Podnikání

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Zdravím všechny, co jsou jako já v tomhle parnu u počítače - a samozřejmě na WebDealu :)

Zrovna děláme na portfoliu programátora a nevíme, co na něj dát. Respektive víme. Co se dává na portfolia je jasná, navíc si můžeme najít x portfolií, které jsou skvělé zpracované. Nicméně nás zajímá, co přesně na takovém portfoliu hledáte, podle čeho si programátora vyberete, co Vás musí zaujmout a podobně.

Je to cena? Jsou to reference? Je to množství služeb?
Potřebujete tam reference? Nesmí tam chybět ceník? ...
V ceníku ceny za hodinu nebo přibližné ceny za práci?
Musí mít programátor vůbec svůj web?


Díky moc za jakékoliv postřehy :)

Clicker109
Uživatelský avatar
WD Trader: 3.82/5

Příspěvky: 192
Registrace: 12.03.2012
taky vás zdravím :) tak já třeba v portfoliu hledám jednoduše vypsané služby programátora a cenu za ně (spíš za práci než za hodiny). nic zdlouhavého, jen to nejduležitější, žádné nadstavby za příplatek, na to nikdo nekouká a vypadá to až moc komerčně. když kouknu do referencí tak je jenom okem projedu a na nějakou kliknu, neprojíždím každou :)

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Clicker109 píše:
taky vás zdravím :) tak já třeba v portfoliu hledám jednoduše vypsané služby programátora a cenu za ně (spíš za práci než za hodiny). nic zdlouhavého, jen to nejduležitější, žádné nadstavby za příplatek, na to nikdo nekouká a vypadá to až moc komerčně. když kouknu do referencí tak je jenom okem projedu a na nějakou kliknu, neprojíždím každou :)

Děkuji moc za odpověď. Zaujala mě ta cena. Ono je docela složité určit cenu. A my právě nevíme, jak to definovat v ceníku. Osobně jsem odpůrcem platby za hodinu, protože mi to nepřijde spolehlivé. Mám rád, když je cena pevně dána a tím to končí. Jenže, jak to napsat do ceníku? Práce jako instalace RS, nakódování šablony a podobně se dá ocenit předem, ale ne všechny programátorské úkony lze také.

PS: Nebudeme nabízet jen programátorské služby, ale i právě kóderské služby, úpravy redakčních systémů a tak, ale to se mi nechtělo rozepisovat :)

Gondal
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 403
Registrace: 15.11.2010
Referencie určite potrebujem, keď si vyberám programátora a všeobecne niekoho, komu hodím zákazku. U programátora by som ja osobne bol rád, keby tam mal vypísané nejaké weby, ktoré robil a ktorými sa môže pochváliť. Tiež nejaká tá vetička od (reálnych) spokojných klientov.

Čo sa týka ceny tak som tiež rád, keď viem približne koľko to bude u neho stáť. Keď sa zadá hodinová sadzba tak si neviem vôbec predstaviť výslednú cenu. Teda vlastne to ani nejde, keďže neviem ako rýchlo ten programátor pracuje. Viem, že presná cena sa len tak stanoviť nedá, ale čo tak tam hodiť niečo ako "od 1000 czk"? To by mne ako klientovi dalo približnú predstavu v akej cenovej hladine sa ten programátor pohybuje.

Lukáš Jirsa
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 02.12.2011
Co nám dělali e-shop, tak se dohodla cena, která byla pevné dána za věci, které se dají ocenit. A pak za takové ty "těžko-pevně-nacenitelné" práce na rámec (zejména programování na míru) se účtovalo hodinově. Podle mě ideální řešení.
Osobně na reference hledím.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Jedním slovem reference, pokud má daný člověk v daném oboru kvalitní reference, tak mě cena nezajímá.

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Tak rozhodně bych tam hledal informace o tom jaké technologie ovládá a na jaké úrovni, nějaká ukázka práce se taky hodí. Cenu bych na webu programátora hledal, třeba jenom orientační za hodinu práce nebo cenu za konkrétní práci.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

BlackDart
WD Trader: 4.8/5

Příspěvky: 121
Registrace: 10.02.2012
Taktiež som nedávno dokončil portfólio a tak môžem zúžitkovať tieto reakcie :) . Taktiež som nevedel ako spracujem cenník nakoniec som sa rozhodol že nezadám žiadne ceny ale bližšie informácie o cene podám až keď ma zákazník osloví.

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Já rovněž na portfoliu (ať už programátorském či jiném) hledám nejprve ceny a potom reference. Jinak co se ceny za hodinu týče, tak podle mě je to spolehlivé a nevadí mi to. Jak má programátor určit cenu, když každý projekt je individuální? Pokud má cenu za hodinu tak jej kontaktuji, dohodneme se a před započetím zakázky programátor dodá časový rámec (dejme tomu maximálně 10 hodin čistého času) a pakliže má cenu třeba 200 Kč/hod tak je mi jasné, že zakázka nebude stát více jak 2000,- a na základě toho se rozhodnu :)
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Jednoznačně rozhodují reference. Ceník je až druhořadý, respektive podle mě je bezcenný. Pokud mám práci a hledám na to člověka, tak chci vidět co umí. Pokud vypadá, že umí, dám mu zadání a on ho ocení. Hodinová sazba v takovém případě jde stranou, protože mě zajímá cena za komplet, ať na tom dělá 5 hodin nebo 30.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se