Podnikání

Milan_B.
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 638
Registrace: 03.12.2010
Jak byste řešili toto

Dobrý den,
během června jsem si u vás objednal odkaz na webu http://www.***.cz/ PR4 SR4 150Kč/měsíc, během dnešní kontroly jsem však zjistil, že PR u tohoto webu se změnilo na PR 3, já ale platím PR 4, co s tím? Máte nějaké řešení?
Děkuji


Dá se to garantovat? Podle mě je to prostě riziko nákupu odkazů.

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
No samozřejmě, že je to riziko nákupu odkazů. To bychom pak museli garantovat i přesnou návštěvnost, pokud podle ní inzerent vybírá. A co kdyby se ranky (příp. návštěvnost) zvýšila? Psal by také?

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
No to je predsa otázka zmluvy/dohody. Mali by ste sa riadiť podľa toho, čo je obsahom garancie predávajúceho, teda ak tam je garantované PR4 a viac, tak by ste to mali nejako poriešiť, napríklad znížením sumy za prenájom, alebo tak. V prípade, že garantované nič nie je, tak je to na dohode. Ale podľa mňa lepšie znížiť sumu objednávky, ako stratiť celého klienta :).

A btw, 150Kč/mesiac za PR4? To fakt tak málo? :O

Milan_B.
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 638
Registrace: 03.12.2010
něco v tomto duchu jsem mu napsal. Jsem zvědav co odepíše. :)

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
Môžeš potom aj napísať, ako reagoval. Ak to teda nebude nejaké dehonestujúce alebo škodiace jeho osobe...

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
som zvedavý čo odpíše, kupujúci musí ratať so zmenami a s rizikom pádu rankov, pokiaľ sa nedohodnete, že garantuješ taký a onaký rank pred uzavretím kúpi inak niet čo riešiť, kúpil s tým, že to môže padnúť alebo stúpnuť, musí s tým rátať, ak nerátal záleží len na tebe ako sa zachováš

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
A když by se pagerank zvednul, napsal by také, že chce zvýšit cenu? :-) Ne, nenapsal, prostě člověk s tím musí počítat, tohle prostě nejde garantovat a když ano, tak je to loterie.

-kst-
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.31/5

Příspěvky: 243
Registrace: 13.11.2010
Já to beru tak, že kupuje odkaz na konkrétním webu. To, jak ten web Google hodnotí, je už něco navíc, co ty nemůžeš ovlivnit.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Tak když se prodávají a kupují odkazy, tak se to nedá téměř garantovat ne? Přeci jenom se může kdykoliv a cokoliv změnit. Viz třeba u seznamu srank jak popadal jako shnilé hrušky ze stromu pomalu všem při jejich přepočtu velkém. A souhlasím i s tím, co napsal Otakar, těžko by se ozval v opačném případě. A když už jo, tak maximálně, že chce odkaz ponechat déle a za stejnou cenu.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
druhá vec je, že je to len rank a ak niekde kupujem tak ich nekupujem len pre určité číslo

Milan_B.
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 638
Registrace: 03.12.2010
Dobrý den,
uhodilo na mně vedení, tudíž jsem musel zjistit situaci. Máte pravdu, kdyby se PR zvedlo, tak bych se pravděpodobně neozval.
Děkuji


Dnešní odpověď

Gondal
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 403
Registrace: 15.11.2010
Marek L.: Existujú aj ľudia, ktorí kupujú odkazy len kvôli rankom...

Tak to nakoniec dobre dopadlo :)

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Tak ono by to dopadlo dobře i tak, při takovémhle nákupu nemáš nikdy žádnou garanci čehokoliv. Garantovat lze akorát dobu umístění a ne ranky.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Gondal
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 403
Registrace: 15.11.2010
Tak záleží na uhle pohľadu...Kľudne to mohlo skončiť stratou klienta :) A síce by Milan_B by mal peniažky, ale nie klienta, ktorý je z dlhodobého dôležitejší :)

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Tak jasný, tak jsem to ani nemyslel. Myslel jsem to spíš tak, že nikdy člověk neví, co který vyhledavač může změnit a kdy přepočítat ranky.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Gondal
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 403
Registrace: 15.11.2010
Áno, pochopil som, ako si to myslel :)

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Gondal píše:
Marek L.: Existujú aj ľudia, ktorí kupujú odkazy len kvôli rankom...

Tak to nakoniec dobre dopadlo :)


Viem, avšak ak kupuješ len kvôli rankom tak, takéto veci si zaručíš zmluvou a nie tým, že potom vyplakávaš, toť už chyba klienta, záleží len na ochote predávajúceho, aký zaujme postoj

Lukáš Valenta
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 61
Registrace: 07.11.2010
Je to riziko. Stránka funguje. V příkladu by se to dalo říci takto
Stránka nefunguje = pronajal byste si auto a ono přestalo fungovat => navrácení peněz/alternativa
Menší PR/SR = pronajal byste si auto a zvedla se spotřeba => problém inzerenta :)

PS: Proč myslíte, že při koupi na delší dobu jsou takové slevy? Je to nevýhodné pro ty, co na tom neustále dělají, ale výhodné pro ty, co věří, že to brzy spadne :))

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se