Podnikání

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Zdravim,

jaky mate nazor na dulezitost designu? Je pro Cechy design dulezity nebo je to jedno?

Plati: Hezky design= vyssi vydelky? Pomohl vam hezci design k vyssim vydelkum?

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Podle mě je vzhled důležitý jen z části a mnohem důležitější je obsah či nabídka. Samozřejmě, pokud bude něco přímo ohyzdné, bude to lidi odrazovat.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Co sleduji, tak se to dost liší obor od oboru, třeba u oblečení, módy bude design důležitější než u třeba autobazaru a podobných věcí.
Jo, a jedná se o "vzhledový" design ne o funkční, ten je potřeba všude.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Já myslím, že to vliv má, ale jak na jakou cílovou skupinu. Starší uživatelé často dají hodně na design. Je to pro ně jakýsi ukazatel kvalitního produktu. Přesně tento fakt vidím na rodičích. Naše cílovka už tolik na design nehledí, jelikož se spíše snažíme najít kvalitní produkt za přijatelnou cenu, nebo jdeme za brandem.
Obecně si ale myslím, že se ten trend "design je důležitý" stále drží a sám na něj dám. Když už si někdo dá práci s kvalitním designem, tak asi vše funguje nebo je zpracováno lépe, než tam, kde je free šablona a žádné texty, ale není tomu tak vždy.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
to stephan: nad tím ani nepřemýšlej. Vyvážený text a grafika je důležitá. Měl by být na stránce dominantní prvek, který zaujme, ale zase by grafika neměla být přeplácaná. Já stavím stránky tak, aby byl dominantní prvek dobře vidět v náhledech na Seznamu - lidé si přeci jen na 1.stránce vyberou raději pěkné stránky. Obsah stránek by měl být stručný s možností doplňkových informací pro zájemce. Samozřejmě záleží na projektu - pokud je to eshop nebo web zaměřený na galerie, tak dominantou bude grafika.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Je to jak píše Honza, záleží na cílové skupině, některým lidem je úplně jedno jak web vypadá a pokud na tom webu bude to co hledají může vypadat třeba jako wiki a bude jim to šumák. Jako příklad si vezmi mimiaukce.cz, vzhled megaotřes, návštěvnost a výdělky velmi dobré. A tak bychom mohli pokračovat.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
to Lany: to fakt teda nesouhlasím. pokud má firma stupidní laciný design a chce mi něco nabízet, tak mi je hned jasné, že se jedná o šetřílky nebo amatéry. Já například udělal finanční stránky s profi decentní grafikou a bylo to hned znát na odezvě - zvlášť pokud se pohybuješ v silném konkurenčním prostředí.

Hned poznám, kdy grafiku dělá programátor - titěrné nahuštěné fonty a kýčovitá grafika s celou paletou barev. :-D

Jen tak pro zajímavost - když nabízí obchodní spolupráci s.r.o. co má amatérské stránky (které si možná majitel dělal i sám), tak se ani nerozmýšlim, většinou se pak ukáže, že kápo je jen užvaněnej šmatla, co pak poptávku prodává dál a nic neumí. Ale zase taky nechci říci, že pěkná grafika = kvalitní produkt.

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Dekuji za nazory. Ono je to celkove zajimave pozorovat. Pokud se nepletu, tak v USA na vzhled moc nehledi a ani v Nemecku to neprehani. Myslim, ze v CR jsou daleko hezci weby.

Ma nekdo zkusenosti se zvysenim vydelku po redesignu? (Tohle bude asi hlavne pro affilaky)

Pripadne chovali se navstevnici jinak?

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
stephan: například jsem dal do podmenu a navigace formulář pro zájemce a stejně mi lidi psali do kontaktu nebo volali ze stupidní otázkou. Stránky jsme vybavil grafickou navigací a šipkama a mám klid. Spousta lidí je líná číst a text se na stránkách uvádí spíše kvůli botům. Grafika lidem pomůže k lepší orientaci na stránkách a poznáš to tak, že ti hned neutečou :-)

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Poptavka-zdarma.cz píše:
to Lany: to fakt teda nesouhlasím. pokud má firma stupidní laciný design a chce mi něco nabízet, tak mi je hned jasné, že se jedná o šetřílky nebo amatéry. Já například udělal finanční stránky s profi decentní grafikou a bylo to hned znát na odezvě - zvlášť pokud se pohybuješ v silném konkurenčním prostředí.


Co když se jedná o starý eshop, který je prověřen, ale design je takový, že by jsi jinak ihned utekl? Ono musíme brát v potaz i starší hráče na trhu. Samo, že když se dělá nový web, tak by měl být brán na design velký zřetel. Ale neříkám, že je pro všechny důležitý. Ono dnes by měla jít ruku v ruce použitelnost a design, a pokud tomu tak je, tak podle toho ten web také pracuje.

Redesign záleží vždy na webu. Někdy je to krok kupředu, někdy zpět. Zkus tady hodit web, o kterém se bavíme.

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Lany píše:

Co když se jedná o starý eshop, který je prověřen, ale design je takový, že by jsi jinak ihned utekl? Ono musíme brát v potaz i starší hráče na trhu. Samo, že když se dělá nový web, tak by měl být brán na design velký zřetel. Ale neříkám, že je pro všechny důležitý. Ono dnes by měla jít ruku v ruce použitelnost a design, a pokud tomu tak je, tak podle toho ten web také pracuje.

Redesign záleží vždy na webu. Někdy je to krok kupředu, někdy zpět. Zkus tady hodit web, o kterém se bavíme.


