Podnikání

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Zravim,

chtel jsem se zeptat, jak je to s vyrizenim zivnostenskeho listu. Musim pri zakladani predlozit potvrzeni o studiu? Nebo staci, ze ma zdravotni pojistovna jiz v databazi, ze jsem student?

Diky za odpoved

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Potvrzení o studiu využiješ až při přihlášení na finančák, zdravotní pojištění a správě sociálního zabezpečení.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

lukasik
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 85
Registrace: 19.02.2011
Já jsem ho nesl jen na sociální zabezpečení, zbytek úřadů jsem ani nemusel obcházet, vše mi zařídili na živnostenském úřadu

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Hlavně si zjisti, že to všude ví, že jsi student. Jde hlavně o správu sociálního zabezpečení, zdravotní pojišťovnu a finanční úřad. Obvykle to po tobě budou chtít pak i při odevzdání daňového přiznání a při odevzdání přehledů z podnikání ve zdravotní pojišťovně i na OSSZ. Dáš jim vždycky aktuální potvrzení o studiu.

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Dekuji za odpovedi. Pokud jsem to spravne pochopil, tak potvrzeni o studiu nebudu potrebovat pri zakladani ZL, ale az pri odevzdavani danoveho priznani?

Snad to tak bude, protoze se do cech jedu podivat jenom na par dnu a nejsem si jisty, jestli mam nejake potvrzeni doma a na univerzitu se nedostanu (je v jinem meste).

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Už si to nepamatuju, jak to bylo. Ale myslím si, že ho budeš potřebovat i teď na začátku. Protože nějak musíš doložit, že to bude tvoje vedlejší činnost. Tzn. že studium je tvoje hlavní činnost.

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Snad ne, pochybuji, ze by jim stacil studentsky prukaz od univerzity.

Uvidime, co mi reknou pristi tyden. Vsem dekuji.

lukasik
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 85
Registrace: 19.02.2011
Mě se jen ptala jestli to má napsat jako vedlejší nebo hlavní

lejlos789
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 2
Registrace: 17.07.2012
Jak jsem vyřizovala ŽL musela jsem hlavně předložit potvrzení u finančního úřadu. Myslím, že živnostenský úřad ho po mě nechtěl. Ale také už je to delší dobu, tak to nevím jistě.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se