Podnikání

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Zdravim,

dnes bych se rad zeptal, jestli si nechavate vytvorit miniweby pro podporu hlavnich webu? Pokud ano, tak jake vlastnosti takovy web musi splnovat? Premyslim, ze bych delal miniweby na zakazku, ale rad bych zjistil, jestli je o to vubec zajem. Nebo uz je tato doba davno za nami?

- free nebo premium sablona?
- prelozena sablona?
- kolik normostran textu?
- mesicni aktualizaci webu?
- pozadujete aspon nejaky zakladni linkbuilding? Jake mnozstvi zpetnych odkazu? Katalogy,diskuze?
- kolik jste ochotni dat za miniweb? (prosim k cene pripsat i vlastnosti miniwebu)

Co dalsiho ocekavate od miniwebu?

bajcicak
WD Trader: 3.5/5

Příspěvky: 29
Registrace: 02.11.2012
Zdravím, takovéto mikroweby jsem si dělal sám.

Zjistil jsem že to má smysl, pokud na ně dáte něco, co na cílový web nelze. Nebo se snažíme zvýšit povědomí o značce, atd..

Čím více NS tím lépe.

Ohedně šablony můžu říct, že na ní nezáleží. Ano, vždy to má určitou váhu, ale ve výsledku jde o to, co na webu je, ne jak vypadá.

Co považuji za důležité, je aktualizace. Stránka může být zajímavá, ale pokud není aktualizována, vyhledávače ji shodí a návštěvnost klesne.
Sám jsem si to nedávno vyzkoušel, jaký vliv má aktualizace na mikroweb.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Čím méně odkazuje web jinam než na tvuj web, tím lepe. Proto má microsite například větší váhu než odkaz v katalogu.

Miskin
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 249
Registrace: 25.01.2012
Vždy ale záleží k čemu má mikrosite být.

No hlavně je dle mého blbost stavět miniweb na wordpressu, daleko lepší se mi zdá klasické html. Pokud ovšem nejsou publikované pravidelně nová články, což je určitě lepší :)

-- 10. 01. 2013 19:34 --

Problém je že ideální stránka na podporu hlavního produktu by měla být aktualizovaná, měli by na ní vést kvalitní odkazy, měla by mít celkem slušnou návštěvnost, to ale nejde udělat za pár stokorun - pak je otázka má ta "mikrostránka" smysl, nebo je lepší podpořit hlavní web :)

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Miskin: já dělám microsite naprosté shitky. stejně na ně nikdo nechodí. používám je jen pro krmivo botům (mrchy jedny nenažrané :)

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Miskin a PZ: Pri tvorbe miniwebu se musi urcit cil takoveho webu. Prvni moznosti je "krmidlo" pro vyhledavace a druhou variantou vicemene aktualizovany blog. Proto jsem v prvnim komentare polozil otazku, jestli vyzadujete mesicni aktualizaci. :)

bajcicak
WD Trader: 3.5/5

Příspěvky: 29
Registrace: 02.11.2012
"krmidlo" - má něco takového vůbec smysl? Chvíli to možná bude ve vyhledávačích, ale nakonec se to sesune do hlubin.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
stephan píše:
Miskin a PZ: Pri tvorbe miniwebu se musi urcit cil takoveho webu. Prvni moznosti je "krmidlo" pro vyhledavace a druhou variantou vicemene aktualizovany blog. Proto jsem v prvnim komentare polozil otazku, jestli vyzadujete mesicni aktualizaci. :)


Blog má větší váhu, ale zase obnáší hodně práce - údržba, psaní apod. Microsites zase můžeš průběžně přidávat. Těžko říci jestli je výhodnější 10 microsite s minimálním rankem nebo jeden velký blog s vyšší autoritou.

Hodně lidí už klasické microsite opouští a spíš se věnují obsahu. I já zakládám blogy a inzertní weby.

-- 10. 01. 2013 21:06 --

bajcicak píše:
"krmidlo" - má něco takového vůbec smysl? Chvíli to možná bude ve vyhledávačích, ale nakonec se to sesune do hlubin.


