Podnikání

georgejc
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 23
Registrace: 02.01.2012
Zdravím,
chci se zeptat pokud potřebuji fotky k příspěvkům do magazínu, cca několik desítek až stovek fotek měsíčně. Jaká je nejlevnější varianta z fotobank? Pokud někdo v takovémto množství fotky používáte?

Pavel Horelica
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 18
Registrace: 14.04.2012
osobně používám SXC.hu

georgejc
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 23
Registrace: 02.01.2012
ok a něco jako, že někdo do freefotobank nahrál fotky ke kterým není licence asi není třeba řešít ne? Protože to by se pak nemohlo použít vůbec nic co?

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
georgejc píše:
ok a něco jako, že někdo do freefotobank nahrál fotky ke kterým není licence asi není třeba řešít ne? Protože to by se pak nemohlo použít vůbec nic co?


To je jako by si řekl, že když stahuješ kradenou hudbu či programy a někdo ti u toho napíše, že to je legální, tak to legální je... Free fotobanka je vždycky velké riziko.

Lukáš Jirsa
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 02.12.2011
Já jsem původně obrázky stahoval z Googlu v domění, že se nic neděje. Pak jsem s tím měl problémy, takže jsem je začal kupovat a podle mě je to nejlepší řešení. Máš jistotu legálnosti, navíc vypadají skvěle.

Fotobank pro nákup obrázků je spousta, například [url]fotolia.com[/url] nabízí systém předplatného, kdy za 120 €, 3100 Kč můžeš stáhnout 100 obrázků s plném rozlišení. S počtem obrázků za měsíc se dá hýbat. Je tam hodně možností optimalizace předplatného. Viz http://eu.fotolia.com/Info/Subscription.

Je také česká fotobanka s dobrým renomé - http://www.pixmac.cz/, ale podle mě je tam databáze obrázků menší než u těch největších fotobank.

Za sebe doporučuji nakoupit bez starostí kvalitní fotografie, tím spíš když chceš takové množství.

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Na předplatné nad 100 fotek měsíčně je to skoro jedno, osobně fandím Depositphotos, ale jde to i na Fotolia, Dreamstime, Shutterstock atd. Cena za fotku pak vychází i pod 20 Kč za kus, takže nějaké argumentování sxc.hu mi přijde fakt mimo. Za prvé na houby výběr, za druhé z 90 % otřesná kvalita a za třetí možné legální problémy. Fotky zdarma pro komerční užití jsou VŽDYCKY hodně o hubu, takže bych si to škudlení silně rozmyslel. Nehledě na čas, protože najít slušnou fotku zadarmo je nesrovnatelně zdlouhavější než nákup.

Něco o fotobankách včetně cen a dalších informací - http://stockphotography.cz/mikrofotoban ... ka-ctyrka/

Proč ne fotky zadarmo - http://stockphotography.cz/co-je-spatne ... ch-zdarma/

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Předplatné na Depositphotos nemá chybu, cena a výběr fotek je naprosto v pohodě. 8 korun za fotku u nejlevnějšího předplatného asi nemá ani smysl komentovat.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

georgejc
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 23
Registrace: 02.01.2012
Dobře a když si fotky budu kupovat ve fotobance, dostanu ke každé potvrzení, že jsem jí koupil, abych to mohl případně potom dokázat, nebo se i placená fotobanka zříká zodpovědnosti?

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
georgejc píše:
Dobře a když si fotky budu kupovat ve fotobance, dostanu ke každé potvrzení, že jsem jí koupil, abych to mohl případně potom dokázat, nebo se i placená fotobanka zříká zodpovědnosti?


Zodpovědnosti by se zříkat neměla, to by poté ztrácela její aktivita smysl.

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Jak kde, ale všechny fotobanky mají přehled prodejů a není problém si udělat screeny atd. - dá se to dohledat. Za určitých okolností může i na fotobanku projít problémová fotka, jenže tam se z toho fotobanka tak snadno nevyzuje, protože zjevně zákazníkovi lhala. Osobně jsem ale o takovém případu neslyšel, zato o free fotkách, které se pak dodatečně hodně prodražily už ano.

georgejc
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 23
Registrace: 02.01.2012
četl jsem právní podmínky u dreamstime a depositphotos a svým způsobem tam mají disclaimer kde mají jen omezenou odpovědnost za případné škody a týká se to i autorských práv ve vztahu k třetím osobám, nejsem tedy právník, aspoň tak jsem to pochopil. Nicméně si myslim, že pokud by došlo k soudu tak by potvrzení od fotobanky jako důkaz zakoupení fotky měl stačit

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Stručně - nehledej v tom vědu. Fotky nakupuj a problémy mít nebudeš. A nebo je stahuj a problémy dříve nebo později přijdou....

