phpBB

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Vše se dá vždy vrátit, protože na původním hostingu ty data zůstanou, pokud ti bude na dočasné adrese vše fungovat, pak stačí jen změnit dns na doméně a jedeš z nového hostingu, no a kdyby po změně dns něco neklaplo, dá se záznam zase změnit zpět na původní a jedeš zase ze starého hostingu, u domén .com je ale trochu blbé, že změna dns trvá docela dlouho.

u wedosu je lepší i subdoménu tvořit ve složce "domains"
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
V /www/subdom/ vytvoř složku s názvem, jaký budeš chtít použít potom jako subdoménu a do té složky nahraj obsah. Tím se ti udělá něco.tvojedoména.com :-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Už jsem na to přišel.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
To je dobře :-) A co, jaké jsou první dojmy z neznáma?
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Vypadá to dobře, začínám tím zakonzervovaným fórem miniBB (kde mám zastavené přidávání příspěvků a slouží pouze pro čtení). Ale podělal jsem nějak kódování, vůbec mi to nejde natavit stprávně :(. Potom Wordpress a phpBB je v UTF8, to bude pohoda. Ale tady s tím miniBB nevím, co s tím. Pomohl by mi tu někdo? Podporu tímhle nechci otravovat, protože oni weby nedělají, mám to dobře propojené, jenom nevím, jak mám nastavit kódování u tady toho starýho ksindlu.

Jinak se rozkoukávám a vypadá to dobře.

-- 06.03.2012 22:25 --

Převádím toto: http://forum.lovkapra.com/

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Otázku o kódování dat z db jsme tu řešili nedávno :)

1) V jakém kódování je ten web
2) V jakém kódování máš nastavenou databázi?
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Takže web je: <meta http-equiv="content-type" content="text/html;charset=iso-8859-2">

A ta databáze, to vůbec nechápu. Jde mi to importovat jenom tehdy, když dám UTF8. Když ale otevřu ten .sql soubor, co jsem si vyexportoval a co tam nahrávám, tak tam je tento řádek:
Kód: Vybrat vše
) ENGINE=MyISAM  DEFAULT CHARSET=cp1250 AUTO_INCREMENT=2 ;


Nevím, jak to mám v phpMyadmin udělat, aby to fungovalo. Vypadá přesně takhle (koukejte jen na úvodní stránku). Vidíte, jak blbne diakritika - (odkaz odstraněn, už vyřešeno)

-- 06.03.2012 22:49 --

Dneska už to nestihnu, protože teď musím pryč, ale když se mi to zítra nepovede vymyslet, tak bych se kdyžtak někomu odměnil, kdyby mi s tímhle pomohl. Jak já to kódování nesnáším :D. Zlaté UTF-8 u WP a phpBB, to se mi doufám povede hned.

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Ano, právě na tu stránku jsem koukal a ty otazníčky viděl :)
Jinak když otevřeš databázi v phpMyAdminovi, uvidíš tam kódování jednotlivých sloupců a tabulek, tak to sem postni

P.S: tykej mi ;) tady na fóru si tykáme :)
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
-- 08.03.2012 19:46 --

Tak poslušně hlásím, že jsem už u Wedosu komplet :). A naprostá spokojenost! Mám ten tarif extra a oproti PIPNI se ta rychlost nedá vůbec srovnat, valí to moc rychle. PhpBB i Wordpress (a to tam nemám zatím ani cache plugin).

Speciálně bych chtěl tímto také veřejně poděkovat moc ochotným uživatelům: Otakar Pěnkava, Jan Paluska a alijosha. Díky chlapi, moc jste mi všichni pomohli! U phpBB jsem třeba řešil tento neobvyklý problém s nezobrazováním obrázků (kvůli špatnému nastavení FTP klienta), přitom taková prkotina a strávil jsem na tom celou noc, viz.: http://www.phpbb.cz/viewtopic.php?f=50& ... 15#p115095

Tak třeba to někomu pomůže do budoucna :). Ještě jednou díky za všechny rady a pomoc!

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se