Podnikání

Milan_B.
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 638
Registrace: 03.12.2010
Znáte šprtec? Můj syn ho hraje a já někdy s ním. Tak mě napadlo vyrábět a prodávat stoly, kameny a další příslušenství. Jenže hned v začátku jsem narazil na problém. Tuto vlastně lidovou hru si někdo zaregistroval jako ochranou známku. Co radíte?

Napadlo mě zkusit alternativní název billiard hockey, ... nebo prodávat pod hlavičkou zahraniční firmy.


Co vy na to? Co byste doporučili?

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Neznám tuhle hru a ani její další názvy. Nejlepší bude zkusit kontaktovat majitele této známky a zeptat se ho na spolupráci.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Pokud počítáš s tím, že odbyt bude, tak tomu dej prostě jinej název a je to, zaregistruj si ho taky a máš to. Pokud je tam tedy i možnost vydělat na příslušenství, nemusel by to být špatný obchod. Jinak kdybys napsal stolní hokej, bylo by mě to jasné hned, šprtec je už dost krajový název.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Milan_B.
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 638
Registrace: 03.12.2010
Majitel o spolupráci nechce ani slyšet. Budu používat stolní hokej

-- 21.02.2012 07:32 --

Ještě mě tak napadlo jestli já vůbec můžu prodávat shrnovací dveře. Jestli to někdo nemá zaregistrované, ale na to už se nedívám

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Mě ti třeba slovo šprtec nic neříká, asi to není ve slovníku spisovné češtiny, tak chápu že to má někdo zaregistrované. Tedy ne že bych s tím souhlasil. U shrnovacích dveří to už je jiné, to je všeobecná čeština.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se