Novinky & změny

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
S opožděním přeji všem uživatelům a návštěvníkům fóra Šťastné a Veselé Vánoce, plno inspirace do budoucna a úspěch s vašimi projekty.

Na Vánoce jsem slíbil dárek v podobě WebDeal 2.3 Gargamel, který se mi až na pár výjimek podařilo naplnit. Co tedy obsahuje?
  • nový aukční systém, s centrem obchodů
  • u Ranků nově lze zapnout zasílání jedné hromadné SZ při přepočtu u více webů
  • Ranky plně podporují Blekko Links
  • upravena stránka s detaily a grafy ranků
  • upraven přehled WebDeal Bodů, zpřehlednění menu v přehledu WB
  • možnost podbarvení témat/nabídek/poptávek, aktivujete pomocí kyblíku v liště WebDeal Share

Seznam ještě budu dále doplňovat v závislosti na vzpomínání na co jsem zapomněl.

Dále jsem pro Vás přichystal další akci, tentokrát 5 .cz domén (buď registrace/prodloužení), protože jsem došel později a nyní už není Štědrý den, tak je nerozdám jak jsem původně chtěl, ale zasoutěžíme si o ně v následujících dnech.

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
"Jen jednu zprávu se souhrným hlášeným" :)

Takže, když se změní ranky jen u jednoho webu, přijde mi SZ se všemi ranky?

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Super, další vylepšení je na světě a jako vždy pochvala za odvedenou práci
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
vyzerá to dobre, chválim ako zvyčajne

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Jiří Rostecký píše:
Takže, když se změní ranky jen u jednoho webu, přijde mi SZ se všemi ranky?


Ano, a bude to vypadat zhruba následovně:
SZ.png

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
To je škoda, mělo by tam být, jak se ranky změnily. Však já si nepamatuji, jaké ranky mám u všech webů. Takto je to pro mě popravdě nepoužitelné, změnu zaznamenám i normálně, ale předchozí hodnotu už ne...

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Právě ta původní hodnota mi tam neseděla do přehlednosti. Proto v té jedné zprávě když najedeš na ikonku daného ranku, tak se ti zobrazí původní hodnota. Případně stačí jen rozkliknout odkaz v této zprávě a přejít na statistiky.

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Škoda, že trocha opadla aktivita, pridávam sa ku gratulácii.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Aktivita se opět zvedne, je nutné brát v potaz i to, že byli Vánoce a mnoho lidí včetně třeba mě není u pc a na internetu. Takže částečně bych viděl problém i zde.

Jinak též gratuluji.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Na aktivitu se vykašlete. Tady jde o přínosnost fóra. Pojďme založit x zbytečných diskuzí o ničem. Fórum bude plné a můžeme si pohonit ego. :)

Diskuze už jsou, teď to chce získat uživatele a hlavně -> začít prodávat. Pokec je fajn, ale fórum neudrží. Znám to ze svého rostworld.cz (schválně nedávám odkaz), že diskuze je málo... Hodně málo.

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Súhlasím, avšak mal som na mysli to, že nový síce prichádzajú ale do diskusie sa príliš nezapájajú, nehovoriac o pridávaní aukcií a pod. Na druhú stranu chýba aj dostatočná kúpna sila ale i tak sa WD posunul o dosť veľký krok za posledné obdobie.

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Také to nechápu, proč se lidé registrují do "viditelného" fóra a nepřispějí. Ale to je všude (i u mě). Tak to bohužel je. Chce to čas. Nevidím smysl ve zbytečném diskutování na fóru o podnikání. Řešte zde problémy a šiřte svoje zkušenosti. To jsou cenné příspěvky...

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Nechcem, aby tu bol odpad a príspevky z nulovou hodnotou, to by bol krok späť, problémom je zrejme motivácia ľudí spraviť niečo viacej ako len sledovať.

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
To je pravda. Povím ti, teď se opět vrátím k RW, nesčetněkrát jsem se otázkou motivace uživatelů zabýval. U fóra o podnikání je to jiné. Na WT se diskutuje proto, že pro uživatele je přínos získávat feedback od lidí + samozřejmě obchod. Na WD obchod není, uživatelů málo + je tu WT. Pokud by ovšem existovalo něco vedlejšího, situace by se změnila. Třeba já bych s i klidně "připsal", kdyby se zde daly za WD body koupit nějaké další knihy (byla tu tuším od Johna Podnikání v USA). Prostě dát bodům hodnotu. To ale zatím nejde. Z pohledu uživatele sem chodím jen proto, že tu znám několik fajn lidí a Otakarovi fandím... Kdo má stejné důvody? Možná ti fajn lidé tady.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Tak u takovéhoto fóra jako je WD je těžké okamžitě očekávat zázraky. Obchod tu není z několika důvodů a není to jen kupní silou zde, ale i tím, co se zde nabízí a prodává. Uživatelé přibývají, ale jsou nečiní a je potřeba to změnit a to buď jak psal Jiří, dát reálnou hodnotu WD bodům a nebo sem natáhnout lidi větším množstvím kvalitnějších aukcí. Dále informační hodnotou příspěvků. Otakar užitečnými vychytávkami, co jinde uživatelé nenajdou a vše i zde půjde snáze. A i já jsem chodím rád z již zde napsaných důvodů a naopak se snažím i o zviditelnění WB kde jen to jde (nenásilnou formou samozřejmě).
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Samozřejmě byly Vánoce, hodně předčily mé očekávání. Ovšem po Novém roku se návštěvnost vrátila do zaběhnutých projektů. Kupní síla zde je, jenom je slabší a není tak vidět, ale prodává se. Za WB plánuji dát možnost kupování domén (eu, cz), zpátky vrátit knihu Podnikání v USA a další.

