Podnikání

Milan_B.
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 638
Registrace: 03.12.2010
Tak se dívám že od příštího roku se zase zvedne.

Minimální zálohy pro rok 2012:
Sociální pojištění o 29kč na 1836kč
Zdravotní pojištění o 27kč na 1697kč

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
No vidíš a pořád najdeš mezi lidmi kretény, kteří ti řeknou že ty podnikatelé podívej jak málo platí, já vždy říkám "až zaplatíš ty ze svých 16 tisíc hrubého to co podnikatel tak přijď, ale do té doby raději nikde neotvírej pusu :-) protože to vidím jak z pohledu OSVČ tak z pohledu zaměstnance, vím že jsou ty minimální zálohy prostě strašně vysoké, pro OSVČ který se živí sám je to hodně. Navíc skus jít marodit a chtít pak od sociálky nemocenskou :-D to je teprve nářez, tohle někteří nikdy nepochopí, že se v našem státě malým podnikatelům neustále hážou klacky pod nohy.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Milan_B.
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 638
Registrace: 03.12.2010
No pro případ neschopnosti mám pojistku. Vztahuje se jen na úraz a platím 1000kč/měsíc denní odškodné pak je 500kč

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Milan_B. píše:
No pro případ neschopnosti mám pojistku. Vztahuje se jen na úraz a platím 1000kč/měsíc denní odškodné pak je 500kč

Jo to já mám taky, ale smutné je že stát vybírá od OSVČ něco o čem ví, že je zpětně nevyplatitelné, to je nejhorší ty jako podnikatel platíš pánu bohu do oken a nikdy za to od státu nic nedostaneš, to je na zeblití. Tohle mají zaměstnanci lepší, ale protože to většina neví myslí si naivně že podnikatel to má stejné. Někdy je mi z té naší vlády zle, a je jedno kterej šašek tam zrovna dělá předsedu atd.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Keert
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 43
Registrace: 05.12.2011
Milan_B. píše:
Sociální pojištění o 105kč na 1836kč


Minimální záloha na sociální pojištění se zvedá jen o 29 kč. :) Na rok 2011 je to 1807 kč. Příští rok 1836 kč.

Milan_B.
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 638
Registrace: 03.12.2010
Kurva! já si platím 1731.- :(

-- 05.12.2011 14:02 --

Což bylo minimum z loňska. Teď jsem tam volal a dluh je 76kč tak jsem ho ihned zaplatil. Díky za upozornění

Opraveno v úvodním příspěvku

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
No nevím nevím, ale v porovnání s tím, co strhávají mě z výplaty platím tedy mnohem více a to dokonce trojnásobně než zmiňované minimum. Takže ono není ani nic moc být zaměstnanec! Obzvláště, když vidím, koho tím živím (Varnsdorf, Chánov atd.)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Milan_B.
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 638
Registrace: 03.12.2010
To záleží od platu a výdělku OSVČ, no a já to mám udělané nějak dobře že mi vychází minimum (zatím jsem nedoplácel)

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Tak jasné, že se to odráží od výše platu. Zaměstnanec si odepíše nula nula nic, takže ve finále je OSVČ na tom lépe, když je chytré ovšem :-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Milan_B.
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 638
Registrace: 03.12.2010
Ale ano vzpomínám když jsem byl zaměstnanec u ČD a položky co jsem platil zdravotní a sociální se rovnaly sociálce jednoho cikána

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
alijosha píše:
No nevím nevím, ale v porovnání s tím, co strhávají mě z výplaty platím tedy mnohem více a to dokonce trojnásobně než zmiňované minimum. Takže ono není ani nic moc být zaměstnanec! Obzvláště, když vidím, koho tím živím (Varnsdorf, Chánov atd.)

