Podnikání

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
V poslednom čase výrazne vzrástol dopyt po kvalitných weboch, žial trh neponúka dostatok predajcov. Zaujímalo by ma, kde nakupujete weby ? Na webtrhu sa predávajú samé sračky (česť výnimkám),tu tiež zrovna nie je v aukciách dostatok webov. Skúšal som pár mesiacov oslovovať desiatky webov, časť sa ani neozvala, niečo sa podarilo kúpiť ale drtivá väčšina ihneď reagovala a poslala niekoľko násobne predraženú ponuku (web v žiadnom prípade nemal takú hodnotu, predajca umelo zvýšil cenu..). Neraz sa stalo, že web, ktorý som chcel kúpiť sa objavil neskôr v aukcii, resp. majiteľ ponúkal za 3-4x nižšiu cenu ako som mu ponúkal (nikto web nakoniec nekúpil..). Preto by ma zaujímalo, kde nakupujete weby ?

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Nemáš nějaký příklad toho, co si chtěl koupit a kolik si majitel stanovil cenu? Kolikrát se koukám taky po webech na prodej, ale někde mi přijdou ty ceny opravdu hodně nadhodnocené, protože to jsou kolikrát nové weby a majitel by za ně chtěl milion nejlépe.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Já měl opačný problém když jsme prodával Likesystem, zkoušel jsem to sice jen tady + odkaz přímo na webu, ale trvalo to více než měsíc.

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Je to klasicka situace, kdy kupce nechce dat solidni cenu a prodejce ma az moc prehnane naroky. Tot me zkusenosti.

Minuly rok jsem toho koupil docela dost, ale chtelo to opravdu komunikovat a zkouset. Pro letosek si radsi budu weby tvorit sam a mozna dokonce nejake travel weby prodam.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Podle mě má hodnotu kupovat možná tak weby s obsahem a historii...šikovný člověk si web vytvoří sám.

Lukáš Jirsa
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 02.12.2011
Sice nevím, jaké weby jsi všechny oslovil, říkáš ale, že poptáváš kvalitní weby a pak ti vadí vysoká cena. Když někdo pracuje na kvalitním webu, logicky si pak řekne vysokou cenu. Proinvestoval do toho hodně času.

Mě ses kupříkladu zeptal na odprodej webu (který já upřímně sice nepovažuji za kvalitní, ale příjmy z něj mám) a bez jakýchkoliv informací jsi ztratil zájem, když jsem zmínil, že cena by se pohybovala řádově v desítkách tisíc korun. Netvrdím, že by to bylo 90k, ale byl bych blázen, abych ti prodával web za tisícovky, když je vydělám za pár týdnů nebo měsíců, to asi nedává smysl. A nejde už o to, že se o web starám sám a ty bys na to možná potřeboval najmout lidi, čímž by ti zisky klesly. To prodávajícího nezajímá.

Neber to jako útok, udávám to pouze jako konkrétní příklad. Když prostě někdo má web, který mu vydělává, nebude ho prodávat lacině. Nemá-li finanční potíže nebo se toho webu vyloženě nechce zbavit (což já konkrétně v tuto chvíli neplánoval), nadhodnotí cenu, tak to prostě je.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Wladass píše:
Já měl opačný problém když jsme prodával Likesystem, zkoušel jsem to sice jen tady + odkaz přímo na webu, ale trvalo to více než měsíc.


Ty už si se toho zbavil?

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Na zahraniční weby třeba http://flippa.com co se týká českých webů tak se občas něco objeví na WT, bohužel to tam je poslední dobou samý přeposílání. Ještě můžeš zkusit, hodit poptávku sem, na WT a další fóra. Když máš rozumnej rozpočet tak nabídka je.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
janKali píše:

Ty už si se toho zbavil?


Dnes mi za něj přišla platba.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Wladass píše:

Dnes mi za něj přišla platba.


Tak to sleskám. Pokud to není úplně tajné, tak mi napiš cenu do PM. Zajímala by mě. Díky.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Wladass píše:
To se neříká :)


To si měl něco vyšvihnout a trochu nás nalakovat :-) Třeba 56 782 s DPH :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
hitow92 píše:
Sice nevím, jaké weby jsi všechny oslovil, říkáš ale, že poptáváš kvalitní weby a pak ti vadí vysoká cena. Když někdo pracuje na kvalitním webu, logicky si pak řekne vysokou cenu. Proinvestoval do toho hodně času.

Mě ses kupříkladu zeptal na odprodej webu (který já upřímně sice nepovažuji za kvalitní, ale příjmy z něj mám) a bez jakýchkoliv informací jsi ztratil zájem, když jsem zmínil, že cena by se pohybovala řádově v desítkách tisíc korun. Netvrdím, že by to bylo 90k, ale byl bych blázen, abych ti prodával web za tisícovky, když je vydělám za pár týdnů nebo měsíců, to asi nedává smysl. A nejde už o to, že se o web starám sám a ty bys na to možná potřeboval najmout lidi, čímž by ti zisky klesly. To prodávajícího nezajímá.

