Podnikání

dokec
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 258
Registrace: 15.07.2012
Zdarec lidi,
prosím Vás o upřímnou radu. Koupil jsem si 3 cestopisné domény . VSE .EU - Neapol.eu, Petrohrad.eu,Florencie.eu

samozrejme se sesel rok s rokem,dobihaji za mesic, a ne ze bych to nechtle platit, ale proste mam takovych veci vice a vim, ze nemuzu stihat vsechno, a ja sumiruju, jestli
a) ty domeny nechat expirovat,
b) nebo na nich postavit obsah jak je na tom neapol alespon a pak je zkusit prodat, ale na rovinu to je prave to co me odrazuje, ze si myslim, ze se mi to stejne asi nevyplati
c) no a nebo si je nechat....

vsechna ta mesta maji sice takovy nazev jen v cestine, ale osobne si myslim, ze ta 2 italska mesta vyhledávají lidi dost. skrz zajezdy asi florencii a Neapol samozrejme take, navic v CR se docela fandi mistnimu SSC. Pokud si dobre pamatuji, kdosi ma toskansko (fl) tady v podpisu...navstevnost na tech domenach je, na tom neapol nejvic, ale to je uz i tim obsahem, jinak na tu neapol 100 lidi mesicne zavita .. na p a f uz to je asi jen 40 lidi mesicne...ale i to prece neni nejhorsi ? nebo to je blbost ? merim to awstatsama.

Tak co myslite ? Mam jen prehnane predstavy, kdyz jsem si myslel, ze ty domeny jsou celkem pekne ?? nemam totiz moc cas a nerad bych ho neefektivne delil mezi vic veci, ale zase vzdat se jich taky nechci jen tak..a i kdyz si clovek stejne vse nakonec udela podle sebe a podle sveho uvazeni, rad bych se Vas zeptal na nazor, zda je to teda total shit, zbytecne 400 za prodl,a jestli muzu s klidem nechat exp, nebo zda by to eventuálně něco do sebe mělo a mam na tom dal pracovat

Diky za konstruktivní postřehy

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Dej do aukce (pokud je se ještě neblíží expirace) a nebo nech expirovat. Pokud by jsi se rozhodl vystavět weby, tak to bude stát minimálně pár tisíc na propagaci a ani potom nemáš zaručeno, že budou weby vydělávat. Osobně jsem byl před nedávnem před časem postaven také před podobné rozhodnutí a rozhodl se vystavět weby. Weby však zatím nevydělávají, ale protože jsem se do toho již pustil a utratil nějaké peníze, tak to již dokončím. Kdybych se však měl rozhodovat znova, tak do toho nejdu, protože jsem se mohl věnovat něčemu jinému.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Mac píše:
Neapol - fotbal
Petrohrad - fotbal + hokej
Florencie - taky si dovedu představit, co na ní nahodit

podržel bych si je ;-)

//edit: půjde-li "NEAPOL" nebo "PETROHRAD" do aukce, pošli mi prosím tě na ně odkaz

Nejde pouze o to, jestli si na těch doménách umíš něco představit. Je také důležité najít způsob, jak svoji snahu a čas zaplatit.

Fanweby fotbalových klubů nedoporučuji. Zkoušel jsem fanweb o svém oblíbeném týmu Arsenalu (mnohem větší základna čekých fanoušků než má Neapol,Petrohrad a Fiorentina dohromady) a výdělky byly minimální na to jakou to mělo návštěvnost. Navíc u fanwebů musíš počítat s tím, že největší zastoupení budou mít teenageři, kteří mají pocit, že můžou do všeho kecat a když něco zamítneš, tak se hned urazí a kopou kolem sebe. No prostě nikdy víc :D

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Tohle je určitě lepší monetizovat přes travel téma, na poznávačky to nejsou špatné domény.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
No tak první věcí je, vždy mít nějakou představu co s daným webem a hlavně si to důkladně promyslet, jinak to sežere v nejlepším případě jenom čas v horším čas i peníze a nic z toho nebude.

