Podnikání

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Chtěl bych na web umístit nějaký slušný affiliate systém. Přemýšlím o Heurece. Máte někdo tip na dobrý affiliate (různé produkty)? Prosím, pouze Vámi ověřené affily, které platí. Díky za tipy.

Líbí se mi tam, že si můžu vybrat bannery jen na určitou sekci, takže banner pasuje k tématu stránky.

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Poslednich par dnu zkousim affil od Heureky a je to pro me velke zklamani. Proklik ti zaplati pouze pokud privedes zakazniky na jejich web a nasledne se proklikne az na konecny eshop.

Myslim, ze bude lepsi, kdyz si najdes affily zamerene na konkretni produkty. Proto bude prinosnejsi, kdyz je sem vypises. Bez toho ti nebudeme schopni poradit.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
stephan: díky. proto se radši chci poradit. zkouším nějaké finanční afilly na finanční weby, ale ani z 50ti žádostí není nic. Nasadil jsem 3 své weby na Bankerát...pořád mi tam visí nějaké provize, ale zatim nic k vyplacení.


co Aukro?



Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Koukám na tu Heureka a možná to vyzkouším na svých rybářských webech. Jak to bude účinné, to ale netuším..., zatím jsem to nikdy nenasadil. Jdu se podívat, kolik vůbec dávají provize.

House MD
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 14
Registrace: 02.11.2010
S Heurékou nemám dobré zkušenosti. Na některých webech jí mám nasazenou až doteď a na jiných jsem jí měsíce zkoušel. Bohužel prokliků na ní bylo hodně, ale lidé už nešli na ty eshopy, takže provize mizerná. Zaměření jsem měl především elektronika, ale zkoušel jsem to i na jiná témata a rozdíl žádný.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Já jí ani nikdy nezkoušel, jelikož mi přišlo krkolomné už to, že vlastně musí sehnat člověk dva prokliky, aby z toho něco měl. A jak vidím, tak jsem udělal jedině dobře. Mohl by si případně trochu více specifikovat čísla konverzní?
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

House MD
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 14
Registrace: 02.11.2010
Mrknul jsem do statistik a za posledních 12 měsíců CTR 0,95% a ze všech prokliků se méně než polovina proklikla na eshopy (tedy to, kdy já dostanu provizi). Průměrný proklik mi vyšel na nějakých 2,6 Kč.

Určitě je výhodnější nějaký affiliate, kde máte za jeden nákup podstatně více i když konverze by byla u každého stého. Hlavní problém je ten dvojí proklik a také to, že ty jejich iframy zobrazují třeba konkurenční zboží nebo ne vždy tématické. Leda si vždy vybrat jen jeden produkt, ale to zase nevypadá tak dobře, jako srovnání 5ti vedle sebe.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
No 2,6 není málo, dali by se dát ty inframe po jednom produktu vedle sebe ne? Pokud se na některých tématech u AdSense bude neustále snižovat cena za klik, bude Heuréka výhodnější a to i když někteří nekliknou na Eshop. Protože po převedení AdSense na koruny, se objevují čím dál častěji prokliky za 0,4 Czk a na to jim ..... I když jsou prázdniny, takže to beru z rezervou.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Heureka se asi nikdy nevyrovna Sklik ani Adsense. Mam ji na svem webu a na 1000 zobrazeni mam cca 3 prokliky na Heureku, ale zadny dalsi proklik do eshopu. To mi prijde hodne mizerny, mam to na webu par dnu a pokud se to nezlepsi, tak to pujde pryc. Podobne zkusenosti jsem nasel na netu i od ostatnich uzivatelu.

Myslim, ze je lepsi si najit affiliate na konkretni zbozi. Radsi 5 samostatnych affiliate nez 1 affiliate v podobe Heureky, takove jsou moje dosavadni zkusenosti.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
díky všem. je to asi tak jak jsem se domníval. Vyplatí se pouze reklamy Seznamu a Googlu a ne od "zprostředkovatelů" (affily apod.). Já osobně mám weby hlavně zaměřené na finance a tam je to obdobné. Akciovky na Vás vydělávají a Vám nedají nic. U Bankerátu mi už měsíc visí provize a pořád to nespadne do vyplacených, jen jim tam každý den nahrávám nové žádosti (a to mám lidi sesbírané z fulltextu).