Neber to jako útok, udávám to pouze jako konkrétní příklad. Když prostě někdo má web, který mu vydělává, nebude ho prodávat lacině. Nemá-li finanční potíže nebo se toho webu vyloženě nechce zbavit (což já konkrétně v tuto chvíli neplánoval), nadhodnotí cenu, tak to prostě je.


Neberiem to ako útok ani nič podobné, ďakujem za vyjadrenie. Áno o web som mal záujem, hodlal som ponúknuť 15K. Uznávam, že je hlúposť predávať zarábajúci web, ale ..
- dôvod prečo nie som ochotný dať viacej za tvoj web je prostý, na webe sú len PR články, lepšie povedané poslednou dobou tam nič iné nepribudlo (t.j. články síce hodnotu majú, nie je to len balast, ale predsa z toho webu je určitá forma PR webu)
- t.j. vzhľadom na fakt, že web je "posiaty" čisto len PR článkami rastie obava s pádu rankov, prípadne penalizácie zo strany Google (obava z G. zvieratiek je vysoká)
- ďalšia vec je, že ja rátam s tým, že si zaplatím ľudí čo sa budú starať, áno to kupujúceho nemusí zaujímať, ale treba rátať aj s tým, že často tieto weby sú prelinkované medzi ďalšími webmi vlastníka a po predaji linky automaticky zmaže - tj. úpad rankov, prípadne % návštevnosti...(rátam s nutnosťou linkbuldingu, to predajcu nemusí zaujímať)
- ...ale chcel som sa dostať len k tomu, že web nie je natoľko kvalitný, aby naň ľudia odkazovali samy, málokto bude odkazovať na kvázi PR web, tj. nevidím v tom žiadnu pridanú hodnotu
- nič v zlom ale vysvetli mi, čo má podľa teba hodnotu desiatok tísic korún na kvázi PR webe ?

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Vzal bych to jeste z jineho pohledu.

Jakou nejvyssi castku jste zaplatili za web (Prepocteno na mesicni zisk)? U mne to byl 18 mesicni nasobek.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Já koupil pouze 2 weby a oba do 3k teď by se prodali tak za 10k+. Většinu webů si dělám sám a zatím se daří.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Wladass píše:
Já koupil pouze 2 weby a oba do 3k teď by se prodali tak za 10k+. Většinu webů si dělám sám a zatím se daří.



Ono jde jen o to mít nápad a ten zrealizovat a taky se o ten web starat.
Pak už to jde nějak samo.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Lukáš Jirsa
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 02.12.2011
Marek L.: Máš naprostou pravdu, také jsem psal, že sám ten web nepovažuji za kvalitní. Problém je ale v tom, že (alespoň v mém případě) chceš koupit weby od majitelů, kteří jej prodat nechtějí. Pak jsou logicky ceny nadsazené.

Kdybych se chtěl webu zbavit a přišel bych za tebou já, pak bych musel zohlednit všechna fakta a prodal bych jej opravdu třeba za 15k.

Protože jsi ale přišel ty a já web prodat nechtěl, nemám nejmenší důvod cokoli zohledňovat a můžu cenu nahodit čistě podle toho, kolik mi web vydělal za předchozí rok, kolik má potenciál vydělat letos. Mohl bych také rovnou říct, že web neprodám, ale zase proč se nepokusit nastřelit cenu... Člověk nikdy neví.

Samozřejmě to neřeší tvou otázku, kde tedy nakupovat weby. Reaguji spíš na tvou nespokojenost s nadsazenými cenami. Podle mě pokud chceš weby kupovat a ne budovat, máš dvě cesty: Buď koupíš "předražený" web, ve kterém ale vidíš potenciál a dokážeš ho vylepšit natolik, že se ti cena zaplatí. Anebo budeš hodně hodně dlouho poptávat weby, až se ti nakonec povede mezi těmi stovkami majitelů najít někoho, kdo prodá web za "rozumnou" cenu.

Osobně jsem zvědavý, jaké nabídky budou zítra zde: http://404m.com/ai1ec_event/prodej-vasich-vydelecnych-webu-na-404m/?instance_id=108.

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
hitow92 píše:
Marek L.: Máš naprostou pravdu, také jsem psal, že sám ten web nepovažuji za kvalitní. Problém je ale v tom, že (alespoň v mém případě) chceš koupit weby od majitelů, kteří jej prodat nechtějí. Pak jsou logicky ceny nadsazené.

Kdybych se chtěl webu zbavit a přišel bych za tebou já, pak bych musel zohlednit všechna fakta a prodal bych jej opravdu třeba za 15k.

Protože jsi ale přišel ty a já web prodat nechtěl, nemám nejmenší důvod cokoli zohledňovat a můžu cenu nahodit čistě podle toho, kolik mi web vydělal za předchozí rok, kolik má potenciál vydělat letos. Mohl bych také rovnou říct, že web neprodám, ale zase proč se nepokusit nastřelit cenu... Člověk nikdy neví.