Kmidlo smysl má, ale nesmíš spoléhat pouze na něj. Seznam pak změní algorytmus a seš v řiti :-D
Ideální je střídat SEO techniky.

losperos
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 94
Registrace: 26.03.2012
Nejdřív musí získat nějakou hodnotu minisite a pak budou přínosné odkazy na hlavní web.
Obrovská blbost je, odkazovat jen na svůj web, nejčastější blbost je odkazovat jen na HP hlavního webu atd... Minisite se dělají většinou tak, že se tam narve obsah, kde to jen KW a text samotný nepojednává o ničem - další kravina a takových je dalších X.

Ono dělat minisite není tak jednoduchý a kdo nemá zkušenosti s linkbuildingem, tak ji dělá zbytečně... Ale to je debata na delší dobu a zastánci budou stejně tvrdit, že ten odkaz se vyvažuje zlatem, takže nemá smysl to dál rozvádět :)

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Podle mě je nejlepší rozvíjet obsah na konkrétním webu, dělat nové podstránky a tvořit hodně obsahu. Je to lepší, než zbytečně investovat do dalších miniwebů, když to všechno může být pod jedním webem. Snad jen ve výjimečných případech má smysl udělat nějaký podpůrný web, ale ve většině případů podle mě má větší smysl udělat to na hlavním webu. Když to bude kvalitní (a to je důležitý), tak na to lidi odkazovat budou taky a odkazy budou směřovat rovnou na hlavní doménu/web.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Fit píše:
Podle mě je nejlepší rozvíjet obsah na konkrétním webu, dělat nové podstránky a tvořit hodně obsahu. Je to lepší, než zbytečně investovat do dalších miniwebů, když to všechno může být pod jedním webem. Snad jen ve výjimečných případech má smysl udělat nějaký podpůrný web, ale ve většině případů podle mě má větší smysl udělat to na hlavním webu. Když to bude kvalitní (a to je důležitý), tak na to lidi odkazovat budou taky a odkazy budou směřovat rovnou na hlavní doménu/web.


píšeš to skoro jak pohádku. správně by tomu tak mělo být. v reálu se podle toho tak řídí max. Google (ten hodnotí obsáhlé weby velmi dobře). Seznam zase hodně dbá na odkazovost na web. A pokud se pohybuješ v silném konkurenčním prostředí, tak seš rád za každý bodík, který ti pomáhá dostat web výše.

-- 10. 01. 2013 22:23 --

losperos píše:
.. Minisite se dělají většinou tak, že se tam narve obsah, kde to jen KW a text samotný nepojednává o ničem - další kravina a takových je dalších X.


tak úplně s tím nesouhlasim. Bot pozná maximálně duplicitní nebo podobný text, ale nerozlišuje kvalitu :). Pokud dodržíš správné prvky (onpage), tak si tam můžeš psát klidně pohádku o Červené karkulce a občas tam jen prohodit KW :-D. Dát si tam dokonce i obrázky Červené karkulky s popiskem KW.

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Fit píše:
Podle mě je nejlepší rozvíjet obsah na konkrétním webu, dělat nové podstránky a tvořit hodně obsahu. Je to lepší, než zbytečně investovat do dalších miniwebů, když to všechno může být pod jedním webem. Snad jen ve výjimečných případech má smysl udělat nějaký podpůrný web, ale ve většině případů podle mě má větší smysl udělat to na hlavním webu. Když to bude kvalitní (a to je důležitý), tak na to lidi odkazovat budou taky a odkazy budou směřovat rovnou na hlavní doménu/web.


Spis jde o to, ze obcas je jednodussi se dostat s malym,ale specializovanym, webem na lepsi pozice, nez kdyby ten samy obsah byl na obsahlem webu.

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Poptavka-zdarma.cz: No jo, ale podle mě je to jenom otázka času, kdy se to naučí i Seznam. A potom budeš mít výhodu s obsáhlým webem ;).

stephan: Spis jde o to, ze obcas je jednodussi se dostat s malym,ale specializovanym, webem na lepsi pozice, nez kdyby ten samy obsah byl na obsahlem webu.

Nemyslím si, spíš je to o počtu a kvalitě odkazů, které na ten obsah směřují. Když povede hodně kvalitních odkazů na danou podstránku, nebude v tom problém. Tohle si myslí hodně lidí, ale je to kvůli tomu, že pak dělají linkbuilding na ten nový miniweb, místo aby ho dělali na novou podstránku :).

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
stephan píše:
Spis jde o to, ze obcas je jednodussi se dostat s malym,ale specializovanym, webem na lepsi pozice, nez kdyby ten samy obsah byl na obsahlem webu.


