Novinky & změny

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Vážení uživatelé,
jsem velmi rád, že dnes mohu představit nové služby WebDealu, které jej posouvají zase o krok dále a vám nabízí více pohodlí na jednom místě. Dokonce bych dnešní novinky představil jako revoluční. Obě zkouší něco nového, co dosud nikdo jiný nezkusil.

Platba aukcí z kreditu
Pro rychlejší dokončení obchodů představujeme novou možnost jak platit aukce a to přímo z kreditu.

Platba aukce z kreditu přináší mnoho výhod:
- rychlejší - kliknete zaplatit, vaše částka se zablokuje a prodejci přijde automatická soukromá zpráva s informací o blokaci a možném předání údajů k převodu
- bezpečnější - prodejce nedostane peníze dokud nepotvrdíte bezpečný převod
- nemusíte vystavovat fakturu na menší částky
- nemusíte hlídat příchozí platbu

Poplatky:
- u částek do 10 Kč je poplatek 1 Kč (která se připočítá k ceně aukce), poplatek hradí kupující
- u částek nad 10 Kč je 10% z výsledné ceny aukce, poplatek hradí prodávající

Aukce jsou nadále zdarma, jen v případě platby z kreditu jsou započívávány poplatky výše. Pokud vás obtěžují, aukce můžete zaplatit i původním způsobem.
V případě, že jako prodávající nechcete umožnit platbu z kreditu a máte vyplněné fakturační údaje (například v PayPostu nebo WebPostu), zakážete platbu z kreditu zde, na stejném místě můžete nechat zobrazit i fakturační údaje ve vašem profilu.

Provizní systém:
Dostáváte 3% z ceny aukce a to jak za kupujícího, tak prodávajícího (a to jen pokud zvolí platbu aukcí z kreditu). Pokud vámi přivedení uživatelé uzavřou obchod, provize se sčítají (6%).

WebPost - PPP systém trochu jinak
Nováček na poli PPP systémů, který je narozdíl od PayPostu určen pro méně kvalitní weby. S tím souvisí i několik úprav systému.
Například pro přijetí webu nejsou tak přísná kritéria jako v případě PayPostu. Dále v systému jsou dvě ceny: cena za publikaci a cena za napsání, první se určuje automaticky v závislosti na rancích, druhou si mohou blogeři stanovit sami.

Základní informace:
Provize: 25%
Affiliate provize: 20% z ceny článku (80% z provize systému)
Platnost cookies: 30 dní
Minimální výše dobití: 300 Kč.
Minimální výše výplaty: 300 Kč.
Systém je propojen s WebDealem i PayPostem. Stačí vám jedna registrace!
Účty blogera i inzerenta jsou rovněž sloučeny!
Provozovatel je plátce DPH

Kreditní účet PayPostu, WebPostu a WebDealu je propojen. Pokud si dobijete účet v PayPostu, kredit můžete utratit i v ostatním službách.

Děkuji za přečtení. Budu rád, když nové služby vyzkoušíte a zhodnotíte, protože žádné interní testování nenahradí vaši vlastní zkušenost!

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Určování ceny RANKY? Jaký to má smysl, když je lze zfalšovat?

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Také se mě nějak nezdá určování ceny, rozhodující by měla být návštěvnost a kvalita návštěvníků. Ranky jsou dobré tak pro nákup zpětných odkazů ale ne článků.
Edit: Taky moc nechápu smysl webpost.cz myslím si, že kdyby se snížili požadavky v paypost.cz tak by to bylo lepší pro rychlejší nalezení inzerentů i publisherů.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
No nevím, dle mého by bylo pro paypost.cz lepší kdyby tam byly jak lepší tak horší nabídky, respektive kvalita webů a dřív by se prosadilo. Ale docela mě zajímá jak se to bude vyvíjet takto rozděleně.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Otakar Pěnkava píše:
Systém kontroluje pravost ranků.


A jak se to dělá? To bych se moc rád naučil...

-- 18. 03. 2013 23:43 --

PS: Určování ceny je kravina a to totální - například jsem dneska do systému zkušebně vložil web, kde jsem odchytil doménu s PR 6. Cena hned přes 600 Kč! Ale ten NEMÁ hodnotu ani 100 Kč. Za 2-3 měsíce tomu rank spadne, ale to vůbec systém nereflektuje.. Kakže zakoupením článku tak akorát někoho okradu. Návštěvnsnost webu je taky nulový... Tohle určování ceny je podle mého osobního názoru hloupost. Pochopil bych MAX cenu určit podle ranku, ale dopočítat ji podle ranku je kravina... Já sám nechci ten web prodávat za 600+, chci tam prodávat článek za 200 Kč, ale to mi systém nepovolí a tak v systému nic neprodám. Je to podle mě docela na hlavu padlé...