Na WD třeba nediskutující uživatelé využívají nástroje (Ranky), neplatí pro všechny, ale hodně z nich ano. Ten zbytek (cca 50-60%), který se registruje a dál je nečinný také nechápu.

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Nevím, jak dlouho to vydrží. Zase, domény něco stojí a ty je chceš kupovat. Se vší úctou, vyděláváš tolik, abys mohl dávat tolik peněz? Ale hlavně - dokáže tolik fórum vydělat, aby nebylo ztrátové? Mluvili jsme o nějaké reklamě, zatím nic není a nevěřím, že to pokryje. Pokud tu domény budou, budou drahé a předražené odměny ničí onu motivaci, jež je pro ně vlastně principem. Pokud se ti povede najít dobrého "sponzora", který ti domény bude registrovat zdarma (já nevím, třeba za reklamu a za podmínku, že zde reklamu nebude mít konkurence, třeba na to někdo skočí), tak je to něco jiného. Jinak jsou to jen vyhozené prachy.

WD má problém. V Česku a na Slovensku existuje monopol Webtrhu. Nemáme tak velký trh, abychom potřebovali dvě fóra. Také je nutno říci, že kolik % ze všech podnikatelů na internetu v ČR a SR nějaké fórum vůbec navštěvuje? Ten trh je daleko větší.

Z WT odešli menší obchodníci a menší obchody. Mně například chybí aukce levných designů, které jsem kupoval. Očekával jsem, že se přesunou na nová fóra a ono nic. Tady jsem snad ještě neviděl v aukci design, jinde je to nejspíš podobné. To samé s ostatními. Právě ty malé obchody by mohli nalákat větší obchody, třeba jo.

A nástroje? Ano, máme jich desítky a jsem zajímavé. Před jak dlouhem vznikly? Jak od té doby vzrostla aktivita WD? A co ten nejlepší? Jak ten to ovlivnil? Možná hodně, ale stále je to málo. Chce to hodně přemýšlet a ty obchody přitáhnout. Sám jsem zatím neviděl žádný krok proto, aby tomu tak bylo. Ale abych jen nekecal, samotného mě moc nenapadá a rozjet fórum je těžké, moc dobře to vím...

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Nebuď tak pesimistický, takto by nemělo smysl nic zakládat, nic provozovat. Domény budou každý měsíčně limitované, dejme tomu 5-10 kusů každá, cenově budou dostupné, ale nelze počítat s tím, že se registruji, napíši dva nesmyslné příspěvky a získám doménu zdarma. .cz by mohla stát cca 250 WB a .eu cca 90 WB, ale tohle je jen hrubý nástřel ceny, ještě to musím propočítat.
Odměny nejsou a nemají být hlavním lákadlem přispívání.

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Jirka má pravdu, domény sú chvílkovou motiváciou. Problémom je vymyslieť niečo, čo by bolo dlhodobou motiváciou a nebolo by stratové a zároveň by to bolo prospešné pre fórum. Monopol webtrhu, tak by som to už nenazýval. Webtrh zmenil smer a dosť to tam upadá. Je stále jednotkou aj dlho ešte bude, s tým súhlasim. Síce vytriedili odpad ale odstránili aj spomenutých malých obchodníkov. Taktiež som z času na čas kupoval designy, minisite, pr weby a iné, avšak obchodníci, ktorí ich predávali neprešli z WT sem alebo inam a na WT už predávať nemôžu. Čo považujem za dosť citeľnú stratu, pretože často boli zdrojom zaujímavých nápadov a inovací.

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Já jsem spíše realistický. A tak i ke svému, neboj. Pokud je pravda pesimismus, tak opravdu nemá cenu cokoliv zakládat...

Chci jen nabídnout pár myšlenek. Ostatně, to jsi po mě chtěl. :) A zajímalo by mě, co je/bude lákadlem pro přispívání? Proč se mají lidé registrovat na WD a proč mají přispívat? To jsou otázky, na něž musí být odpovědi. Vždycky.

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Odpoveď prečo sa registrujú je individuálna, pretože každého zaujíma niečo iné, prioritné je byť pri zdroji informácii a nápadov, ktoré tieto fóra ponúkajú. Často tento potenciál nebýva využitý. Ďalšia dôležita vec, pre kt. sem ľudia chodia sú kontakty. Samozrejme nehovoriac o východách fóra..

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Já bych k tomu snad jen dodal, že např. na WT občas taky přispěju, někteří lidé tam jsou ale tak.... no prostě chtěl bych s nimi mít dvojdomek :-) co se týče obchodu, tak po tom co se WT zpoplatnil je tak ke koupi už úplné ho.... a je to ještě horší než to bylo. Na WF se zase prodávají totální krávoviny ale poslední dobou tedy echt a jako diskuse už je to tam taky pěkně v .... mě WD sedí nejvíc že tu není denně stopadesát vláken o ničem, to je snad jedině dobře, obchody se podle mě rozběhnout, osobně až budu mít za nějaký měsíc co prodávat, budu to prodávat tady, věřím tomu že když o to někdo bude mít zájem, přijde to koupit sem, nemusím kvůli tomu běžet na WT no a nebo nedej bože na WF aby mi tam přihazoval nějaký anonymní týpek. Věci co jsou tady ne WD jinde člověk nenajde a jsou tu stoprocentně lepší lidi.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se