Ještě před pár měsící bych s tebou nesouhlasil. Protože Seznam dával na první místa hlavně podstránky - takže výhodu měly hlavně inzetní weby a blogy. Nyní, po změně algorytmu, je to ale úplně naopak. Nahoru jdou tématické weby - čím údernější na KW, tím lépe

Takže teoreticky pokud budeš chtít microsite třeba na "adidas boty" a zaměříš na to KW celý web, tak máš realnou šanci se dostat před eshopy s botama.

Daveevo
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 8
Registrace: 06.01.2013
Má třeba někdo zvás zkušenosti s microsites od Mefistofelesa?? viz. http://mikrostranky.mefistofeles.cz/ Někde jsem četl celkem pozitivní reference.. Nebo máte zkušenosti s někým jiným, kdo se microsites zabývá?

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Hm...před rokem jsem si regnul 6 domén...s tím, že udělám jednu hlavní a ostatní na ni budou házet linky...Vše jsem udělal každá doména 6-8 stránek textu, z nich odkazy na "hlavní doménu"...no celkem 5 přístupů za půl roku z toho 4x já...asi je něco špatně...Na druhou stranu doména, kterou jsem ani nelinkoval (ne moc) má 200 UIP denně...sam nevím proč....pak tomu rozumějte:-)

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
sikec píše:
Hm...před rokem jsem si regnul 6 domén...s tím, že udělám jednu hlavní a ostatní na ni budou házet linky...Vše jsem udělal každá doména 6-8 stránek textu, z nich odkazy na "hlavní doménu"...no celkem 5 přístupů za půl roku z toho 4x já...asi je něco špatně...Na druhou stranu doména, kterou jsem ani nelinkoval (ne moc) má 200 UIP denně...sam nevím proč....pak tomu rozumějte:-)


No tak to si udělal právě špatně, ty si ty minisite prolinkoval i mezi sebou a z každé si poslal odkaz na tu hlavní?
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Nene..já linkoval těch 5 ostatních z jiných zdrojů a z těch 5 pak vedl linky na ten hlavní web.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Tak to si měl zkusit udělat tak, že 4 weby prolinkovat i mezi sebou, z jednoho z nich vést link na tu pátou a z ní pak na hlavní web.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

libje
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 104
Registrace: 16.12.2012
Mas to vyzkousene, jak jsi to popsal nebo jen doporucujes na test ?
Sledovat majetek můžete když pořídíte kamerové systémy online.
Alarm do bytu při alarmu pošle SMS nebo zavolá na mobil.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Už jsem to zkoušel a přišlo mi to z těch všech možností nejefektivnější, teď si dělám další sestavu, kde to udělám stejně a uvidíme, jestli to byla náhoda, nebo ne.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Lukaaashek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 226
Registrace: 04.03.2012
sikec píše:
Hm...před rokem jsem si regnul 6 domén...s tím, že udělám jednu hlavní a ostatní na ni budou házet linky...Vše jsem udělal každá doména 6-8 stránek textu, z nich odkazy na "hlavní doménu"...no celkem 5 přístupů za půl roku z toho 4x já...asi je něco špatně...Na druhou stranu doména, kterou jsem ani nelinkoval (ne moc) má 200 UIP denně...sam nevím proč....pak tomu rozumějte:-)

Co to bylo za KW, nebo tématiku? Jestli dovolená, finance, nebo letenky, tak to je úplně jasný.

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Lukaaashek píše:
Co to bylo za KW, nebo tématiku? Jestli dovolená, finance, nebo letenky, tak to je úplně jasný.


Jak to myslis?

Lukaaashek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 226
Registrace: 04.03.2012
Že jestli jsi to prováděl u nějakých vysoce konkurenčních frází, tak byl výsledek dopředu jasný.

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
A není tak náhodou mnohem efektivnější dát na kvalitní web s vyšším rankem článek grátis za odkaz než stavět minisite bez ranku? Nejsou v tom peníze, jde to dělat průběžně a z hlediska relevance je to podstatně lepší. I když teď mám jeden malý web asi o 15 NS textu plus obrázky atd. a linkuju na něj z jiného tematického projektu s PR4 a po roce skočil PR u miniwebu na 3. U jiného projektu s mnohonásobně větším obsahem a pestřejším odkazovým profilem mám PR pořád 2...

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se