Nespojení PayPost a WebPost já osobně vítám, ale to už jen čistě z konkurenčního hlediska, protože to co si udělal KUPčlánku i PlaCla jen pomůže... Jen tak dál, ještě neco klidně spusť :-)

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Tak já jsem s toho ale pochopil, že ta cena podle ranku je maximální cenou za kterou můžeš ten článek na tom webu publikovat, jestli budeš publikovat za 20 korun, je tvoje věc, ale nebudeš publikovat za víc, než je to maximum a to proto, aby si lidi na zabanovaných PR webech neříkali s rankem SR1, PR0 o 250 korun za publikaci. Jestli jsem to pochopil blbě, pak je to asi celé blbě, ale myslím, že tohle je právě systém toho nacenění podle ranků.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
freez píše:
Tak já jsem s toho ale pochopil, že ta cena podle ranku je maximální cenou za kterou můžeš ten článek na tom webu publikovat, jestli budeš publikovat za 20 korun, je tvoje věc, ale nebudeš publikovat za víc, než je to maximum a to proto, aby si lidi na zabanovaných PR webech neříkali s rankem SR1, PR0 o 250 korun za publikaci. Jestli jsem to pochopil blbě, pak je to asi celé blbě, ale myslím, že tohle je právě systém toho nacenění podle ranků.


Podle článku Michala Kubíčka, který je zatím jediným vysvětlením, které jsem nalezl, je to tak, že cena je JEN za publikaci dodaného článku... A k tomu si ještě můžeš zadat příplatek za NAPSÁNÍ článku. Takže cena za publikaci je neměnná a jasně daná. Jen k ní může být příplatek za to že budeš článek ještě psát... Přijde mi to hloupé, hlavně to měření ranky, když se s nimi dá čarovat jak se komu zachce a nejsou stálé... Už pozítří mohou být mnohem nižší, ale pořád zaplatíš stejně. To bych systému fakt vytknul.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Dnes jsem upravil částku za publikaci, už ji nestanovuje systém napevno, ale můžete si zvolit částku jakou chcete. Částka, kterou dříve stanovoval systém napevno je nyní maximem.

janKali píše:
A jak se to dělá? To bych se moc rád naučil...


Do vyhledávače dáš info:domena.cz a pokud je první výsledek jiný než ta doména, pak není ten rank pravý.

janKali píše:
PS: Určování ceny je kravina a to totální - například jsem dneska do systému zkušebně vložil web, kde jsem odchytil doménu s PR 6. Cena hned přes 600 Kč! Ale ten NEMÁ hodnotu ani 100 Kč. Za 2-3 měsíce tomu rank spadne, ale to vůbec systém nereflektuje.. Kakže zakoupením článku tak akorát někoho okradu. Návštěvnsnost webu je taky nulový... Tohle určování ceny je podle mého osobního názoru hloupost. Pochopil bych MAX cenu určit podle ranku, ale dopočítat ji podle ranku je kravina... Já sám nechci ten web prodávat za 600+, chci tam prodávat článek za 200 Kč, ale to mi systém nepovolí a tak v systému nic neprodám. Je to podle mě docela na hlavu padlé...


Upraveno. Nově už to je maximální cena. Lze si tedy zvolit cenu v rozmezí <1Kč,MAXIMUM>, kde maximum se uživatelé dozví: http://webpost.cz/informace.php?mode=cenik

Michal Kubíček
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 240
Registrace: 27.09.2011
Ad stanovování ceny podle ranků: Já to za kravinu nepovažuji, protože rank ať si myslíme co chceme, je určité měřítko. ne jedniné, ale určité. Podobně stanovuji ceny např. na www.prodej-odkazu.cz a agentury typu H1 nebo Dobrý web s tím problém nemají. Připadá mi to v mnoha případech rozumnější, než někdy přehnané představy majitelů blogů. Pokud člověk hledá především blogy za účelem umístění odkazů, je to vhodná cesta. Pokud jde za návštěvností, tak nakoupí jinde.

Souhlasím s tímto:

Kdo chce kvalitu, půjde na PayPost.
Kdo chce články za nízkou cenu, ten půjde na WebPost.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Michal Kubíček píše:
Kdo chce kvalitu, půjde na PayPost.
Kdo chce články za nízkou cenu, ten půjde na WebPost.


No a já bych řekl, že přesně proto ten WebPost vznikl. Ta úprava co Ota udělal, že umožnil cenu za publikaci snížit pod maximu určené systémem by mohla obchody rozhýbat.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Přesně, WebPost vznikl primárně pro nabízení levných článků s důrazem na zpětné odkazy. Ne vždy inzerent potřebuje dražší článek na čtenném webu.

Michal Kubíček píše:
... Připadá mi to v mnoha případech rozumnější, než někdy přehnané představy majitelů blogů. Pokud člověk hledá především blogy za účelem umístění odkazů, je to vhodná cesta. ...


Přesně, proto jsem udělal úpravu, kdy se fixní částka nastavuje jako maximum za publikaci. Pro inzerenty je to jenom plus, protože mohou získat článek levněji.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Otakar Pěnkava píše:
Přesně, proto jsem udělal úpravu, kdy se fixní částka nastavuje jako maximum za publikaci. Pro inzerenty je to jenom plus, protože mohou získat článek levněji.


A to je konečně dobrý krok. Zatím (bez urážky) první věc, za kterou tě mohu upřímně pochválit :-D

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se