Trojnásobek ? no jo ale kolik pak máme hrubého ? to bude pěkná vatička když platíš trojnásobek sociálního a zdravotního, nepočítej k tomu daně. Tady je problém že zaměstnanec vydělá 16 tis hrubého a odvede na sociálním a zdravotním XY tisíc, jenže ten podnikatel kterej ten měsíc zaplatí stejně jako zaměstnanec musí ještě vyvalit za pronájem provozovny, elektriku v ní, atd a to je problém, pokud ten podnikatel NEVYDĚLÁ NIC zaplatí stejně, pokud si zaměstnanec nevydělá nic zaplatí tohle za něj stát. No a nedej bože, aby jsi chtěl někoho zaměstnávat na hlavní pracovní poměr, to tě milej stát obere takovým způsobem že se z toho ..... :-)

Myslíš snad že ze záloh vybraných od OSVČ se neživý Vanzdorf, ale živí. To samé když jde zaměstnanec marodit, platí ho tři týdny zaměstnavatel a první tři dny nedostane nic, pokud půjde OSVČ nedostane první tři dny nic a pak tři týdny ZASE NIC, proč má zaplatit stejně? a potom je to ještě lepší pokud bude zaměstnanec dva měsíce marodit dostane sice málo alespoň něco, jenže OSVČ by si nejprve musel doplatit průměr za celé období a nemocensky se připojistit a to není sranda protože to vychází podle průměru náhrad asi na třicet táců a dokud je nezaplatíš, nedostaneš za marození ani prd. Takže OSVČ co musí vydělávat ve svém novinovém stánku když omarodí na tři měsíce, může se jít rovnou utopit, protože ho vysaje, stát, pronajímatel stánku, nemocnice, zdravotní pojišťovna a sociálka a kdo mu za ty tři měsíce něco dá........... a hele nikdo nikde, leda by si doplatil na sociálce ten nechutnej balík, ale z čeho když nevydělal.... vivat ČR. Už je mi zase zle. Tohle je jedinej důvod proč jsem já pořád zaměstnanec a podnikám jako OSVČ vedlejší, protože náš stát to je banda .........

Jsem se rozepsal :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Tak hrubého zrovna málo nemám, to je pravda :-) Taky jsem to nemyslel tak, že by to byla výhra ať už pro jednu variantu, tak i pro druhou a s tím Varnsdorfem atd. jsem to nemyslel jen pro zaměstnance, ale celkově, že z toho pak živíme například toto. Jen jsem poukazoval na to, že to není málo ani v jednom případě. To, že má podnikatel náklady, to je samozřejmou věcí, ale odepíše si je. Zaměstnanec má též náklady spojené se zaměstnáním a nemůže si odepsat nic. Možná se budeš divit, ale v práci platím i za parkovací místo na parkovišti zaměstnavatele a to cca 600 Kč měsíčně a to dělám u státního podniku :-)

Jak píšeš s tím vydělá, nevydělá platí stejně. Je to riziko, ale zase na tom může být mnohonásobně lépe jak zaměstnanec, ten má pevnou mzdu a buzeraci. Já to měl ještě před rokem stejně, zaměstnání hlavní a OSVČ jako vedlejší (dokud se to nezačalo srandit v práci a nevím kdy už práci mít nebudu jsem ho raději pozastavil).

Ale rozhodně jsem svým předchozím příspěvkem nechtěl říci, že ty zálohy nejsou malé a nebo že je na tom podnikatel nějak dobře. V začátcích podnikání ty zálohy příjemné nejsou ani trochu, obzvláště, když ne pokaždé začne hned každý vydělávat. Stojí to za bačkoru ať už z pohledu té či oné strany.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
No to víš že to stojí za prd, ale je strašně hloupé, aby třeba moje žena musela jít do práce a já s malou na paragraf, protože já jako zaměstnanec si to můžu dovolit, ona jako OSVČ hlavní bohužel ne. A pak slyšíš jak ti naši politici podporují drobné podnikání. No a s tím odpisem z daní je to sice hezký, ale až na konci roku, když nevyděláš nezaplatíš, ale u sociálky a zdravotka bohužel platíš i když nevyděláš a to je špatně. Jinak daně to už je taky kapitola sama pro sebe, včera jsem nějakou hodinku louskal nové změny na příští rok a to je zase něco, hrůzné věci se tam připravují a některé jsou již schválené a bohužel to odnesou jak OSVČ tak i zaměstnanci. Kam už by člověk měl utéct aby měl klid od státu.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Nejlepší je být hnědý a nic neřešit, mát vše grátis a brát dávky a nemakat. Jakmile člověk dělá, ať sám na sebe, nebo někde, je vždy něčím bit. Tak já to nemyslel, že by to byla nějaká extra výhoda si moci odepsat něco, ale když se to udělá šikovně, dá se tím alespoň trochu stát "ojebat", když už nic jiného. Jelikož od něj člověk nedostane nikdy nic jen tak, pokud není v menšině. Doba, kdy kvůli penězům chodí na mateřskou kolikrát i chlap je žalostná.

