Podnikání

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Zdravím. Mám 3 své weby zkusmo napojené na bankerat.cz, ale žádná sláva 75 žádostí - něco visí v provizi, které čekají na podpis a další co čekají na zaplacení 1.splátky - problem, že to tam vicí už přes měsíc a nic nespadne do stavu " k vyplacení". Začínám o podobných systémech dost pochybovat. Nedávno jsem skončil nabízet i služby espoluprace.cz .

Jaké máte zkušenosti s vyplácením? Pište pouze Vy, co s tím máte osobní zkušenost. Případně nabídněte i nějaké typy. Nemusí být jen na téma finance a půjčky. díky.

PS: co Cresco group? na webtrhu se o něm někdo zmiňoval taky né moc pozitivně.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Díky memému zaměření není problém pěkně zacílit affiliate na affiliate :)
- Například u placla to byly desítky aktivních inzerentů a publisherů co jsem jim tam dostal, jenomže celý ten jejich program je dost demotivující (po roce partneři pode mnu odstraní), takže jsem s tím přestal. Kampaň jsem dobře načasoval a propagoval cca rok. Zisk si nepamatuju. Nevím kolik jsem vystavil faktur cca 15K, na nějakých maximálně 5 hodin práce. Do toho je započtený i čas, který jsem věnoval sepsáním rad pro blogery pode mnou. Výplata naprosto v pohodě do maximálně 72 hodin od žádosti.
- Oproti tomu PostGenius značný provar. Po spuštění jsem nasadil zhruba poloviční opatrnou kampaň to je pravda. Nebudu tam hnát lidi, když vím, že ta jejich firma v UK by měla být plátce DPH. Nevím kolik tam mám těch partnerů (30 - 40). Nejsou moc aktivní. Systém byl teď zavirovaný. Výdělky cca 1K. Na platbu jsem čekal cca měsíc.
- Webexsys (affiliate síť). Tam jim sháním spíše lidi pode mně, ale podařilo se mi něco prodat i přes PR články na dejecho.cz. Mám tam 70+ lidí pode mnou, ale marže z nich je malá (z každého mám pár korun). Na druhou stranu mám přístup k datům, co se prodává atd. Je vidět, že někdo to fakt umí a prodává snad neprodávatelné a jiní to mají spíše o náhodě.

Používám i další affiliate programy. Třeba teď zkouším Wedos. Sehnal jsem si zvláštní kód na 25% slevu + lidi co si přez můj affil koupí webhosting dostanou zdarma registraci do katalogů v hodnotě 200 CZK. Víc info zde. Původně jsem chtěl kód na daleko větší slevu (prostě vrátit část provize), ale to prý nejde, tak to vracím formou služby :)
Napadlo mě to podle sítě affiliate cj.com, kde partneři nabízí dočasné slevy anebo kupóny (je tam i godaddy). Dá se tak propagovat sleva formou článků.


Hodně záleží na tom cílení. Dostat na stránky lidi, aby klikli na reklamu je jedna věc (MFA). Ale dosta lidi, co si opravdu chtějí něco koupit u konkrétní společnosti to už je skoro věda :)

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Poptavka-zdarma.cz píše:
Zdravím. Mám 3 své weby zkusmo napojené na ..


Zde krásně pasuje: lepší vrabec v hrsti než holub na střeše
Zkušenosti s vyplácením mám dlouhodobé a díky nim nyní vydělávám na půjčkových webech několika násobně více, bez neustálého handrkování a doprošování se o peníze, které jsem na konce vzdal affil kódy vyházel a nasadil PPC reklamy.
PPC na ně (°_°)