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
To záleží hodně od tématu, já mám affil který generuje v průměru za proklik několikarát víc, něž reklama od Seznamu a Googlu, ale pravdu máš že to není pravidlo. Navíc u některých KW je sezoně tak malá provize za proklik, že je to až hnus.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Poptavka-zdarma.cz píše:
díky všem. je to asi tak jak jsem se domníval. Vyplatí se pouze reklamy Seznamu a Googlu a ne od "zprostředkovatelů" (affily apod.). Já osobně mám weby hlavně zaměřené na finance a tam je to obdobné. Akciovky na Vás vydělávají a Vám nedají nic. U Bankerátu mi už měsíc visí provize a pořád to nespadne do vyplacených, jen jim tam každý den nahrávám nové žádosti (a to mám lidi sesbírané z fulltextu).


Nemohu souhlasit, ze se affil nevyplati. Pouze je to slozitejsi nez pouhe vlozeni kodu na stranku. Musis si vybirat affiliate od koncovych partneru. Prostrednik napr. v podobe Heureky je zbytecny.

Docela by me zajimalo, jake mas ty a Freez weby. Pokud se nechcete pochlubit verejne, tak klidne do PM.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
freez: tady je problém asi ten, že nemám affily co vyplácí za proklik a tady je problém....nikdy se nedopátráš jestli k konverzi došlo nebo ne.

-- 09. 08. 2012 15:33 --

stephan: ...půjčky, exekuce

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Tak já když vezmu jeden z webů co mám v podpisu, třeba tento tak tam affil generuje daleko víc než PPC z PPC je to 2,55 za klik a z affilu je to 9,40 za klik a to už je hodně podstatný rozdíl. Samozřejmě pokud má někdo web, kde mu PPC jede a affil ne, pak to chápu. Otázka je, proč to tak je, jestli nadělá někde chybu.

Já taky nemám affil který platí za proklik, ale pro mě je právě ten poměr kolik mi vydělá jeden proklik důležitej.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
freez: pro mě, pokud mi z 50 prokliků nevydělá žádný, je špatný byznys. to radši zorganizuju systém spolupráce na obchodní rovině a ne na net-marketingové.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Tak v tom případě není affil pro tebe, to je pro tebe ztráta času to dělat, to zas jo.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
freez: taky připravuju systém pro virtuální obchodním týmy, protože už mě tyhle praktiky serou a obejdu affily úplně.

díval jsem se, že máš dneska zatím 87 přístupů, celkem slušný :-). já jedu spíš na kvalitu než kvantitu, takže 90% přístupu je u mě zájem.
Taky se dívám, že silný máš jen výraz "katalogy dovolená", tak mě ta návštěvnost i překvapuje.

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
U affilu se vyplatí mít velkou návštěvnost, protože většina affilu používá cookies. I kdyby se dnes koukl návštěvník na nabídku dovolených čistě ze zvědavosti, tak za týden už bude opravdu kupovat dovolenou a bude mít uložený tvuj affil kód (pokud neklikl někde jinde)

Dnes jsem měl radost, že se mi podařilo prodat další letenku, když jsem koukl na provizi, tak jsem vystřízlivěl :D Vydělal jsem úctyhodných 0,85 kč, nejspíš nějaká akce na vystavení letenky.

Vzhledem k náročnosti affil podnikání, jsem se rozhodl, že si vytvořím web, kde budou příjmy pocházet hlavně z PPC. Už třetí den píšu texty a jsem teprve na 5% plánovaného rozsahu. Jde to pomalu :/ Budu muset přidat, abych to stihl do konce týdne. Snad se mi moje úsilí vyplatí a vydělá mi web aspoň 100kč denně.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
stephan: mně o tom povídej. mám 25 webu a většina se stejnou grafikou, ale text musím pozměnit. většinu webu už mám na špici, jiné se tam pomalu posouvají. dneska jsem koupil další 4 domény, takže práce nad hlavu. veškeré texty, grafiku, linkování si provádím sám.

