Podnikání

Termoxin
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 47
Registrace: 19.08.2012
Zdravím,
prepáčte mi, že znova vás okrádam o váš drahocenný čas, avšak si myslím, že tento príspevok by mohol pomôcť viacerým dušiam, ktoré sa pohybujú v sfére písania/prekladania.

Od marca roku 2013 som začal s copywritingom a prekladateľstvom. Za dobu 7 mesiacov, som nabral veľa skúseností a môj výstup sa niekoľkonásobne zlepšil. Doposiaľ som robil copywriting len za referenciu, rád by som si už však vzhľadom na vyššiu kvalitu aj zarobil. Keďže píšem pre portál, ktorý zažíva len svoj vzostup, nepotrebujem peniaze z tohto portálu, ktorý ešte nemá na to, aby vyplácal všetkých redaktorov. Rád by som si našiel prácu, na krátkodobé trvanie. To znamená, preklad nejakého textu, napísanie PR článku atď. Nechcem dlhodobú spoluprácu, keďže už jednu dohodnutú mám.

Snažil som sa robiť čo sa len dalo, registroval som sa do rôznych portálov tipu Copywriting.cz. Nič mi však nepomohlo a zákazky mám veľmi zriedka. Čo mám robiť viac? Opíšte mi váš start-up prosím.

Ďakujem za prečítanie článku a zároveň vás prosím o odpoveď.
Videoediting, copywriting - napíšte mi, ak máte záujem o moje služby.
 @PeterBlathering tvoja robota? kusok Slovenska bude odteraz v Caseyho videách :D https://t.co/hvQJdqpN7w

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Nezapomínej, že v systémech je spousta dalších copywriterů. V Copywriting.cz je to 110 copywriterů, nebuď tuctový, odliš se! Vymysli zajímavý popisek, jsi copywriter, to nebude pro tebe problém.

Termoxin
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 47
Registrace: 19.08.2012
Mac píše:
- Choď na Webdeal a pročítej si blogy zdejších členů, přičichneš si tak ke spoustě osobních zkušeností.

- Aktivně demonstruj, což vidím, že děláš - http://www.svet-it.sk/2013/10/samsung-r ... laxy-gear/ (Je to tvůj text ne?)
+ + + zkus postavit něco komplet (klidně hodně malého) svého a s tím si hrát, možností je hodně (domény skoro zdarma, hosting, WP, šablony, plugíny - úplně zdarma)

- Nenásilně se nabízej, nic nehroť.

- Když se nabízíš (i prostřednictvím systém, který uvádíš / nebo i jiného), nezapomínej na reference.
(Nepřehánějto s něma, vyber dva/tři/čtyři texty, které považuješ za své NEJ.)

Tohle by ti mělo stačit, aby ses chytl. ;-)
(Snažil jsem se to seřadit podle důležitosti tak, jak ji vnímám já.)


Predom ďakujem za odpoveď a priateľskú radu. Začal som uvažovať o blogu, uvidíme ako to vyjde. Ten článok nie je presne môj, moje články sú uverejnené pod menom Filip Lajčin, ako napríklad http://www.svet-it.sk/2013/10/recenzia- ... y-s4-zoom/.

Otakar Pěnkava píše:
Nezapomínej, že v systémech je spousta dalších copywriterů. V Copywriting.cz je to 110 copywriterů, nebuď tuctový, odliš se! Vymysli zajímavý popisek, jsi copywriter, to nebude pro tebe problém.


Aj tebe (dúfam, že môžem tykať) ďakujem. Byť originálny je jedna z mojich hlavných zásad, ktoré pri písaní zaužívam.

