Podnikání

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Poslední dobou se snažím přijít na odpověď na jednoduchou otázku: Můžeme věřit mladým programátorům, grafikům a podobně?

Těmi mladými teď myslím i ty hodně mladé. Z osobní zkušenosti mohu říci následující. Jeden web mi programoval 14 letý člověk, bohužel nastaly problémy s datem dodání, s jeho neschopností a podobně. Nejdříve největší machr, později výmluvy směřující na jeho věk. Jak směšné. Co se ale nestalo. Pár měsíců později opět riskuji stejně. Další web pro mě opět dělá 14 letý člověk, ale jiný, než ten předchozí. Vše v pořádku, dodání zvládnuté na jedničku, dobrá práce.

Co se týče grafiků. Design na jeden web, včetně sarapatiček kolem, mi udělal 15 letý člověk bez problému. Skvělé jednání, vše v pořádku. Jiný, 16 letý, na tom tak bohužel nebyl. Přestal komunikovat a vše v háji. Dále pro mě dělá ještě jeden, který se mi snaží dělat spíše menší věci, reklamní bannery a podobně.

Sám jsem si neodpověděl, proto píši Vám. Co si Vy o tom myslíte? Podle mě je to i o štěstí. Tito mladí lidé mají jednu výhodu a tou je cena. Většinou mají ŽL tatínka a podobně, někdy ani to ne. Bohužel někdy se setkáváme se situací, kdy ani tak nejde cena dolů na úkor kvality, ale spíše je cena nízká, ale člověk nespolehlivý, Vy s ním promarníte čas.

Jak je tedy hodnotíte Vy?

A mohu přiložit ještě jednu otázku. Vžijte se do situace, že před Vámi sedí dva stejně dobřá programátoři, kteří naprogramují dva na chlup stejně dobré weby (vím, že je to nesmysl, ale trošku fantazie prosím). Jednomu je 15 a chce o polovinu méně, než ten jednou tak starší. Budete přeci jen věřit mladšímu s tím, že riskujete problémy nebo dáte na práci staršího?

Štěpán L.
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 31.10.2010
Ono záleží o co se jedná a jaké máš s daným studentíkem zkušenosti nebo jaké má "reference", vždy je ale dobré si studenta nejdříve proklepnout a samozřejmě zaplatit a po dokončení práce...

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
Ja osobne som vlastne asi v kategórii "mladého programátora" (18 r. a bez ŽL, asi hej, nie? :D). Musím povedať, že najväčší problém je čas - pretože dospelý človek si všetok čas organizuje sám, kdežto mne ho ovplyvňujú minimálne rodičia (rodinné výlety, oslavy, ...) a škola (nečakané veľké úlohy, prezentácie, ...). Toto je asi dosť dôležitý faktor, keď niekto nestihne dodať prácu. Druhá vec je ale lenivosť, a tú si všímam hlavne u grafikov. Tí robia radi to, čo momentálne chcú, a nie to, čo sa od nich vyžaduje. Takýmto spôsobom som vždy dostal odpoveď "bude to, bude...", a prešiel týždeň, a stále nebolo. Programátori sú, pokiaľ viem (vrátane mňa :P) menej leniví, len pri programovaní je najväčší problém odhadnúť čas práce (to sami stalo naposledy - prácu som odhadol na 10h, no popravde to bolo za 10h nereálne).

Inak ale pokiaľ by som mal povedať svoj názor, tak by som asi skúsil takmer vždy staviť na nejakých študentov. Najlepšie je asi si to urobiť tak, že ak raz nájdem programátora/kódera/grafika, ktorý je mladý a lacný, poviem mu, že som s ním spokojný a že jeho služby budem využívať pravidelne. Takto si zabezpečím lacnú a takmer na 100% spoľahlivú pracovnú silu.

Aspoň to sú moje postrehy...

p01nt
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 13
Registrace: 12.02.2012
Já si osobně myslím, že to vůbec nezáleží na věku ale charakteru a přístupu k práci daného člověka. Jsem taktéž mladší generace (brzy 18let), tudíž mohu již brzy mít živnost a živit se jako freelancer designer ale nechci, je rozdíl jestli to někdo dělá kvůli penězům aby měsíčně vyžil, nebo jestli to má jako koníček a může tomu obětovat čas a tyto dva aspekty se ti v konečném stádiu spolupráce a výsledné kvality výrobku či služby promítnou.
Smrt jednoho je tragédie, smrt tisíců je statistika. Stalin Josif Vissarionovič

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se