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Drago píše:
Díky memému zaměření není problém pěkně zacílit affiliate na affiliate :)
- Například u placla to byly desítky aktivních inzerentů a publisherů co jsem jim tam dostal, jenomže celý ten jejich program je dost demotivující (po roce partneři pode mnu odstraní), takže jsem s tím přestal. Kampaň jsem dobře načasoval a propagoval cca rok. Zisk si nepamatuju. Nevím kolik jsem vystavil faktur cca 15K, na nějakých maximálně 5 hodin práce. Do toho je započtený i čas, který jsem věnoval sepsáním rad pro blogery pode mnou. Výplata naprosto v pohodě do maximálně 72 hodin od žádosti.
- Oproti tomu PostGenius značný provar. Po spuštění jsem nasadil zhruba poloviční opatrnou kampaň to je pravda. Nebudu tam hnát lidi, když vím, že ta jejich firma v UK by měla být plátce DPH. Nevím kolik tam mám těch partnerů (30 - 40). Nejsou moc aktivní. Systém byl teď zavirovaný. Výdělky cca 1K. Na platbu jsem čekal cca měsíc.
- Webexsys (affiliate síť). Tam jim sháním spíše lidi pode mně, ale podařilo se mi něco prodat i přes PR články na dejecho.cz. Mám tam 70+ lidí pode mnou, ale marže z nich je malá (z každého mám pár korun). Na druhou stranu mám přístup k datům, co se prodává atd. Je vidět, že někdo to fakt umí a prodává snad neprodávatelné a jiní to mají spíše o náhodě.

Používám i další affiliate programy. Třeba teď zkouším Wedos. Sehnal jsem si zvláštní kód na 25% slevu + lidi co si přez můj affil koupí webhosting dostanou zdarma registraci do katalogů v hodnotě 200 CZK. Víc info zde. Původně jsem chtěl kód na daleko větší slevu (prostě vrátit část provize), ale to prý nejde, tak to vracím formou služby :)
Napadlo mě to podle sítě affiliate cj.com, kde partneři nabízí dočasné slevy anebo kupóny (je tam i godaddy). Dá se tak propagovat sleva formou článků.


Hodně záleží na tom cílení. Dostat na stránky lidi, aby klikli na reklamu je jedna věc (MFA). Ale dosta lidi, co si opravdu chtějí něco koupit u konkrétní společnosti to už je skoro věda :)


S tou poslední větou určitě souhlasím, cílová skupina je u affilu základ, potřebuješ lidi, co tu věc chtějí, nebo jsou alespoň nějak nalomení, kolemjdoucí jsou k ničemu.

Co se týká Webexsys, to je pro mě asi nejhorší affil, ten mi prostě nikde moc nejede a nějak nemůžu přijít na to, proč. Zato slevová akce, na zajímavé produkty, to se mi zamlouvá čím dál tím víc, zrovna minulý týden jsem dával slevovou akci na jeden produkt který prodávám přes síť CJ. Za dva dny po vydání informace o slevě jsem si přišel na provizi 113 euro, tak to by se mi líbilo, za 5 minut práce :-D No ale nejde to pořád co si budeme povídat. Nicméně jsem si tím ověřil, že lidi ten produkt sledují, chtějí ho, ale čekají jestli se to nebude dát koupit výhodněji. Takže i když jsem si snížil provizi z 5% na 4% kvůli té akci, bohatě se to vyplatilo. Affil není o tom nastrkat banery do bočních panelů a čekat.

Co se týká půjček, tam mi to poslední dobou připadá, že je asi lepší nasadit PPC. Jednak spamování emailů půjčkami už mi leze krkem, dělají to všichni, někteří si dokonce nechají na WT ohodnotit web a následně z něj chodí spam, zatím to neřeším, ale čeho je moc, toho je příliš.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Takže jak to čtu, affily zjevně ke zbohatnutí moc nejsou :-D

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Poptavka-zdarma.cz píše:
Takže jak to čtu, affily zjevně ke zbohatnutí moc nejsou :-D


To záleží na situaci, já si u některých témat nemůžu stěžovat, a když něco nejde, většinou pak zjistím, že jsem prostě dělal něco špatně. Každopádně ne všude se affil prostě hodí. Navíc tedy nevím co si pod takovým pojmem zbohatnutí představuješ :-D Se podívej na Kirše kolik na affilu vydělal :-p a ještě vydělá protože lidí co se chytí je pořád mraky.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
No některé affily jsou doslova šance na zbohatnutí. Například začátek aukro.cz (10 CZK/klik + cca 300 CZK potvrzená registrace). Sehnat stovky lidí, co se zaregistrují a přepíšou kód z obálky za měsíc zas takový problém nebyl :)

Jenomže tohle byl asi jediný velký affil start co jsem zažil :)

Celkem by mě zajímalo kolik si vydělali affiláci z MI (odložíme li předsudky, etiku atd. Berme čistě jako produkt.)

