služba Klíčová slova za celý rok. Teď se věnuji úpravám cronu, u některých KW se může objevovat >500, přestože to nemusí být pravda. Večer to bude znovu v pořádku.

freez píše:
Kód: Vybrat vše
template->_tpl_load_file(): File ./styles/wd/template/keywordy_smazat.html does not exist or is empty


Mělo by to být opraveno.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Ano hláška už se nezobrazuje.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

MartinT
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 92
Registrace: 07.08.2011
Super služba, ale narazil jsem na to. Že když zadám do systemu Domena.cz a "keyword", tak pakliže se miv SERP na Seznam.cz na "keyword" ve výsledcích na druhé stránce zobrazí Domana.cz/neco, tak zdejší systém mi hodí "nenalezeno". Což by možná bylo také dobré pořešit, protože jsem vlastně na nějakém 15 místě, ale zdejší systém hodí, že nejsem nikde.

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Možná jedna menší připomínka. Líbílo by se mi, pokud by za pozicí bylo (napříkald v závorce) o kolik se web posunul nahoru/dolů oproti předchozímu přepočtu.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
MartinT píše:
Super služba, ale narazil jsem na to. Že když zadám do systemu Domena.cz a "keyword", tak pakliže se miv SERP na Seznam.cz na "keyword" ve výsledcích na druhé stránce zobrazí Domana.cz/neco, tak zdejší systém mi hodí "nenalezeno". Což by možná bylo také dobré pořešit, protože jsem vlastně na nějakém 15 místě, ale zdejší systém hodí, že nejsem nikde.


Na 15 místě sice jsi, ale ne s adresou domena.cz ale s adresou domena.cz/neco , každá stránka (adresa) má své umístění na určité KW, takže stav který popisuješ, je úplně normální. Nemůžeš být s adresou domena.cz na 15té pozici na KW kočárek, pokud na té adrese domena.cz to slovo vůbec není, pokud je KW kočárek na adrese domena.cz/kocarky pak musíš sledovat tuto adresu a ne hlavní stranu webu.

Tak jsem teď koukal na některé mé weby a zjistil jsem, že weby které mají na hlavní straně například perex článků s KW z adresy domena.cz/neco se ve výpisu zobrazí, zatímco weby, kde na hlavní straně webu není žádané slovo vůbec, tak tam to ve výpisu vyhodí "nenalezeno" a to i když je na danou adresu domena.cz/neco odkaz z hlavní strany webu.

No tak teď to pro změnu háže nenalezeno, tedy pozice větší než 500 u všeho :-D
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

duben
Uživatelský avatar
WD Trader: 3/5

Příspěvky: 126
Registrace: 22.03.2012
Nikde jsem to nenašel tak se zeptám. Moje měřené weby, moje klíčová slova a pozice uvidím jen já?
Pořádám KURZY INLINE BRUSLENÍ | Dělám databáze Select-SQL.com
Fotím a píšu o tom na FOTORADY.cz a MicrostockTools.com | Cvičení s Luckou

Jirda
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 48
Registrace: 09.09.2012
Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Ve službě je aktuálně 125 webů a přes 500 klíčových slov. Poprosím o shovívavost s případnými aktualizacemi, skript na aktualizaci běží kolem dvou hodin. Kdo má špatné údaje >500 přestože je třeba na první straně, pošlete mi PMku, mrknu na to.

duben píše:
Nikde jsem to nenašel tak se zeptám. Moje měřené weby, moje klíčová slova a pozice uvidím jen já?


Ano, tak jako u Ranků.

MartinT píše:
Super služba, ale narazil jsem na to. Že když zadám do systemu Domena.cz a "keyword", tak pakliže se miv SERP na Seznam.cz na "keyword" ve výsledcích na druhé stránce zobrazí Domana.cz/neco, tak zdejší systém mi hodí "nenalezeno". Což by možná bylo také dobré pořešit, protože jsem vlastně na nějakém 15 místě, ale zdejší systém hodí, že nejsem nikde.


Tak to funguje, do PM mi napiš jaké údaje (web, keyword) jsi zadal, otestuji, případně opravím. Mně to na web WebDeal.cz a keyword: Webtrh alternativa, ukazuje 82. pozici, pro ověření: http://search.seznam.cz/?q=Webtrh%20alt ... 10&from=80

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se