Druhá věc je, že spíše by se hodila možnost travel webu, jak píše freez. Otázkou však je, zdali máš někoho kdo bude psát něco kvalitního a víš jak na tom něco vydělat a nebo zdali máš ty sám o čem psát.
Závěr, není opravdu dobré dělat několik webů a ještě sám. Optimální je 1 - 2 weby.
Vždy si však člověk odnese to nejcennější a to je vlastní zkušenost. Tak že, ať tak či tak, budeš mít z čeho čerpat pro příští práce.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Neprodávej škoda
Udělej si takový svůj já tomu říkám poloparking:)
kup si nebo si napiš 10 článků ke každé doméně
WP instalace - Hosting třeba u subregu 18.- měs, postav jednoduché čisté ministe dej si záležet, například posbírej hledané kw spojení na štítky ...
Nasaď affil nic nevymýšlej, dej invia a k tomu sklik nebo adsense přes někoho.
Prodej článků, odkazů atp.
Časově nenáročné pouze aktulizace dle nálady občas můžeš něco přidat atd. pak když třeba budeš mít víc času...
Na hosting vyděláš určitě
zase z toho nedělejte vědu naflákej tam ty články a je
peeeeta:
Závěr, není opravdu dobré dělat několik webů a ještě sám. Optimální je 1 - 2 weby.

Optimální je dle mého 30/40 webů aktivně a 70/100 minisite pasivně občas

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
wico píše:
Neprodávej škoda
Udělej si takový svůj já tomu říkám poloparking:)
kup si nebo si napiš 10 článků ke každé doméně
WP instalace - Hosting třeba u subregu 18.- měs, postav jednoduché čisté ministe dej si záležet, například posbírej hledané kw spojení na štítky ...
Nasaď affil nic nevymýšlej, dej invia a k tomu sklik nebo adsense přes někoho.
Prodej článků, odkazů atp.
Časově nenáročné pouze aktulizace dle nálady občas můžeš něco přidat atd. pak když třeba budeš mít víc času...
Na hosting vyděláš určitě
zase z toho nedělejte vědu naflákej tam ty články a je


Osobně s tímhle názorem nesouhlasím. Dříve jsem nad tím přemýšlel stejně, ale dnes bych se do toho již nepouštěl. Malé (MFA) weby jsou ztrátou času a vyplatí se dělat již pouze rozsahově větší weby, které mají šanci se stát autoritativními, lépe odolávat náladám vyhledávačů a hlavně se samovolně šířit mezi lidmi, protože vyhledávače do budoucna budou brát v potaz hlavně sociální odezvy.

Mimochodem kolik by podobná minisite mohla vydělat? Affil na poznávačky bude při konverzi vydělávat max. 200 až 300 Kč. Ze zkušeností s prodejem eurovíkendů bude uskutečněných prodejů naprosté minimum (jednotky za rok) pokud nebudeš na prvních místech ve vyhledávačích, protože hledanost podobných zájezdů není zas tak velká a proto si 90% hledajících rozdělí weby na prvních 5 pozicích (včetně PPC reklam ve vyhledávačích). A na první místa se nedostaneš bez linkbuildingu, takže budeš muset buďto platit za články, spamovat fóra a nebo se spoléhat na vyměněné odkazy, ale protože většina kouká jenom na ranky, tak s tebou nebudou chtít moc měnit.

Celkově bych odhadoval výdělky z jednoho webu na max. 5000 Kč, když se dokážeš dostat na první příčky u důležitých keywordů. Tudíž první rok budeš vydělávat pouze na doménu, hosting, propagaci a tvorbu obsahu. Myslím, že je lepší volbou jít na pár hodin na brigádu a mít jistotu výdělku než doufat, že se web uchytí a něco vydělá.

Nevím, pro mě je již podobný způsob výdělků nezajímavý. Rizika a náročnost (časová,finanční) jsou příliš vysoká s ohledem na potenciál výdělků. Jak jsem již psal, dříve jsem uvažoval podobně a tvořil více travel miniwebů, ale teď bych do toho již nešel. Je lepší se zaměřit na pár webů, které budou mít více než pár desítek článků. Ale rozhodnutí je na tobě, pokud si myslíš, že se ti vyplatí do tvorby webů pouštět, tak se do toho pusť. Domény to nejsou špatné.

Optimální je dle mého 30/40 webů aktivně a 70/100 minisite pasivně občas


A za kolik z těch několika desítek webů se nestydíš a považuješ je za kvalitní? :D Ne, tímto směrem opravdu cesta nevede, tož můj názor.

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Osobně mám doménu www.expomilano.cz a jak se dívám na SKlik tak mi za celou dobu vydělal něco málo přes 30 Kč, takže žádná hitparáda to není. Ale čas této domény se blíží :) A k tématu. Dle mého míň atraktivní města jsou fajn, ale coby doplňěk většího webu, coby podpůrná minisite. Florencii by jsem možná od tebe koupil, mám průvodce po Toskánsku tak by se mi do portfolia hodil. Zkus napsat do pošty tvou představu o ceně.