Hneď mi prišla jedna zákazka na preklad, za čo som veľmi vďačný. Je veľmi milé sledovať, ako používatelia tohto fóra zadarmo zdeľujú svoj know-how. Prajem veľa šťastia a veľa zákazok! ;-)
Videoediting, copywriting - napíšte mi, ak máte záujem o moje služby.
 @PeterBlathering tvoja robota? kusok Slovenska bude odteraz v Caseyho videách :D https://t.co/hvQJdqpN7w

365solutions
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 30
Registrace: 25.12.2012
Termoxin založ si jeden, dva tématické weby/blogy a budeš mít zakázek dost. Linkbuildeři si pořád stěžují na nedostatek kvalitních slovenských blogů, v rámci kterých by mohli publikovat PR články. Pokud se nespecializuješ jen na užší okruh témat, doporučuji bydlení/půjčky. Udělej kvalitní weby a linkbuildeři ti urvou ruce :-) Navíc si budeš moct účtovat vyšší částky než kolik bys dostal čistě za psaní.

Termoxin
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 47
Registrace: 19.08.2012
Ďakujem za odpoveď. Ako prvý web hlavne zvažujem svoj osobný blog. Dnes sa priravujem na objednávku a postupom času vytvorím druhý web.
Videoediting, copywriting - napíšte mi, ak máte záujem o moje služby.
 @PeterBlathering tvoja robota? kusok Slovenska bude odteraz v Caseyho videách :D https://t.co/hvQJdqpN7w

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
V Copywriting.cz jsou poptávky, zkoušel jsi na ně reagovat? Vím, že tak týden zpátky jsme s kolegou řešili, že tam máme málo slovenských copywriterů...

Termoxin píše:
Aj tebe (dúfam, že môžem tykať) ďakujem.


Samozřejmě, tykej :)...

Termoxin
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 47
Registrace: 19.08.2012
Na Copywriting nachádzam len požiadavky na články v češtine. :/
Videoediting, copywriting - napíšte mi, ak máte záujem o moje služby.
 @PeterBlathering tvoja robota? kusok Slovenska bude odteraz v Caseyho videách :D https://t.co/hvQJdqpN7w

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Termoxin
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 47
Registrace: 19.08.2012
Mac píše:
Jeden SK tam byl, když jsem se logoval naposledy.

Nó, ten som už prihlásil. Dúfam, že mi odpíše.
Videoediting, copywriting - napíšte mi, ak máte záujem o moje služby.
 @PeterBlathering tvoja robota? kusok Slovenska bude odteraz v Caseyho videách :D https://t.co/hvQJdqpN7w

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Zdali by jsi zvládl psát v CZ (což asi bude problém), můžu ti dát prostor za benefity popřípadě i finance.

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Sleduj i třeba poptávky tady a na webtrhu, zaregistruj se do maxima služeb a netlač na cenu. Většina zákazníků jsou hlupáci a navíc lakomci, jenže ze začátku to nejde nějak snadno poznat a potřebuješ solidní reference. Nacpi se kam můžeš a po čase všechny lakomce a prudiče pošli někam a drž se jen solidní klientely. Možná vyděláš o 20-30 % míň, ale ušetříš si 90 % starostí. Časem se vyplatí nastavit cenu alespoň na 80 Kč/NS, raději až 100 Kč/NS - to spolehlivě odradí většinu lidí, co shání kvalitní výstup za minimální peníze.

Obvyklá situce u zákazníků je: Nevím co přesně chci, ale musí to být kvalitní, musí to obsahovat XY zcela nesmyslných frází, musí to být levně a samozřejmě nejlépe hned.

Termoxin
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 47
Registrace: 19.08.2012
Kohy píše:
Zdali by jsi zvládl psát v CZ (což asi bude problém), můžu ti dát prostor za benefity popřípadě i finance.

