phpBB

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Ahoj, jelikož jste pro mě odborníci na phpBB3, rozhodl jsem se Vás zeptat na to, jak mohu definitivně zakázat vyhledávačům vstup na fórum. Nechci, aby se fórum kdekoliv ukázal, boti na něj nesmí a jinak řečeno se na něj dostane jen ten, komu zašlu odkaz.

Jak na to? Díky všem.

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
Asi najlepším spôsobom je nastaviť každému fóru pre skupinu Boti "Žiadny prístup". Ak by si chcel ale možnosť akú má napríklad WP - že boti nemajú prístup vôbec, tak asi bude najlepšie použiť príkaz v robots.txt, keďže na takúto možnosť vývojári phpBB nemysleli (asi práve pre to, že súkromné weby si to môžu nastaviť v robots.txt takto):
Kód: Vybrat vše
User-agent: *
Disallow: /

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Tak dobře. Díky... :)

Zakázal jsem boty v sekcích, dal ten robots.txt a napadlo mě deaktivovat všechny boty. Pomohlo to tomu?

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
Ak deaktivuješ robotov, tak sa všetky budú zobrazovať (a budú mať oprávnenia) ako hostia, takže to rozhodne neodporúčam. Keď tak už potom pridať do každého súboru v roote pod riadok začínajúci s:
Kód: Vybrat vše
$user->setup( 

toto:
Kód: Vybrat vše
header('HTTP/1.1 403 Forbidden');
exit;
 

To pošle každému robotovi v skupine Boti HTTP 403 a nepustí ďalej skript. To je asi najbezpečnejšie riešenie, keďže robots.txt môže nejaký badbot ignorovať.

btw: rep+ poteší ;)

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
No, mam je deaktivovaný, nic upravovat nebudu. Úprava robots.txt by měla stačit ne?

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Přes robots.txt zakážeš přístup na všech webech, nejenom na phpBB fóře. To že některé vyhledávače ho nerespektují je věc druhá. Ovšem nevzpomenu si jaký vyhledávač ho nerespektuji. (ani ho tuším, že neznám)

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Whispere píše:
Přes robots.txt zakážeš přístup na všech webech, nejenom na phpBB fóře. To že některé vyhledávače ho nerespektují je věc druhá. Ovšem nevzpomenu si jaký vyhledávač ho nerespektuji. (ani ho tuším, že neznám)

Tak ten mě snad ani nemusí zajímat.

Děkuji za rady.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se