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
josecek
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 6
Registrace: 11.02.2013
Máte někdo zkušenost s kupováním fotek u Fotolie? Mají fakt bezkonkurenční výběr obrázků, tak abych je asi vyzkoušel. Konkrétně se mi jedná o tarif Daily subscription, který při 25 fotkách / den vychází na 199E, tedy necelých 7Kč za fotku. Počítám to správně, je to cena za XXL fotku? Abych pak nebyl zbytečně překvapenej ;-)
Provozovatel svatebního magazínu SvatebníAsistentka.cz, Affiliate manažer ProvizníSítě

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Na Fotolia pozor, sídlí v EU = nutnost být plátce plus možná k ceně ještě doplatíš DPH = €240 za subs. Pokud vím, tak nikde u subs není omezení velikosti, prostě dostaneš to v max rozlišení. Ne všechny fotky ale mají dostatečné rozlišení na XXL, některé můžou mít max třeba L, takže se vždycky radši podívej. Dobře vycházelo předplatné třeba na DepositPhotos nebo případně Shutterstock (taky €200, ale z USA = můžeš být neplátce). Fotolia má hodně typicky komerčních fotek,ilustračky, montáže atd. - na krajinu nebo lokality a různé spečifičtější fotky je hodně mizerná, všechno vyhazujou.

josecek
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 6
Registrace: 11.02.2013
Basti, ten ShutterShock je přímo geniální. Za stejné ceny, jako má Fotolia se dostanu k super fotkám. V nabídce mají rovněž hromadu různých ilustrací a infografik, které rovněž využiju. Díky za tip!

-- 02. 05. 2013 10:37 --

Tak už jsem si předplatil ten ShutterShock (k ceně se přičítá také daň). Celková cena tedy činí 240E. V posledním kroku objednávky se ale dá zadat slevový kód, který lze najít na netu. Výsledná cena za 750 fotek v plném rozlišení pak vyjde na 169E, tedy okolo 5,6Kč za fotku :-)
Provozovatel svatebního magazínu SvatebníAsistentka.cz, Affiliate manažer ProvizníSítě

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Rád jsem pomohl :)

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
josecek píše:
Basti, ten ShutterShock je přímo geniální. Za stejné ceny, jako má Fotolia se dostanu k super fotkám. V nabídce mají rovněž hromadu různých ilustrací a infografik, které rovněž využiju. Díky za tip!

-- 02. 05. 2013 10:37 --

Tak už jsem si předplatil ten ShutterShock (k ceně se přičítá také daň). Celková cena tedy činí 240E. V posledním kroku objednávky se ale dá zadat slevový kód, který lze najít na netu. Výsledná cena za 750 fotek v plném rozlišení pak vyjde na 169E, tedy okolo 5,6Kč za fotku :-)


Pokud jsi plátce DPH, tak tu daň nějak řešit nemusíš. Místo plnění je u nás, odvedeš tedy státu DPH, ale můžeš si ho nárokovat zpět, řádek 12 a 43, tedy za předpokladu, že ShutterShock je osoba povinná k dani a to s největší pravděpodobností je.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Shutterstock sídlí v NY, USA - tam na evropské předpisy zvysoka.... Záleží, jestli to není NY sales tax, ale to pokud vím bylo cca 8 % a jde ji přes tax return vyžádat zpět.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Máš pravdu že v USA mají tu jejich sales tax, nicméně když nad tím tak přemýšlím, oni by ti de fakto tu daň neměli vůbec počítat a ty by sis měl doměřit a odvést daň u nás, jenže jak si napsal, oni na Evropské zákony z vysoka.....
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

josecek
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 6
Registrace: 11.02.2013
Nakonec jsem napsal do toho ShutterShocku, jak to s tou daní je. Odepsali mi, že mi daň již bohužel nemohou vrátit, ale poslali mi slevový kupón ve výši této daně, který mohu využít při dalším nákupu.

Jinak v této chvíli, kdy již mám u ShutterShocku vyplněné svoje DIČ, tak mi při každém dalším nákupu automaticky počítají cenu bez DPH.
Provozovatel svatebního magazínu SvatebníAsistentka.cz, Affiliate manažer ProvizníSítě

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
josecek píše:
Nakonec jsem napsal do toho ShutterShocku, jak to s tou daní je. Odepsali mi, že mi daň již bohužel nemohou vrátit, ale poslali mi slevový kupón ve výši této daně, který mohu využít při dalším nákupu.

Jinak v této chvíli, kdy již mám u ShutterShocku vyplněné svoje DIČ, tak mi při každém dalším nákupu automaticky počítají cenu bez DPH.


Aha, ty jsi při objednávce to DIČ nevyplnil?
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

josecek
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 6
Registrace: 11.02.2013
freez píše:
Aha, ty jsi při objednávce to DIČ nevyplnil?


Ne, přišlo mi, že není kam :-)
Provozovatel svatebního magazínu SvatebníAsistentka.cz, Affiliate manažer ProvizníSítě

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
josecek píše:

Ne, přišlo mi, že není kam :-)


Hele Pepo, já jsem občas taky slepej a i když mám něco přímo před sebou tak to nevidím, nicméně pro ty kdo by si chtěli předplatné taky objednat a jsou plátci DPH tak mám malej návod :-D

shutterstock_dic.jpg
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se