Ďakujem za odpoveď. Tak písať v CZ viem, problém je ten, že to trvá o dosť dlhšie než vyprodukujem kvalitný článok. V tom je moja nevýhoda, že nech či už na KupČlánek, Copywritingu a pod. nie je moc veľký záujem o slovákov. Rád by som to zmenil, sám na to však nemám. :)

basti píše:
Sleduj i třeba poptávky tady a na webtrhu, zaregistruj se do maxima služeb a netlač na cenu. Většina zákazníků jsou hlupáci a navíc lakomci, jenže ze začátku to nejde nějak snadno poznat a potřebuješ solidní reference. Nacpi se kam můžeš a po čase všechny lakomce a prudiče pošli někam a drž se jen solidní klientely. Možná vyděláš o 20-30 % míň, ale ušetříš si 90 % starostí. Časem se vyplatí nastavit cenu alespoň na 80 Kč/NS, raději až 100 Kč/NS - to spolehlivě odradí většinu lidí, co shání kvalitní výstup za minimální peníze.

Obvyklá situce u zákazníků je: Nevím co přesně chci, ale musí to být kvalitní, musí to obsahovat XY zcela nesmyslných frází, musí to být levně a samozřejmě nejlépe hned.


Ďakujem za odpoveď. Snažím sa, o slovákov, ako som už písal vyššie, nie je až tak veľký záujem. Na Slovensku sa o IT "podnikaní" moc nehovorí. ;)
Videoediting, copywriting - napíšte mi, ak máte záujem o moje služby.
 @PeterBlathering tvoja robota? kusok Slovenska bude odteraz v Caseyho videách :D https://t.co/hvQJdqpN7w

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
A co založit něco jako kupclanek, copywritting, atd. i na Slovensku?
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Termoxin
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 47
Registrace: 19.08.2012
peeeeta píše:
A co založit něco jako kupclanek, copywritting, atd. i na Slovensku?

Určite by to šlo. Prvá služba s šancou preraziť je asi Writesquare.com . Avšak je tam strašne málo ľudí a aj tak prevládajú české ponuky.

Nejde o to založiť len portál, je potreba vzbudiť aj slovákov. :-)
Videoediting, copywriting - napíšte mi, ak máte záujem o moje služby.
 @PeterBlathering tvoja robota? kusok Slovenska bude odteraz v Caseyho videách :D https://t.co/hvQJdqpN7w

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Si Slovák, máš již s psaním zkušenosti, tak zkus nějaký projekt rozjet ty sám. :)
Přeci jen, znáš víc Slováků a na Slovensku nejspíše podobná služba chybí.
Vydělal by jsi si tím a ještě by jsi pomohl ostatním slovenským pisatelům.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Termoxin
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 47
Registrace: 19.08.2012
Otakar Pěnkava píše:
V Copywritingu jsem zaregistroval pár poptávek přímo pro slováky a nikdo na ně nereagoval...

Ja som na jednu reagoval, autor mi však spätne neodpísal. :-(

peeeeta píše:
Si Slovák, máš již s psaním zkušenosti, tak zkus nějaký projekt rozjet ty sám. :)
Přeci jen, znáš víc Slováků a na Slovensku nejspíše podobná služba chybí.
Vydělal by jsi si tím a ještě by jsi pomohl ostatním slovenským pisatelům.

Na rozbehnutie niečoho podobného je potrebný kapitál, ktorý ja nemám. Naviac ešte sa necítim na rozbehnutie niečoho väčšieho, myslím že by som na projekt takých rozmerov zatiaľ nemal.
Videoediting, copywriting - napíšte mi, ak máte záujem o moje služby.
 @PeterBlathering tvoja robota? kusok Slovenska bude odteraz v Caseyho videách :D https://t.co/hvQJdqpN7w

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Termoxin: No tak to dát s někým dohromady, ono rozjet takovýto projekt se jen tak v jednom člověku nedá.
Jistě by to Slováci uvítali. Já tedy vždy uvítám, když je nějaká služba v mém rodném jazyce a snažím se ji upřednostnit, i když má nějaké chyby.
Jinak zkušenosti nenasbíráš jinak, než že něco zkusíš rozjet, tak že jedinou brzdou je ten kapitál a jistě by se někdo našel, kdo by do toho šel ;)
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Termoxin
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 47
Registrace: 19.08.2012
peeeeta píše:
Termoxin: No tak to dát s někým dohromady, ono rozjet takovýto projekt se jen tak v jednom člověku nedá.
Jistě by to Slováci uvítali. Já tedy vždy uvítám, když je nějaká služba v mém rodném jazyce a snažím se ji upřednostnit, i když má nějaké chyby.
Jinak zkušenosti nenasbíráš jinak, než že něco zkusíš rozjet, tak že jedinou brzdou je ten kapitál a jistě by se někdo našel, kdo by do toho šel ;)