Zatim neplanuji redesign zadneho webu. Spise me to zajimalo v ramci tvorby novych webu. Pracuji ted na jednom webu, ktery by mel vydelavat hlavne na PPC, takze nevim, jestli priplatit a nebo se spokojit s free sablonou. Muj pocit je, ze lide klikaji vice na PPC reklamy pokud jsou umistene na hnusnym webu a chteji z neho rychle pryc, tak kliknou na reklamu :D

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Podle mě se hnusný web = rovnou zavřít, místo kliknout na reklamu :-D
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Lany: bych na to asi pohlížel jako na dvě skupiny a/weby prezentační (prezentace výrobku nebo služby) a za b/ účelové (eshopy, informační portály, aukce apod.) kde se často obměňuje obsah.

Pokud se jedná ale o affil, tak bych si tu práci s grafikou raději dal.

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Tak jde o to, co jsi představuješ pod pojmem design. Důležité je například rozložení prvků (menu schováne na spodu stránky, reklama maskující se za menu), pohodlné ovládání webu (k přidání komentářů je potřeba vyřešit nečitelnou captchu) a samozřejmě i příjemný zážitek z návštěvy (pidipísmo, flashové prvky).

Design webu může u některých webů být důležitou součástí. Zvláště u firem je to prezentace. Není nad to, když je barevně sladěný web, vizitky a tištěné prospekty. Působí to opravdu důveryhodně.

LukasP
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 254
Registrace: 13.01.2011
- Pokud chceš vydělávat výhradně na PPC, tak ti doporučuji FREE šablonu, která na tento typ výdělku bohatě postačí, ba naopak mi přijde, že jednodušší design má lepší CTR.
- Obecně je design důležitý, ale jak píšete záleží na cílovce a produktu. Takové slevové agregátory, tam je dle mě příjemný design klíčem úspěchu, aby se lidé vraceli.
- U affil webů doporučuji na designu trochu zapracovat. Přeci jen taková ta autoritativnost stránky má velký význam na proklicích a konečných nákupech.

Je ale všechno samozřejmě projekt od projektu a nikdo nemůže zaružit to, že s lepším designem vyděláš víc než s tím horším.

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Pro ten projekt s vydelky na PPC pouziji FREE sablonu. Vcera jsem narazil na sablonu Mystique (pouzita napr. na affilblog.cz) a prekvapilo me, jak je tvarna a navic zadarmo. Opravdu skvela sablona.

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Záleží na type projektu. Design je prvá vec, kt. osloví zákazníka / návštevníka webu. Myslím si, že web s peknou grafikou je dôveryhodnejší. Na druhej strane grafika nie je všetko, ako už bolo spomenuté netreba zabúdať na rozloženie prvkov, funkčnosť webu a ďalšie aspekty.

radim84
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1
Registrace: 27.01.2013
Za sebe, jako koncového zákazníka, můžu říct, že na vzhled je pro mě jedna z hlavních věcí spolu s nabídkou přehledností. Design mě upoutá a mám chuť stránky dále prohlížet. Nezajímavý web ihned zavírám.
Mít levný plyn je cesta k úsporám.

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
BFU na design dají hodně, prostě šaty dělají člověka. Pokud hledám informace já, design je mi celkem šumák pokud vyloženě neobtěžuje. Jinak jako fotograf si troufám říct, že grafické cítění mám a to co se dnes vydává za "trendy design" je hnus fialovej a bohužel často v záplavě grafických prvků ani nenajdu obsah. Design je podpůrný (!) prvek pro správnou práci s obsahem, není to tak, že (často mizerný) obsah něčím zaplňuje tu přenádhernou grafiku. Ono to nesmí být ode zdi ke zdi - prostě má to být funkční, přehledné a nemuselo by to uživateli barvama urvat oči. Efekt zvýšení návštěvnosti nebo výdělku jsem po redesignu nikdy nezpozoroval, ale průběžně samozřejmě různé drobnosti vylepšuju.

libje
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 104
Registrace: 16.12.2012
Ja si myslim, ze design neni az tak dulezity. Musi zaujmout prvnich par vet, pak je celkem jedno jak stranky vypadaji. Tak jsem to odpozoroval u normalnich uzivatelu net.
Sledovat majetek můžete když pořídíte kamerové systémy online.
Alarm do bytu při alarmu pošle SMS nebo zavolá na mobil.

KateřinaH
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 60
Registrace: 04.03.2013
Dobrý design je pro mě vše. Já teda rozhodně nakupuju očima. :)
Kvalitní skluzavka, která vydrží. Tobogán ke každému bazénu. Sklolaminát a jeho výrobky.

galax
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 96
Registrace: 21.04.2012
No, myslím (ze zkušenosti jak z ČR tak z USA), že v Česku je to oproti USA drtivý rozdíl. V Americe ti na šedo-bílém jednoduchém designu zákazníci nakoupí stejně, jako na tom nejhezčím, kde grafik nechal duši... Kdežto v ČR, to hraje klíčovou roli. Ono totiž mentalita lidí v ČR se liší hlavně tím, že se rozhodují podvědomě a proto je zde tak úspěšné také sociální inženýrství. Prostě se čech na dané stránce musí cítit dobře, jinak nic nekoupí, i kdyby to byl nejvýhodnější produkt. :)

KateřinaH
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 60
Registrace: 04.03.2013
Mě dobrý design prostě baví. Nemusí to být něco přeplácaného, klidně jednoduchého a čistého, ale prostě zajímavé a originální. Také je ale pro mě důležité složení výrobku. Protože jsem z těch, kteří si to čtou :) Pokud je teda výrobek "hezký" a ještě ještě kvalitní, i když je třeba dražší oproti ostatním, tak si ho prostě koupím.
Kvalitní skluzavka, která vydrží. Tobogán ke každému bazénu. Sklolaminát a jeho výrobky.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se