Y2K.bug
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 86
Registrace: 23.02.2012
Drago - pěkně si to sepsal :)

Affiliate je na zbohatnutí. Já osobně jsem si dal asi před týdnem cíl do roka se stát SuperAffiliate (cca 250k/měsíc).

Top 5 affilů z MI si vydělá přes 100tis., dále nad 5000Kč si vydělá 32 affilů (nejsou finální čísla, prodeje běží až do neděle). Nejsou do toho započítány provize za subaffily, pouze 1st level.
Náš AffilBox umožňuje komukoliv rychle spustit affliate program pro svůj e-shop či projekt.
Podívejte se také na můj blog.
 Jaký byl rok 2023

BlackDart
WD Trader: 4.8/5

Příspěvky: 121
Registrace: 10.02.2012
môžete mi poradiť nejaký aff pre mobilné telofóny, tablety?

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Mne by sa hodil affil na weby o varení, poznáte nejaký (platiaci) ?

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Marek L. píše:
Mne by sa hodil affil na weby o varení, poznáte nejaký (platiaci) ?


No produkty do kuchyně, to bys musel asi vybrat přímo na větších nákupních centrech jako je Kassa, no a nebo v síti webexis je třeba afil na nože, atd. Musíš hledat, dá se toho najít docela dost. Mě třeba docela mrzí, že nemá affil taková tescoma, sice můžeš najít její výrobky u větších partnerů a jít přes ně, ale mohla by si udělat vlastní affil, to by se šiklo.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Y2K.bug: co jsem tu tak vyčetl, většině to vydělává pár drobných...chválu pěješ jen ty, který nabízí affiliate služby :-D ...nejsi náhodou Kirš? :-D

Drago: "No některé affily jsou doslova šance na zbohatnutí. Například začátek aukro.cz (10 CZK/klik + cca 300 CZK potvrzená registrace). Sehnat stovky lidí, co se zaregistrují a přepíšou kód z obálky za měsíc zas takový problém nebyl :)" ...taky ho velice rychle zrušili :-D

LukasP
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 254
Registrace: 13.01.2011
Y2K.bug píše:
Affiliate je na zbohatnutí. Já osobně jsem si dal asi před týdnem cíl do roka se stát SuperAffiliate (cca 250k/měsíc).


Pouze v rámci tvorby affil webů a následných prodejů / leadů bez subaffilů apod.? To bude pořádná fuška. Docela zajímavé by to bylo sledovat na tvém blogu, alespoň orientačně bez URL adres atd. Zda se chystáš dělat menší weby na různé niky nebo větší weby apod.

Ke zbohatnutí:

Jak už zaznělo, záleží co si člověk pod zbohatnutím představuje. Každopádně affil dokáže být mnohonásobně výdělečnější než je průměrná mzda v ČR a to si je myslím dostatečně velká motivace. Není to ale nic jednoduchého, musí se o affilu něco vědět, je třeba znát co funguje, je třeba testovat, zkoušet, hledat způsoby prodeje, zkrátka to je taková malá věda. Navíc jakmile přijdou první pravidelnější leady / prodeje a vidíš první vydělané peníze, pravděpodobně tě affil tak dostane, že už ho neopustíš :-D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
LukasP: zkoušet affiliate? ja uz jsem zkusim epoluparce.cz (ze 100 zadosti nic), crescogroup (3 mesice stale nerozhodnute provize), bankerat.cz (2 mesice se jiz ceka udajne na 1.splatku nekolika pujcek) ...ted jsem jeden web napojil na crediton.cz, tak uvidim. pripada mi, ze v oblasti pujcek jen tyhle systemy berou, ale nic nedavaji