Podívej se třeba na letiště Praha (kde pracuji) a ČSA. ČSA studna na prachy, která již mnoho let je v těžkém, ale těžkém mínusu provozním a dávají se tam zlaté padáky managerům :-) Tam, kde pracuji já, tak jsme či spíš byli jedna z nejvíce vydělávajících složek na letišti a uměle nás položili a vše převádí na ČSA pod záštitou Aero Holdingu, aby tam mohli nalít další prachy. Výsledek, o práci příjde cca 200 lidí jak mávnutím proudku a ČSA dál krachuje. Jen pro srovnání, to co u nás dělá v počtu 3-4 lidí u ČSA na to je 12-14 lidí! A otázka na závěr, kde myslíš, že se dá vydělat víc a co by bylo stabilní? :-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

marieke
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 138
Registrace: 14.09.2012
Zkusím se zeptat tady...dnes mi poštou přišlo vypracované daňové přiznání (nechala jsem si to ta radši udělat za 3 kila u účetní) a vypočítala, že na zdravce mám nedoplatek přes 900 Kč. Přitom jsem byla OSVČ při studiu a těch 50 000 Kč za rok (nebo 5000 za měsíc) jsem určitě nepřesáhla...nebo se to týká jen socky a ne zdravky?

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
marieke píše:
Zkusím se zeptat tady...dnes mi poštou přišlo vypracované daňové přiznání (nechala jsem si to ta radši udělat za 3 kila u účetní) a vypočítala, že na zdravce mám nedoplatek přes 900 Kč. Přitom jsem byla OSVČ při studiu a těch 50 000 Kč za rok (nebo 5000 za měsíc) jsem určitě nepřesáhla...nebo se to týká jen socky a ne zdravky?


Mám pocit, že se to počítá zvlášť. Na sociálním jsem nic nedoplácel, ale na zdrávce jsem musel také doplácet, ačkoliv jsem celý rok studoval.

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
marieke: Zdravotní pojištění platíš vždycky, i když to máš jako vedlejší činnost a jsi studentka. Těch 50 000,- (nebo kolik je tam teď limit) se týká pouze sociálního pojištění, tam žádné zálohy neplatíš, pokud máš vedlejší činnost a jsi studentka. U zdravotního poj. budeš buď platit nějakou malou zálohu a nebo jednou ročně zaplatíš pojištění za předcházející rok, je to určitě procento ze zisku (dřív to bylo tuším nějak 6,75% nebo tak nějak). To bude ve Tvém případě právě ta částka 900,- Kč. Je to tedy správně a určitě to máš zaplatit, měl jsem to podobně, když jsem ještě studoval, platil jsem každý rok ;).

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Je to tak jak píše Fit, zdravotní si musíš doplatit a pokud jsi OSVČ vedlejší z důvodu studia, neplatíš zálohy. Sociálku neplatíš pokud nepřekročíš těch 60 tisíc zisku a zálohy neplatíš protože jsi OSVČ vedlejší, zaplatíš si jen daně z příjmu (tam to ale bude záležet, jestli máš nějaký odpočet, třeba nic platit nebudeš). Nezapomeň že to zdravotní se musí zaplatit do 8 dnů od podání přehledu, tedy do 8 dnů musí mít zdravotní pojišťovna ty peníze na účtě.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

marieke
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 138
Registrace: 14.09.2012
Ok, rozumím, díky moc : )

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se