Podnikání

Bartes
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 40
Registrace: 10.11.2012
Mohu z firemního účtu odeslat peníze své přítelkyni na osobní účet, které byly na účet připsány přes fakturu?

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Pokud vyplácíš peníze na základě faktury, tak je jedno, jestli je to tvoje babička, přítelkyně nebo velká firma. Pokud je chceš vyplatit bez faktury, tak by si měl v účetnictví pak vyúčtovat co to bylo za platbu a na základě čeho proběhla.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Já to z firemního účtu tahám pod pojmem "osobní potřeba" a tak si to i zanáším do účtů, aby mi seděl zůstatek na účtu, atd.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Bartes píše:
Mohu z firemního účtu odeslat peníze své přítelkyni na osobní účet, které byly na účet připsány přes fakturu?


to nevím, ale určitě můžeš poslat pěníze mně na účet. to je úplně bez problému :-D.
Pokud jsi nabyl peníze přes fakturu, tak je úplně na tobě komu a jak je pošleš. jen to pak budeš v účetnictví vést jako soukromou platbu.
Já tak řešim zase naopak podnikatelské platby, které mi občas jdou z osobního účtu.
Jen tě za to možná účetní nebude mít ráda :-D

Miskin
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 249
Registrace: 25.01.2012
Nepsal jsi zda jsi OSVČ nebo s.r.o.. Jako osvč si s nima dělej co chceš a pro sebe označ osobní potřeba. Jako s.r.o. je to složitější a neporadím

simje
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 16
Registrace: 19.12.2010
u sro to muzes delat taky, pripadne vybrat hotove a dat do pokladny
Instalujeme kamerové systémy po celé ČR.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Ano, jak píše simje, u sro to převedeš na pokladnu a pak to můžeš vybrat. Pokud to pak ale budeš chtít vrátit, tak asi nejjednodušší způsob pro účetnictví je zajít na pobočku banky a vložit na účet firmy peníze.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se