Samozřejmě to neřeší tvou otázku, kde tedy nakupovat weby. Reaguji spíš na tvou nespokojenost s nadsazenými cenami. Podle mě pokud chceš weby kupovat a ne budovat, máš dvě cesty: Buď koupíš "předražený" web, ve kterém ale vidíš potenciál a dokážeš ho vylepšit natolik, že se ti cena zaplatí. Anebo budeš hodně hodně dlouho poptávat weby, až se ti nakonec povede mezi těmi stovkami majitelů najít někoho, kdo prodá web za "rozumnou" cenu.

Osobně jsem zvědavý, jaké nabídky budou zítra zde: http://404m.com/ai1ec_event/prodej-vasich-vydelecnych-webu-na-404m/?instance_id=108.


Myslím, že sa obaja rozumieme. Ja chápem, že pokiaľ človeka nič nenúti predávať tak nadhodí cenu, pokiaľ má kupca záujem kúpi, ak nie ide sa ďalej. Cena s tvojej strany je pochopiteľná, ale zase na druhej strane musíš chápať aj kupcu. Pokiaľ sa bavíme o webe s tvojími parametrami (na webe sú primárne PR články, hrozba G. zvieratiek, slabší linkový profil + ďaľšie aspekty) tak nemôžeš čakať, že reálne zaplatím v rádoch desiatok tisíc. (Zase je chápem, že ťa nič nenúti predávať renatabilný web a preto si uviedol takú čiastku.) Bola by to kúpa mačky vo vreci, potenciál na daný obrat je, ale je tam aj dosť veľká hrozba penalizácie a s ňou 0-vá hodnota webu. Samozrejme s tým som počítal a preto si myslím, že cena 15K je v tomto prípade slušná a rozumná. Ďalšia vec je, že stačí sa pozrieť na aktuálnu situáciu na trhu, podobný web s podobnými rankami na WT nikto nechce kúpiť ani za tretinovú cenu, viď. http://webtrh.cz/207894-prodam-zavedene ... anky-roler

V prípade, že by na webe bol kvalitný design, články s pridanou hodnotou ...bolo by to iné kafé. V tom prípade by sa dalo uvažovať aj v rádoch desiatok tisíc.

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Jak psal stephan - prodejci většinou prodávají šrot typu PR blábolníky, RSS agregátory, weby bez historie a s pochybným nebo rovnou natvrdo vykradeným obsahem - prostě rychlokvašky vybudované na rychlý prodej nebo dojení reklamy. Prodávající zase mele cosi o kvalitních webech, to se ale pak bavíme o STOVKÁCH hodin práce i u menších webů a zcela bez diskuze bude cena vysoce převyšovat počáteční roční příjem. Prodávat takový web za řekněme 1,5-2x roční příjem je šílenost, protože to absolutně neodráží potenciál a investovanou práci.

Čistě pro příklad - dělal jsem na podzim www.krasymongolska.cz - web nemá historii, monetizaci ani vysokou návštěvnost, ale stejně bych za něj chtěl cca 10 tisíc minimálně. Protože mě stál týden psaní, vlastní fotky, úpravu šablony, pár extra funkcí v kódu atd. Takový web = 100 hodin poctivé práce x 100 = 10 tisíc jen to fikne...

IneX
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 20
Registrace: 20.04.2012
Ak chces kupit kvalitny web, vykasli sa na webtrh, webfair a podobne weby, kde vacsina webov nema ani tretinovu hodnotu, za ktoru su ponukane.Cest vynimkam! Skus kontaktovat Petra Jenika, napis mu o ake weby by si mal zaujem. Ale zase rataj s tym, ze to budu riadne palky €. Myslim, ze na WT to je jeden z najserioznejsich clovekov a ma zaujimave kontakty
Nekomerčné, nekompromisné, netolerantné oblečenie HardStreet shop http://www.hardstreet.sk
Mohawk čiapky http://funnyciapky.sk

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
IneX píše:
Ak chces kupit kvalitny web, vykasli sa na webtrh, webfair a podobne weby, kde vacsina webov nema ani tretinovu hodnotu, za ktoru su ponukane.Cest vynimkam! Skus kontaktovat Petra Jenika, napis mu o ake weby by si mal zaujem. Ale zase rataj s tym, ze to budu riadne palky €. Myslim, ze na WT to je jeden z najserioznejsich clovekov a ma zaujimave kontakty


Copak Jenik dela dohazovace?

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
stephan píše:

Copak Jenik dela dohazovace?


Jo už docela dlouho, avizoval to tenkrát na blogu, si to u něj najdi.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

vbrazda
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 14
Registrace: 07.11.2012
Drago dnes na svém blogu spouští pravidelný Prodej webů: http://404m.com/2013/01/11/prodej-vasich-webu-i/

Petr Jeník jen zprostředkoval poptávku po webech: http://owww.cz/overeny-kupec-nabidnete/ ale můžeš mu napsat a může tvou poptávku vystavit u sebe na blogu

Weby k prodeji z Webdealu, Webtrhu atd. agreguju na: http://www.wtrh.cz/nabidka/weby
wTrh.cz - agregátor nabídek, poptávek a aukcí nejen z webtrhů v BETA verzi
 Pozvánka na prosincový sraz Markeťáků na Vysočině

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se