PHP & databáze

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Ahoj, po spadnutí kapusty bych chtěl obnovit jedno fórum na phpBB a vůbec si nevím rady, mám zazálohovanou celou databází ale vůbec jí nemůžu přes phpMyAdmina napasovat na MySql server. Nemáte nějakou radu jak by to šlo co nejjednodušejc to nějak rozchodit? Abych tam mohl nahrát celou db na to nemám práva, při importu to má problém s kódováním a kdoví čím ještě. Dík za všechny rady
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Takže už se mě to podařilo zprovoznit akorát blbne diakritika i když jsem znakovou sadu nastavil na utf8 a porovnávání na utf8_bin pořád to nejede jak má kdyžtak jde o forum(t)druhasvetova(t)cz Díky.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Dříve jsem narazil na bombastický návod s přesunem a možnými příčinami, ale jakoby se po něm slehla zem.
Máš i tabulky ve stejné znakové sadě? Kdyžtak rozklikni si tabulku a dej Úpravy.

Jaká byla původní znaková sada?

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Původní byla UTF8 a teď je taky ale píše to blbě. Nějak blbla administrace tak jsem udělal novou instalaci a taky to moc nejde nešlo by importovat pouze tabulky s obsahem fóra a s členama a zbytek nechat z nový instalace?
Edit: teď se mě už nějak podařilo rozchodit diakritiku ale zase se nejde v administraci dostat do záložky fóra
Obrázek

-- 06. 03. 2012 10:46 --

Díky! Už všechno funguje jak má, i upgrade se povedl bezchybně.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Gratuluji!

idp píše:
nešlo by importovat pouze tabulky s obsahem fóra a s členama a zbytek nechat z nový instalace?

Samozřejmě by to šlo tak udělat, ovšem je třeba pamatovat i na to, že pokud fórum běželo třeba na phpBB 3.0.4 a budeš chtít použít původní databázi na nové phpBB 3.0.10, tak to bude házet chyby (většinou chybějící sloupečky v některých tabulkách).

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se