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Jednak nemusíš mít relavantní návštěvníky, a jednak to připsání provizí u tohoto segmentu dost trvá, například u pojištění je to i tři měsíce, než se vše vyřídí, příklad: smlouva uzavřená v září, platná od října, zaplacená na konci října, provize dojde od pojišťovny v listopadu, naprosto normální stav. A to že ty máš ze 100 žádostí nula nula prd, není tím, že ten affil nefunguje, ale že ty lidi se sice prokliknou přes formulář, ale nic víc, proč tomu tak je, to už si odpověz sám, já když se podívám na některé ty tvoje weby, tak se ani nemusím ptát, je mi to jasné hned.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
freez: rad si necham poradit. prave ze mam weby ucelove delane pro tenhle typ produktu....neco jsem tam nasypal a ted jen pockam, co z toho bude.

ale abych videl v systemu, ze nekdo dostal pujcku a ceka se pres 2 mesice na prvni splatku - tomu moc neverim. s uverama zkusenosti mam a vim, ze 1.splatku zaplati 90% lidi radne a v cas.

Spis si asi system affilu trochu proverim. sam pro jednu spolecnost pracuju, tak par klientu vlozim do affilu a uvidim v systemu hned, jak spoluprace funguje.

LukasP
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 254
Registrace: 13.01.2011
Poptavka-zdarma.cz píše:
freez: rad si necham poradit. prave ze mam weby ucelove delane pro tenhle typ produktu....neco jsem tam nasypal a ted jen pockam, co z toho bude.

ale abych videl v systemu, ze nekdo dostal pujcku a ceka se pres 2 mesice na prvni splatku - tomu moc neverim. s uverama zkusenosti mam a vim, ze 1.splatku zaplati 90% lidi radne a v cas.

Spis si asi system affilu trochu proverim. sam pro jednu spolecnost pracuju, tak par klientu vlozim do affilu a uvidim v systemu hned, jak spoluprace funguje.


Zkus jiný segment. Zkoušel jsem teď dělat jeden finanční web a ty konverze tam jsou opravdu strašný i při cílené návštěvnosti. Nemyslím si, že bych měl stránky optimalizované špatně, když to u jiných affilů funguje. Takže bych doporučoval zpravit si chuť jinde.

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Navíc jakmile přijdou první pravidelnější leady / prodeje a vidíš první vydělané peníze, pravděpodobně tě affil tak dostane, že už ho neopustíš :-D


Ano to je pravda ovšem je nutno objektivně napsat, že se nejedná o ČR kde záhada při schvalovaní prodejů zatím nebyla rozluštěna.

rozumvhrsti
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 6
Registrace: 01.10.2012
Sleduju docela male konverze i u vsech affiliate pod symplia.cz, nevim, zdali jim to meri spravne. Jinde u obdobneho zbozi provize tecou nekolikanasobne vice.
Jake mate zkusenosti s http://affil.simplia.cz ?
Pouzivate nekdo u jejich eshopu preposilani objednavek? S jakym vysledkem? Jsou pocty provizi vyssi nez affil?

Jinak ano, da se na affilu vydelat i pres 300k/mesic, jen skoda, ze ty dobre rychle konci a nebo po rozkriknuti, ze je affil dobry, se do nej nazene tolik affilaku, ze provize behem kratke doby spadnou na minimum.

pietro84
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 3
Registrace: 29.10.2012
Používám adBenefit a za měsíc tam něco padlo cca 8 schválených půjček ale taky se mi to nějak nezdá, protože mi píšou lidi proč nebyla jejich půjčka schválena, když vydělávají 20K a nemají žádné dluhy ani exe. Společnosti si to schvalují jak se jim zlíbí asi.
Finská sms půjčka jako půjčka před výplatou. Naše půjčka Ferratum ovládla celou Evropu.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se