Podnikání

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
V kolika letech jste si byli zařídit živnostenský list? :-)

Já osobně hned po dovršení 18. roku :)

Milan_B.
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 638
Registrace: 03.12.2010
v roce 2008 tedy ve 28 letech. První co jsem zkoušel bylo eshop který jsem vytvořil sám. S minimem zkušeností to skončilo prodejem eshopu.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
No jak se to vezme, dřív šlo "podnikat" i bez toho aby člověk osobně vlastnil ŽL, dneska tak jak se podnikání rozšířilo už je nutnost ho mít, takže ŽL dva roky, bez ŽL asi 6 let.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
ŽL vlastním od roku 2010 a ještě ten rok jsem ho pozastavil. Důvodem bylo moje civilní povolání v jednom nejmenovaném dobře vydělávajícím státním podniku a jeho nestabilitě díky transformaci a spojování s dlouhodobě těžce prodělávající státní firmou.

Žl byla a je mojí vedlejší činností. Dnes to řeším jinak, ale fakturuji :-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
ŽL nevím od kolik. Mám jej od 2003, narozen 82 a lenivej počítat :P
Ale podnikal jsem ještě něž by bylo náct. Nakupoval jsem originální počítačové hry a prodával je dál nakopírované na disketách ( v té době se prodávaly za 500 - 1500, já jsem kopie prodávala za 50 KCS/KC). Měl jsem i vlastní dealerskou síť, kde jsem vyplácel až 20 CZK těm nejlepším. To jsme ještě bydleli v Mikulově, pak jsme se přestěhovali do Tábora a to mě totálně zabilo. Nějak jsem se nedokázal adaptovat zdejšímu prostředí. Naplno jsem se vrátil až v době internetu a adultu, kde jsem dostal první šek. Si pamatuju jak to u nás v Táboře neuměli nikde proplatit. Nakonec to zvládli úpně bez mrknutí oka v KB, tak jsem si tam rovnou založil účet co mám dodnes. Pak jsem začal studovat na VŠ a tam se to nějak pokazilo. 2 zabité roky skoro bez výsledků. Následovalo to podnikáním. Původně jsem chtěl práce + ŽL, ale kombinace mého prvního reklamního systému popupguru.com + aukro byla smrtící. Od té doby celkem tápu. Peníze vydělávám a hledám možnost jak je investovat do offline bizu.

-kst-
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.31/5

Příspěvky: 243
Registrace: 13.11.2010
Tak já mám ŽL teprve od začátku roku 2011, takže se pořád ještě učím a taky to podle toho občas vypadá :) Ale když to člověk bere jako koníčka při studiu, tak to celkem jde.

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
-kst- píše:
Tak já mám ŽL teprve od začátku roku 2011, takže se pořád ještě učím a taky to podle toho občas vypadá :) Ale když to člověk bere jako koníčka při studiu, tak to celkem jde.

Mohu se zeptat na tvůj věk? Jsme na tom totiž stejně. Taky jej mám od začátku roku. Přesněji od 17. ledna, pět dní po mých osmnáctých narozeninách :)

-kst-
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.31/5

Příspěvky: 243
Registrace: 13.11.2010
Jiří Rostecký píše:
-kst- píše:
Tak já mám ŽL teprve od začátku roku 2011, takže se pořád ještě učím a taky to podle toho občas vypadá :) Ale když to člověk bere jako koníčka při studiu, tak to celkem jde.

Mohu se zeptat na tvůj věk? Jsme na tom totiž stejně. Taky jej mám od začátku roku. Přesněji od 17. ledna, pět dní po mých osmnáctých narozeninách :)


Tak to máš poměrně náskok, mně je už 24.

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Škola mi ten náskok bere, takže zas takovou výhodu nemám. Díky za odpověď :)

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Jiří Rostecký píše:
Škola mi ten náskok bere, takže zas takovou výhodu nemám. Díky za odpověď :)


kde, resp. čo študuješ?

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Marek L. píše:
kde, resp. čo študuješ?

Proč se ptáš? Veřejnoprávní školu, je zaměřená hlavně na právo, kriminalistiku, integrovaný záchranný systém, psychologii a podobně. Školu, která s podnikáním má společného asi jako moje babička s tebou, i když v první roce byla i ekonomie :D

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Já jsem si pořídil ŽL taky už v 18 letech, takže v roce 2008. Zím to mám jako přivýdělek při studiu. V červnu bych už ale měl končit VŠ, tak to pak budu muset řešit víc. Jsem od 2010 i plátce DPH, tak jsem se to aspoň stihl trochu naučit :).

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se