PHP & databáze

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
Zaujímalo by ma, ako na tom ste vy. Optimalizujete kód, alebo ho proste píšete tak, aby sa vám čo najlepšie písal? Ja som začal na svojom blogu písať aj seriál Optimalizácia PHP, kde píšem čo je pre rýchlosť skriptu najvýhodnejšie používať (seriál zatiaľ nemá až tak veľa častí, lebo makám na WebDeal-e a hlavne teraz ma čaká optimalizácia MySQL príkazov spojených s PHP, takže to chce dopredu pripraviť všetky diely).

Osobne kód optimalizujem najviac ako to ide. Predsa len, ja som jeden programátor, ktorý pozerá na kód, ale je mnoho užívateľov, ktorý pozerajú na rýchlosť, preto radšej keď tak napíšem kód, ktorý nie je až taký pekný (sú tam napríklad popreplietané premenné a zátvorky v reťazci, switch namiesto if, ...). Preto si myslím, že optimalizovať PHP by bolo treba fakt veľmi veľa na úkor pohodlnosti.

Ak by ste mali otázky ohľadom toho, ako si dovoľujem písať takýto seriál (možno si myslíte, že na to nemám s PHP dostatok skúseností), tak môžem povedať, že práca na vysokoobjemových a veľmi náročných skriptoch mi moje zručnosti v tomto odbore navýšila niekoľkonásobne. Taktiež som nikdy nepísal kód cez framework, takže všetku optimalizáciu si musí robiť ročne...

Tak a aký je teda váš postup?

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se