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Zase to dramatizuješ zbytečně chytračíš s blbostma.
Dokec se ptal co z doménami ne na tvá nebezpečná pr článková moudra.
Já jsem navrhnul pro mě stále zajímavý model obsahové 5/10 stránkové MFA u, kterého mi stačí vydělat za rok 50 euro, protože investicí je cena domény a občasná aktualizace.
Časová a finanční náročnost 0. Myslím, že to jedna z možností co s doménami udělat.
Pokud se někdo stydí za weby je to jeho problém s tím máš své zkušenosti ty sám.
stephan píše:

Osobně s tímhle názorem nesouhlasím. Dříve jsem nad tím přemýšlel stejně, ale dnes bych se do toho již nepouštěl. Malé (MFA) weby jsou ztrátou času a vyplatí se dělat již pouze rozsahově větší weby, které mají šanci se stát autoritativními, lépe odolávat náladám vyhledávačů a hlavně se samovolně šířit mezi lidmi, protože vyhledávače do budoucna budou brát v potaz hlavně sociální odezvy.

Mimochodem kolik by podobná minisite mohla vydělat? Affil na poznávačky bude při konverzi vydělávat max. 200 až 300 Kč. Ze zkušeností s prodejem eurovíkendů bude uskutečněných prodejů naprosté minimum (jednotky za rok) pokud nebudeš na prvních místech ve vyhledávačích, protože hledanost podobných zájezdů není zas tak velká a proto si 90% hledajících rozdělí weby na prvních 5 pozicích (včetně PPC reklam ve vyhledávačích). A na první místa se nedostaneš bez linkbuildingu, takže budeš muset buďto platit za články, spamovat fóra a nebo se spoléhat na vyměněné odkazy, ale protože většina kouká jenom na ranky, tak s tebou nebudou chtít moc měnit.

Celkově bych odhadoval výdělky z jednoho webu na max. 5000 Kč, když se dokážeš dostat na první příčky u důležitých keywordů. Tudíž první rok budeš vydělávat pouze na doménu, hosting, propagaci a tvorbu obsahu. Myslím, že je lepší volbou jít na pár hodin na brigádu a mít jistotu výdělku než doufat, že se web uchytí a něco vydělá.

Nevím, pro mě je již podobný způsob výdělků nezajímavý. Rizika a náročnost (časová,finanční) jsou příliš vysoká s ohledem na potenciál výdělků. Jak jsem již psal, dříve jsem uvažoval podobně a tvořil více travel miniwebů, ale teď bych do toho již nešel. Je lepší se zaměřit na pár webů, které budou mít více než pár desítek článků. Ale rozhodnutí je na tobě, pokud si myslíš, že se ti vyplatí do tvorby webů pouštět, tak se do toho pusť. Domény to nejsou špatné.



A za kolik z těch několika desítek webů se nestydíš a považuješ je za kvalitní? :D Ne, tímto směrem opravdu cesta nevede, tož můj názor.

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
wico píše:
Zase to dramatizuješ zbytečně chytračíš s blbostma.
Dokec se ptal co z doménami ne na tvá nebezpečná pr článková moudra.
Já jsem navrhnul pro mě stále zajímavý model obsahové 5/10 stránkové MFA u, kterého mi stačí vydělat za rok 50 euro, protože investicí je cena domény a občasná aktualizace.
Časová a finanční náročnost 0. Myslím, že to jedna z možností co s doménami udělat.
Pokud se někdo stydí za weby je to jeho problém s tím máš své zkušenosti ty sám.


Tak sorry, že jsem Dokecovi chtěl naznačit potenciál malých webů, jelikož jak sám psal, tak času na to moc nemá a provozuje i další weby. Vyhovuje-li někomu tvořit stále MFA weby, které sice ještě něco málo vydělávají, ale jejich budoucnost je nejistá a prodat se je za slušnou cenu také již nepodaří, tak ať se tomu věnuje. Ale ať zde něšíří moudra ve stylu "Časová a finanční náročnost 0".

Máš pravdu, že se mi některé své weby nelíbí (nemyslím tématicky, ale vizuálně) a nechlubím se jimi, psal jsem o tom i článek na svém blogu. Naštěstí jsem si to již uvědomil a po Novém roce projdou všechny weby rekonstrukcí. Občas mám pocit, že zde na Webdealu diskutují pouze lidi, kteří jsou spokojeni se svoji současnou situací a nechtějí se dále posouvat. Čest vyjímkám jako je Freez nebo Gransy, kteří se také často zapojují do diskuzí a mají za sebou solidní projekty i plány do budoucna. Byli zde i další diskutéři, např. Fit, který se však již věnuje svému byznysu a neztrácí čas diskuzemi. Občas se do diskuzí zapojí také Ota, ale to je spíše pouze v případě řešení nějakého problému, jinak nic moc.