Měl jsem jen myšlenku, že tam hodím systém, co mi bezpracně vydělá...ale jak tak vidím, bezpracně není nic. Takže budu muset dál domlouvat i obchodní spolupráci přímo s klíčovými partnery.

Kdyý to tak pozoruju, tak musíš mít návštěvnost min. v řádů tisíců, abys přes PPC něco slušného vydělal. Pro mě asi bude výhodnější dál s poptávkou obchodovat, než jí za tok směšnou cenu prodávat na affil.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Poptavka-zdarma.cz píše:
freez: taky připravuju systém pro virtuální obchodním týmy, protože už mě tyhle praktiky serou a obejdu affily úplně.

díval jsem se, že máš dneska zatím 87 přístupů, celkem slušný :-). já jedu spíš na kvalitu než kvantitu, takže 90% přístupu je u mě zájem.
Taky se dívám, že silný máš jen výraz "katalogy dovolená", tak mě ta návštěvnost i překvapuje.


Tenhle web, má cca 200 až 250 uip za den, jenže začal srpen a je to tak o 100 méně, jinak jak sis správně všiml, web byl postaven právě na to, aby na něj chodili lidi, co hledají katalogovou nabídku. Nicméně jsem ho už rozšířil a je na něm nejen katalogová nabídka, on je to takovej můj tester. Ale i tak si na sebe vydělá velmi dobře.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
stephan: mně o tom povídej. mám 25 webu a většina se stejnou grafikou, ale text musím pozměnit. většinu webu už mám na špici, jiné se tam pomalu posouvají. dneska jsem koupil další 4 domény, takže práce nad hlavu. veškeré texty, grafiku, linkování si provádím sám.

Měl jsem jen myšlenku, že tam hodím systém, co mi bezpracně vydělá...ale jak tak vidím, bezpracně není nic. Takže budu muset dál domlouvat i obchodní spolupráci přímo s klíčovými partnery.

Kdyý to tak pozoruju, tak musíš mít návštěvnost min. v řádů tisíců, abys přes PPC něco slušného vydělal. Pro mě asi bude výhodnější dál s poptávkou obchodovat, než jí za tok směšnou cenu prodávat na affil.


Byt tebou, tak sloucim weby, ktere maji podobnou tematiku. 25 webu je velke cislo a starat se o ne zabere hodne casu. Navic by si usetril penize na prodluzovani domen, sice to nebude obrovska castka, ale aspon neco. Sloucene weby vytvori jeden kvalitnejsi a silnejsi. Navstevnost by vzrostla ---> vetsi sance prodat reklamu. A duveryhodnost webu by byla take na jine urovni, pokud teda tech 25 webu jsou spise mikrostranky.

Ja mam nakoupeno domen, ze mi bude trvat nekolik mesicu, nez na vsech vytvorim slusny obsah. :D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
freez: pravděpodobně tam lidi dostáváš externě přes nějaké blogy. vyhledávanost není tak vysoká. na téma dovolená a zájezdy se taky chystám, celkem jsou pro mě tyhle konkurenční projekty výzvou :-D.

stephan: tak svůj účel splňují. generují žádosti a mám to teď celkem bez práce. ale teď se chytám na domény vyhledávanějších, ale hodně konkurenčních klíčových výrazů. tak jsem zvědav, jestli na to mám :-D. naštěsí už pro Seznam není tak důležité stáři domény. Hlavně jsem se díky tomu dost o SEO naučil. Sleduju, jak se zvedá či klesá celá větev odkazujících webů. Na každém experimentuju jinak.

Taky je to pro mě poslední dobou závislost - vlastnit zajímavé domény za každou cenu :-D

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se