PHP & databáze

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Zdravím,
Mám databázi v CSV která obsahuje stovky tisíc řádků a potřeboval bych to převést do .SQL ... .CSV má 1,59GB (140MB v ZIP kompresi) ... zkoušel jsem to přímo přes phpMyAdmina ale nevím proč, vždycky to skončí bílou stránkou (dělám na localhost).

Pokud máte někdo nějaké nápady sem s nimi!


Díky moc
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Asi ti vytimeoutuje skript. Máš dvě možnosti.
- Nastavit si v PHP.ini více času (nevím kolik je horní limit) a zřejmě bude potřeba i více paměti.
- Rozdělit soubor na více menších celků
- Vytvořit si skript, který to bude cucat postupně a ukládat do databáze.

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Samozřejmě mám localhost přehozený, takže maximální velkost _POST je 10TB (prakticky neomezeno) a délka běhu skriptu ani RAM taky není omezena (zadány větší hodnoty, než jakými disponuji)
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Já měl taky na locale neomezené možnosti a nakonec jsem zjistlil že omezené jsou :) mám Apache2Triad
Ještě mě napadlo, jestli tam někde není omezená maximální velikost souboru, ale to hádám.

Takže buď ručně rozdělit anebo udělat skript. Osobně by jsem to rozdělil ručně.

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Je menší problém je, že ten soubor ani neotevřu, načte se nějakých 760 000 řádků a pak Excel vyplivne, že jich víc otevřít nezvládne. Ale našel jsem takovej prográmek, kterej mi .CSVčko rozdělil po 50 000 řádkách, takže tu mám teď 31 partů :D (nakonec těch řádků bylo fakt přes mega a půl :D), takže už se s tím dá lépe pracovat
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Problém jsem již vyřešil, díky za pomoc :)
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se