Ja na to jednoducho nemám. :/ Žiadne schopnosti s obchodom, programovaním, správou portálu.. nič. Bol by som radšej, keby sa na to našiel niekto schopnejší a ja by som mohol k diele nejakým spôsobom dopomôcť. :-)
Videoediting, copywriting - napíšte mi, ak máte záujem o moje služby.
 @PeterBlathering tvoja robota? kusok Slovenska bude odteraz v Caseyho videách :D https://t.co/hvQJdqpN7w

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
No, tak už nějakou dobu píšeš pohybuješ se v této sféře, tak že jistě máš známé, kteří také píší, tak že tím by jsi mohl přispět. Informovat všechny pisatele, kteří jsou pro takovýto projekt důležití. Druhá osoba, by dodala kapitál a pak už to naprogramovat a vést. A jak jsem říkal, sice nemáš žádné zkušenosti, ale ty získáš jedině tak, že to prostě zkusíš. Ale chápu tvé obavy, chce to přibrat někoho, kdo má aspoň trochu zkušeností a také nějaký kapitál, tam se přiuč a hlavně se ptej lidí, kteří službu využívají co by chtěli změnit a přidat.

Také by ti snad mohli poradit, někdo z našich českých vůdců takovýchto systémů. Nebo je tu ještě jedna možnost nějak se domluvit s jedním z vedoucích českých portálů a uvést na trh ten samý portál, ale komplet ve slovenštině. Ty máš kontakty oni mají portál, už jen přeložit a může se začít. Teď jsou zatím .sk verze přesměrovány na .cz verze, ale jsou to jenom nápady nevím jak vypadá SK trh.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Termoxin
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 47
Registrace: 19.08.2012
To je práve ten problém, že SK trh je moc slabý a vôbec sa neoplatí bossov podobných projektov investovať do SK verzie. :-/ Ja by som sa do toho vrhol, ale proste cítim že by to nevyšlo. Možno keď bude viac slovákov sa bude dať o niečom hovoriť.
Videoediting, copywriting - napíšte mi, ak máte záujem o moje služby.
 @PeterBlathering tvoja robota? kusok Slovenska bude odteraz v Caseyho videách :D https://t.co/hvQJdqpN7w

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
No tak já o SK trhu nemám ani ponětí.
Tak jsem si tak nějak myslel, zdali to není jako CZ trh, ale asi ne.
No já bych řekl, že jenom překlad, by nebyl zas tak náročný, ještě když pomůže nějaký rodilý mluvčí. Furt lepší než vytvářet úplně nový projekt a řekl bych, že pro Slováky je to lepší, než mít celý projekt v češtině, i když jsou si jazyky tak blízké.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Slovenský trh je polovičním trhem oproti tomu českému. Resp. podle populace. Reálně bude ještě o něco menší. Takový projekt se podle mě nemá šanci uživit na tak malém trhu.

Co se týče lokalizace - myslím, že čeština v systému nedělá slovákům problém. Tím hlavním problémem je nutnost tvořit české texty.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Jak jsem již psal, neznám SK trh. Jen jsem se nad tím zamyslel a řekl bych, že lokalizace by nebyla na škodu, přeci jen se něčím webpost a paypost odliší. I když je otázkou, zdali je teď webpost či paypost dost využíván.
Lokalizace by nebyla těžká ani drahá a přeci jen, ukáže, že se myslí i na Slováky, což by je mohlo přilákat.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se