Novinky & změny

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Dnes jsme spustili službu Domény. Někteří z vás si mohou vzpomenout, že tato služba už byla spuštěna, ale byla kvůli nefungující aktualizaci vypnuta. Celé pozadí běhu služby bylo přepsáno a kromě vyššího výkonu (starší skript byl omezen na 8000 domén, nový není omezen a tudíž bere plnou palbu - cca 48 000 domén). Zatím je v provozu pouze část tohoto systému, postupně budeme zprovozňovat další a další části a věříme, že tato služba bude hojně navštěvovaná a využívaná.

Chystáme:

-lepší filtry
-možnost řazení
-seznam registrátorů, kteří poskytují odchyt
-algoritmus pro výběr pěkných domén

Dále uvítáme vaše návrhy, služba je tvořena pro vás, proto se nebojte a napište si co tam chcete, případně co byste chtěli zlepšit.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Ty woe těch je :-) teď jaká bude šance některé klofnout ?
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Za mě můžu říct, že většinu pobere GRANSY nebo DAUKCE. Jak ti něco nechtějí, šance je reálná :) Sám jsem si za poslední dobu pár pěkných kousků pořídil.
Seznam je super, ještě tomu chybí PageRank a možnost řazení Sranku a PAGEranku dle daného dne a je to úplně pecka, ale to bych pak přišel o část své práce :D :D

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Tak, právě jsme doladili ještě některé detaily, které ne tak uplně korektně fungovaly a pro dnešek zatím hotovo :) Samozřejmě toto není konečná podoba služby, ještě přibudou filtry, řazení atd.

@Lany - s GPR máme menší problém, protože Google omezuje GPR CHECK na 1000 domén denně tuším ... takže by to dlouho trvalo. Aktuálně hledáme alternativní způsob hromadného ověření :)
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Chlapi, až dneska jsem se po dlouhé době dostal k tomu, abych si konečně prohlédl blíže toto fórum (přiznám, že mě k tomu i tak trochu dohnala situace na webtrhu), a teda smekám. Těch funkcí a věcí, co tady je na jednom místě, to je paráda! Myslím, že se tady budu velice rád vracet :)
Jj, google dělá problémy snad ve všech scriptech, co mám :D

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Lany - děkujeme za kompliment :) My rozhodně nehodláme usnout na vavřínech a proto jedeme stále dál :) Již nyní pracujeme na několika dalších věcech, ale samozřejmě vše má svůj čas. Vše se musí naprogramovat a poté důkladně otestovat, takže to chvíli trvá :)

Jinak s tím Googlem si poradíme, jen to bude chvíli trvat, než vymyslíme nejlepší a nejefektivnější řešení :-)
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Milan_B.
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 638
Registrace: 03.12.2010
+ odesláno

-- 23.02.2012 08:06 --

Jan Paluska píše:
... Google omezuje GPR CHECK na 1000 domén denně tuším ... takže...


A co načítat GPR pro vždy 500 nejdříve expirovaných? to si myslím že by bohatě stačilo každý den 500 kousků a za chvilku to je celé

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Chválim, som rád že ste to dali opäť do prevádzky, zoznam sa bude hodiť :)

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Milan_B. píše:
A co načítat GPR pro vždy 500 nejdříve expirovaných? to si myslím že by bohatě stačilo každý den 500 kousků a za chvilku to je celé


To by šlo :-).

Milan_B.
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 638
Registrace: 03.12.2010
A pak zase + ;)

-- 23.02.2012 11:49 --

Ještě by se šikly i již expirované nějaký archiv

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Dobrá práce a jsem rád, že domény opět fungují +
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Přidána možnost řazení podle názvu, pagerank, sranku a expirace. Dále každý den skript ověří u 250 nejdříve expirujících domén jejich Pagerank.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Zajímala by mě jedna věc, projel jsem si pár domén a nějak to nesedí. Datum expirace domény je 28.2.2012, jenže CZnic hlásí datum expirace 29.12.2014 přitom poslední změna byla 9.2.2012, takže otázka je jak často systém aktualizuje expirující domény, když tahle je evidentně od 9.2. (resp. od 29.12.) opět prodloužena.

Ještě jednu věc bych měl, nemohl by se dotaz na CZnic po rozkliknutí otevřít v novém okně? je dost nepraktické že se otevře v tom samém a já musím dávat přes pravé tlačko "otevřít v novém okně nebo panelu".
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Ono se s databází CZNIC hodně špatně komunikuje a aktualizovat data není zrovna dvakrát jednoduché v porovnání například s gTLD.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Souhlasím, CZnic proti tomuto bojuje.

Nové úpravy:
- odkaz na CZnic se otevírá v novém okně
- možnost zobrazit pouze pomlčkové domény
- filtrování čísel sjednoceno pod jedno tlačítko (0-9)

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se