Podnikání

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Ahojte,

dneska jsem měl s kolegou celkem družný rozhovor na téma: Zda raději vše si dělat sám, nebo s někým spolupracovat, a když už s někým spolupracovat, tak zda se vyhnout kamarádům nebo rodině, nebo právě ty vyhledat. Chtěl bych se zeptat, jaké s tím máte zkušenosti? Díky všem za odpovědi

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Rád pracuji v kolektivu, ideálně ve dvou. Základem spokojenosti je správný výběr, nikdy neber do tandemu někoho, kdo umí to samé co ty. Tedy v případě, že to tak nepotřebuješ. Může být sebelepší kamarád, ale pro projekt potřebuješ abyste se doplňovali nebo alespoň se vaše dovednosti až tak moc nelišili. Jinak co se týče vývoje, tak to se mi osvědčilo dělat si vše sám. Ale to je věcí názoru.

Martin Kovalčík
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 32
Registrace: 10.01.2012
Upřednostňuji pracovat sám, už jsem se jednou napálil a výsledkem byl vykradený nápad.

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Jo, možná pracovat sám se zdá na první pohled lepší, ale úspěšný projekt se prostě jako one man show táhnout nedá. Jasně, ze začátku to jde, ale pokud je projekt úspěšný tak to prostě člověk již dál sám nezvládne. Navíc potom všecko dlouho trvá a jeden člověk nestíhá a má práce až nad hlavu.
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Já osobně nejsem schopný pracovat v kolektivu. Maximálně rozdat úkoly a tlačit na termíny :)
U větších projektů, jedině zvolit šéfa projektu, který bude mít volnou ruku a bude podávat pravidelná hlášení, statistiky a požadavky (preferuju měsíční). Nerad někomu do práce kecám (spíš se snažím), leda si o to sám řekne.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Já zase většinou dělám sám. Nadávat pak můžu jen sobě :D Ale je pravda, že na grafiku mám spolehlivého člověka, takže spolupracuji s ním jen v tomhle oboru, jinak radši všechno sám.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Já dělám taky všechno sám a nespolupracuji s nikým. Jeden důvod je i to, že si nerad nechávám do něčeho kecat (od toho chodím do klasického zaměstnání) a rád si vše dělám po svém. Druhý důvod je i ten, že by se mnou možná ani nikdo nespolupracoval :-). A za třetí, kde se vůbec dá dneska sehnat spolehlivý a čestný člověk? Když jsem se v minulosti pokoušel o jakékoliv navázání spolupráce, většinou mě od toho odradilo to, že neuběhlo ani 5 dní a slyšel jsem jen samé výmluvy z druhé strany. Od té doby jsem se o nic dalšího ani nepokoušel, jelikož mi to přijde jako zbytečná ztráta času.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Koukám, že je to tak, jak jsem si myslel. Většina z Vás má negativní zkušenosti při spolupráci ve více lidech. Já bohužel také. Moc děkuji za názory.
Ještě by mě zajímalo, šli byste do projektu s členem rodiny nebo nejbližším kamarádem, nebo jste zásadně proti?

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Lany píše:

Ještě by mě zajímalo, šli byste do projektu s členem rodiny nebo nejbližším kamarádem, nebo jste zásadně proti?

Nikdy.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Adult
Zabanován
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 59
Registrace: 26.03.2012
Lany píše:
Ještě by mě zajímalo, šli byste do projektu s členem rodiny nebo nejbližším kamarádem, nebo jste zásadně proti?



Jak psal kolega nahoře... "NIKDY" leda nedobrotu to může spáchat.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Já bych raději hledal kdekoliv jinde, než v rodině a nebo mezi nejbližšími. Aspoň takový je můj názor.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se