Asi je na čase se také odtrhnout od diskuzí a věnovat se pouze svým projektům, protože jak vidno, tak někteří se stále spokojí s weby, které jim vydělají ročně na prodloužení domény, hostingu a na basu piva.

Dokec, ať už se rozhodneš pro jakékoliv řešení, tak doufám, že se nezastavíš u MFA webů. Klidně na těchto doménách vytvoř miniweby, ale již dopředu s nimi počítej např. jako s podpůrnými weby pro větší projekt. Budoucnost je ve větších projektech a ne v 5-10 stránkových webech.

Edit: Ještě jsem zapomněl na Kaliho, ten zde také často diskutuje a radí.

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Naznačuješ něco co chápeš ze svého pohledu a špatně.
Časová a finanční náročnost 0 v případu investice neni žádné moudro. Pokud je pro Tebe málo vydělat z inestice 150 Kč i kdyby jenom 500.- za rok pro mě ne.
Dokec, ať už se rozhodneš pro jakékoliv řešení, tak doufám, že se nezastavíš u MFA webů. Klidně na těchto doménách vytvoř miniweby, ale již dopředu s nimi počítej např. jako s podpůrnými weby pro větší projekt. Budoucnost je ve větších projektech a ne v 5-10 stránkových webech.

Ty myslíš, že Dokec je idiot? Budoucnost je naprosto stejná jak pro obsahové MFA tak i pro weby s více 15 články :XD
hotovo musím tě ignorovat jsi nebezečný

stephan píše:

Tak sorry, že jsem Dokecovi chtěl naznačit potenciál malých webů, jelikož jak sám psal, tak času na to moc nemá a provozuje i další weby. Vyhovuje-li někomu tvořit stále MFA weby, které sice ještě něco málo vydělávají, ale jejich budoucnost je nejistá a prodat se je za slušnou cenu také již nepodaří, tak ať se tomu věnuje. Ale ať zde něšíří moudra ve stylu "Časová a finanční náročnost 0".

Máš pravdu, že se mi některé své weby nelíbí (nemyslím tématicky, ale vizuálně) a nechlubím se jimi, psal jsem o tom i článek na svém blogu. Naštěstí jsem si to již uvědomil a po Novém roce projdou všechny weby rekonstrukcí. Občas mám pocit, že zde na Webdealu diskutují pouze lidi, kteří jsou spokojeni se svoji současnou situací a nechtějí se dále posouvat. Čest vyjímkám jako je Freez nebo Gransy, kteří se také často zapojují do diskuzí a mají za sebou solidní projekty i plány do budoucna. Byli zde i další diskutéři, např. Fit, který se však již věnuje svému byznysu a neztrácí čas diskuzemi. Občas se do diskuzí zapojí také Ota, ale to je spíše pouze v případě řešení nějakého problému, jinak nic moc.

Asi je na čase se také odtrhnout od diskuzí a věnovat se pouze svým projektům, protože jak vidno, tak někteří se stále spokojí s weby, které jim vydělají ročně na prodloužení domény, hostingu a na basu piva.

Dokec, ať už se rozhodneš pro jakékoliv řešení, tak doufám, že se nezastavíš u MFA webů. Klidně na těchto doménách vytvoř miniweby, ale již dopředu s nimi počítej např. jako s podpůrnými weby pro větší projekt. Budoucnost je ve větších projektech a ne v 5-10 stránkových webech.

Edit: Ještě jsem zapomněl na Kaliho, ten zde také často diskutuje a radí.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
wico: Říkáš 30/40 webů, ale jakého rozsahu? Já raději tvořím 1 - 2 weby, které jsou rozsáhlé a kterým se naplno věnuji.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Vy máte pořád rozsahy:)
30/40 webů, kterým se aktivně věnuješ
záleží na každém co si vybral a co buduje kolik má času atd.
minisite jsou u mě investice neobhajuji je ani nezatracuji účel mi plní a to je pro mě zásadní.
mas PM
peeeeta píše:
wico: Říkáš 30/40 webů, ale jakého rozsahu? Já raději tvořím 1 - 2 weby, které jsou rozsáhlé a kterým se naplno věnuji.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Je to každého věc čemu se hodlá věnovat, já jsem se vydal tím směrem dva rozsáhlejší weby ;)
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

