Osobní růst

Riki
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 7
Registrace: 14.06.2012
Ahoj určitě se Vám někdy stalo, že jste měli udělat nějakou práci, ale jednoduše řečeno, nechtělo se Vám do toho. Vždycky jste si našli milion jiných činnostní, než tu kterou jste měli naplánovanou. Jasné je, že na každého jednou dolehne lenost. Proto se Vás chci zeptat, jak překonáváte lenost ? Máte na to nějaké triky, nebo "jednoduše" zatnete zuby a pokračujete dál ?

PS: Třeba tu dáme společně něco dohromady, co by mohlo inspirovat ostatní.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Lenost nepřekonávám, když příjde tak jí prostě nechám odeznít a je to. To co sem měl udělat udělám později a je to :D

webdesigndubina
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.19/5

Příspěvky: 365
Registrace: 20.12.2011
Jasně že to na člověka někdy padne.Prostě jak říká Wladass, nejlepší je jí nechat odeznít, jelikož stejně tvůj výkon i když se překonáš a jdeš do něčeho "šťourat" nebude takový jako obvykle. Já třeba když se mě fakt nechce jdu relaxovat na zahradu a musím říct, že je to lepší než se k něčemu nutit. Naberu tam energii a pak, třeba i druhý den je to pozitivně znát.

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Myšlienka na konečný výsledok - cieľ, je u mňa v drtivej väčšine prípadov silnejšia ako lenivosť :)

tomikd4
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1
Registrace: 15.06.2012
Lenost, asi nejtradičnější lidská vlastnost. Každý je lenivý, akorát někdo více někdo méně. Já bohužel patřím do té druhé kategorie. :D

Riki
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 7
Registrace: 14.06.2012
webdesigndubina píše:
Jasně že to na člověka někdy padne.Prostě jak říká Wladass, nejlepší je jí nechat odeznít, jelikož stejně tvůj výkon i když se překonáš a jdeš do něčeho "šťourat" nebude takový jako obvykle. Já třeba když se mě fakt nechce jdu relaxovat na zahradu a musím říct, že je to lepší než se k něčemu nuti. Naberu tam enerfii a pak, třeba i druhý den je to pozitivně znát.


S tím musím souhlasit, když se za každou cenu člověk přemáhá, tak to pak většinou má ještě horší výsledek, než kdyby nedělal nic.

Motivace v podobě cíle je hodně mocná věc, ale už se mi párkrát stalo, že to nestačí :D

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Když se mě fakt nic dělat tak nemá cenu se překonávat, radši si dám něco k jídlu, projdu se venku nebo se jen v klidu houpat na křesle a časem se mě zase chce pracovat. Akorát teda dodám, že mě tahle práce neživí takže si můžu dovolit lenošit víc.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Riki: projdi si po městě, mrkni na bezďáky (jak bys mohl dopadnout) a lenost je ta tam :-D

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Marek L. píše:
Myšlienka na konečný výsledok - cieľ, je u mňa v drtivej väčšine prípadov silnejšia ako lenivosť :)


Souhlas.

S heslem: "Čím dřív to udělám tím dřív to budu mít za sebou" se dá lenost překonat. I když to funguje u mechanické práce jako je programování. Když se má něco vymyslet, tak je to horší. To pomáhá trocha alkoholu :)

Riki
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 7
Registrace: 14.06.2012
Poptavka-zdarma.cz píše:
Riki: projdi si po městě, mrkni na bezďáky (jak bys mohl dopadnout) a lenost je ta tam :-D


Tak tenhle motivační prvek se mi hodně líbí :D Ono to možná může nejdřív znít jako vtip, ale je to pravda :D

Když už jsme u té lenosti a nějaké motivace, co si myslíte o přímém ovládání svého podvědomí ? Zrovna mě tahle myšlenka napadla, párkrát jsem někde četl o tzv. programování podvědomí a podobných věcech, proto by mě zajímal Váš názor.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Riki: jj, "Debordelizace hlavy" Ivo Toman - doporučuju...je to o zpusobu mysleni ...taky muzes nastudovat zaklady psychologie kde pochopis do jakych skupin se cleni osobnosti cloveka - intuitivni/smyslový typ, introvert/extrovert, posuzovani/vnimani apod....podobne jako muzes vnimat "sklenice je poloprazdna" nebo "je polopna"

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
Já jednoduše udělám část práce, nechám lenost odeznít a pokračuji :)
Nebo si při práci pustím dobrou muziku, aby mě práce bavila o něco víc.

