phpBB

Lukáš Charvát
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 143
Registrace: 06.07.2012
Včera jsem konečně spustil forum k webu, jenže ted když ho projíždím, tak vidím, že se mi tam zaměňují adresy (nevím přesně čím to je, ale myslím, že po odeslání příspěvku se adresa změní)

Domovská stránka má být na adrese forum.recenzesuplementu.cz/index.php, jenže po odeslání příspěvku když jdu na hlavní stranu tak je to forum.recenzesuplementu.cz/subdom/forum/index.php... a pak už se ten subdom/forum/něco táhne po celém webu. Nebudou to vyhledávače brát jako duplicitní stránky na webu? Případně jestli víte jak to odstranit uplně?

S phpBB neumím, jen jsem se ho v minulosti učil instalovat, ale jinak se v něm moc nevyznám. A taky jsem včera vlastně poprvé vytvářel pro web subdoménu a docela jsem s tím bojoval kvůli htaccess, nestačí jen něco přepsat v .htaccess?
Gaming affiliate? G2A Goldmine!

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
1) Jako duplicitu to vyhledávač brát určitě bude.
2) Je otázkou, zda se vyhledávač na adresu s subform/forum... vůbec dostane. Vyhledávač nikdy neodešle formulář, aby se tam přirozeně dostal, ale stačí jeden odkaz někde a máš ho tam...

Co s tím udělat ti nepodarím, tyhle free systémy neznám a nefandím jim, ale jednoznačně to musí pryč.

Lukáš Jirsa
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 02.12.2011
Duplicita to je, chyba bude asi opravdu v htaccess. Schválně jsem zkusil napsal adresu obdobně na jednom svym webu na subdoméně a funguje mi to správně (mam teda wedos, hádam, že ty taky).

Jinak nechci tě odrazovat, ale rozjet to fórum bude hodně těžký. Osobně bych se bál, že mě zdeptá, jak tam nikdo nebude psát a časem se na to vykašlu i já. Pokud tam teda neplánuješ nasadit lidi, co ti tam budou diskutovat uměle.

Lukáš Charvát
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 143
Registrace: 06.07.2012
Je to wedos, dělal jsem vše i podle jejich podpory, htaccess mám stažené taky z jejich podpory... nevím co s tím, přesně jak píše Kali, odkazy se budou plést a když je to duplicita stránek tak by to bylo v háji.

Lukáš: Já s tímhle počítám, dnes pokud do fóra nenacpeš dost peněz na začátek (včetně umělých přispěvatelů co to nedělají ze zájmu ale pro peníze), tak s úspěchem během chvíle počítat nemůžeš a já si to uvědomuju. Nicméně tohle je hodně specifický téma, který se zaplní pár desítkama příspěvků, vše od mnou vytvořených fake profilů, jak tam začnou chodit lidi z vyhledávačů atd tak se vždy někdo chytne, plus je tu dnes Facebook kde se dá taky vytvořit na vlastní stránce přátelská atmosféra, mám teprv 23 fanoušků a včera se ochotně jeden registroval a už i přispěl.... ONO TO PŮJDE 8-)
Gaming affiliate? G2A Goldmine!

Lukáš Jirsa
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 02.12.2011
Mam v htaccessu tohle:

Kód: Vybrat vše
RewriteEngine On

# cele domeny (aliasy)
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^domains/
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/domains/
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?(.*)$
RewriteCond %{DOCUMENT_ROOT}/domains/%2 -d
RewriteRule (.*) domains/%2/$1 [DPI]

# subdomeny (s nebo bez www na zacatku)
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^subdom/
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/subdom/
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?(.*)\.([^\.]*)\.([^\.]*)$
RewriteCond %{DOCUMENT_ROOT}/subdom/%2 -d
RewriteRule (.*) subdom/%2/$1 [DPI]

# aliasy - spravne presmerovani pri chybejicim /
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d
RewriteRule ^domains/[^/]+/(.+[^/])$ /$1/ [R]

# subdomeny - spravne presmerovani pri chybejicim /
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d
RewriteRule ^subdom/[^/]+/(.+[^/])$ /$1/ [R]

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Jak už bylo uvedeno výše, duplicita to z pohledu vyhledávačů je. Tohle je způsobeno nastavením Wedosu, ne phpBB3 a měla by to spravit úprava .htaccessu.

Lukáš Charvát
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 143
Registrace: 06.07.2012
Lukáš: Mám to do puntíku stejný :( zkusím tedy chat s jejich podporou a uvidíme jestli to vyřešíme :-)
Gaming affiliate? G2A Goldmine!

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se