dokec
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 258
Registrace: 15.07.2012
V první řadě děkuji, ani nevite, jak moc jsem rad, ze se tu seslo tolik materialu ke cteni.....moc jste mi to ale neusnadnili :D budu to muset jeste promyslet,procist,preci jen rad si necham poradit, protoze vim, ze po necelém roce jakéstakés vzestupné činnosti nemam tak velke zkusenosti, jak nekdo, kdo se v tom pohybuje napr roky 3, sam vim, ze kazdy mesic dela hodne......
Resim tuto situaci proto, ze mam totiz jeste nejake domeny (zajimaji nekoho?uvazoval jsem ze bych sem hodil seznam? jenze sem si rikal, ze prece ty domeny nejsou nic moc, ale ted mam pocit, ze kdyz se Vam libi ta mesta, ze by snad se libily i dalsi ci uz i weby (flash hry,uzeni,krizovky, proste vyhledavane veci) )
Ja toho mam totiz hodne,a at se mi libi domeny a na nekterych i weby jak chcou, vim uz ted, ze nikdy nestihnu vse udelat :) ukrojil jsem si moc velky krajic, a urcite nejake projekty musim vyskrtat, protoze mi to prijde jako skoda penez to prodluzovat a pak na tom pracovat jeden den v roce, ale porad si rikam, ze na druhou stranu casem ty domeny budou cennejsi, obsah pridavat sem tam, a cim vic bude obsazenych, tim lepsi budou (napr mam ibanka.eu). Jenze ted mi je ibanka uplne k ...... Bavi me fotbal, android, film a prace pro jine a nemam proste na vse cas :(
samozrejme vice se mi libi rady od tech co rikaji ze si je mam nechat, ale rozumim stephanovi a vim, ze to mysli dobre a ma svym zpusobem pravdu...

Je proste fakt, ze kdyz si to tak reknu u vice podobnych a budu spekulovat, tak se nedoplatim a je to zbytecna ztrata penez...vim, ze za tri mesta. eu je to 400 ,ale kdyz mam takovych domen 25, uz je to 3000,- a to radsi koupim rodicum neco pekneho na vanoce xD

jinak u MFA samozrejme nijak nezustavam , stavim si daleko vetsi weby a snad i portaly, ale jeste neni spravna doba se tady tim ohanet..
u tech cestopisnych jsem chtel udelat podrobne sekce, informace, članky, mapky, pamatky, ale jak pisi , nemam na to cas a proste radeji se venuji webum, ktere me bavi svym obsahem a zamerenim vice

takze ja sem jeste kdyztak postnu, az budu vedet, co a jak jsem si z Vasich rad a poznatku vytahl a pouzil v praxi....taky bych klidne kdyz by mel nekdo zajem dodal seznam domen (na nekterych uz i web), ktere bych byl ochoten dat pryc, ze by mi to zaprve usnadnilo rozhodovani a taky bych aspon nejakou tu kacku na zaplaceni domen dalsich webu vydelal...

takze asi tak, dobrou noc

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Dokec: Záleží kolik vyděláváš a co je pro tebe zajímavé, možné jsou různé způsoby. Třeba já mám pár slabších webů nebo i tři solidní, ale dlouho neaktualizované. Ano, šlo by to i líp, efektivněji atd. Buď bych tomu musel obětovat podstatně víc času nebo zainvestovat do nějakého tvůrce obsahu, což si teď nemůžu dovolit. Nicméně některé weby držím i přes ztrátu, protože cena kvalitních webů a domén docela roste a bude podstatně hůř. Udělat nějaký hurá web umí každé pako, ale solidně promyšlený tematický web s 15-20 článkama a fotkama už smysl má. Mám svůj záměr a postupně se k němu sunu, i když to třeba teď jde poměrně ztuha.

Být tebou, držel bych domény maximálně ze 2-3 okruhů. Třeba pověra denních aktualizací a podobně je nesmysl, pokud máš kvalitní obsah, stačí i jednou za čas. Reálně se dá spravovat tak 10 projektů, ale pokud je to něco náročného, tak možná 2-3. Na víc už musíš mít lidi. Jde jen o to, co od toho chceš a jak si to nastavíš. Základem je taky dobrý CMS, změnit design u webů na wordpressu je otázka chvilky - vyměnit ručně kódovaný design je často horor.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se