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
Riki píše:

Tak tenhle motivační prvek se mi hodně líbí :D Ono to možná může nejdřív znít jako vtip, ale je to pravda :D

Když už jsme u té lenosti a nějaké motivace, co si myslíte o přímém ovládání svého podvědomí ? Zrovna mě tahle myšlenka napadla, párkrát jsem někde četl o tzv. programování podvědomí a podobných věcech, proto by mě zajímal Váš názor.


Taky jsem na to myslel,ale rači ten čas investuji někam jinam .

lukasik
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 85
Registrace: 19.02.2011
Nechat odeznít lenost? Jak se vám to prosím vás daří? Mě se chce něco dělat tak maximálně jeden den v týdnu a podle toho taky vypadá můj příjem ):

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Dle mého je dobré mít vysněný cíl a když se nic nechce, tak si jej představit. (auto, bydlení atp....)

apelko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 9
Registrace: 27.06.2012
Mě pomáhá důsledné plánování úkolů. Ale někdy je to opravdu boj
Seo optimalizace webu pro ten správný start vašeho bussinesu.

pietro84
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 3
Registrace: 29.10.2012
Pravda někdy je to fakt boj ale peníze jsou dostatečná motivace k překonání lenosti.
Finská sms půjčka jako půjčka před výplatou. Naše půjčka Ferratum ovládla celou Evropu.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Pokud děláš něco, co tě živí, tak tam na lenost není absolutně čas, jelikož složenky čekat nikdy nebudou!

Pokud děláš cokoliv jen tak pro svojí zábavu, tak polenošit občas neuškodí.

Proto na otázku jak překonat lenost je jednoduchá odpověď, stačí si uvědomit co je hlavní priorita a to by člověka mělo motivovat k případnému rozhodnutí či lenošit a nebo ne si myslím ;-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Zajímavé u některých :-) nicméně, jak nejlépe bojovat s únavou? To je pro mě daleko větší oříšek, než lenost. Jít spát mi totiž přijde strašná ztráta času :-) Zase se sirkami na víčkách to taky není úplně ono :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Si ty sirky zkus zapálit a uvidíš, jak tě to přejde :D
Co se týče únavy tak nevím, jedině nějaký trénink, pravidelně sportuju, takže nějaká únava u mě nemá šanci, chce to i něco jinýho než sedět na židli :P

xmrnv100
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.25/5

Příspěvky: 281
Registrace: 08.09.2012
Lenost je základní lidská vlastnost, která nás paradoxně žene kupředu. Kdyby nebyl člověk od přírody líný tvor, tak dodnes bydlí v jeskyni a opéká si cosi na ohni (brambory by totiž taky neměl, alespoň ten evropský ne :-) ). Byl líný vše tahat na zádech, tak vymyslel kolo a s ním trakař.. byl líný chodit na lov, tak vymyslel zemědělství..
Pokud vás tedy přepadne tato kreativní lenost, tak bych se jí žádným způsobem nezbavoval :-)

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Wladass píše:
Si ty sirky zkus zapálit a uvidíš, jak tě to přejde :D
Co se týče únavy tak nevím, jedině nějaký trénink, pravidelně sportuju, takže nějaká únava u mě nemá šanci, chce to i něco jinýho než sedět na židli :P


Tak to já si u těch sirek lámu hlavičky, pro jistotu :-D jinak já mám různorodej pohyb, to zas ne že bych pořád seděl, ba naopak, bych potřeboval po 14 hodinách na nohou ještě něco tvořit, ale nějak mi pak nezbývá sil, kafe nepomáhá a když si řeknu, ok jdu si lehnout, tak ležím a čumím do stropu :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
freez píše:
Tak to já si u těch sirek lámu hlavičky, pro jistotu :-D jinak já mám různorodej pohyb, to zas ne že bych pořád seděl, ba naopak, bych potřeboval po 14 hodinách na nohou ještě něco tvořit, ale nějak mi pak nezbývá sil, kafe nepomáhá a když si řeknu, ok jdu si lehnout, tak ležím a čumím do stropu :-)



A co si zkusit neříkat, ok jdu si lehnout? :-D Pak nebudeš čučet do stropu. To by mohlo být řešení problému číslo dvě, u toho prvního bohužel nevím :-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
No to mi nějak nefunguje, protože když si lehnout nejdu a začnu něco dělat, tak jsem tak unavenej, že mi to jednak vůbec nemyslí a neudělám stejně nic, je to nějakej začarovanej kruh se mě zdá :-D
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Já si myslilm, že by se to nemělo lámat přes koleno. někdy je den, kdy toho uděláte hodně a někdy máte den, kdy se nemůžete pořádně soustředit na nic. chce to mít asi více aktivit a soustředit se na tu, na kterou zrovna máte náladu - tak to asi funguje u mě. Někdy dělám grafiku, jindy texty nebo linkbuilding.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se