Podnikání

kaktusak
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 47
Registrace: 28.01.2012
Zdravím vás pánové a dámy (?) :D

dnes mi přišel zajímavý mail:

Zdravíme Vás pane ****** ******** (mé jméno)

Myslíme, že je právě nejpříhodnější doba, kdy by bylo vhodné opustit tento obor.

Jednalo by se jak o ******* (stránka), tak i půjčkové a úvěrové stránky pod ***** (stránka). Kompletním smazáním. Čas do 20:00.

Děkujeme a přejeme hodně zdraví, hlavně toho zdraví.

***** ******* (mé jméno)
*********** ***** * (má adresa)

*** *** *** (mé tel číslo)
** * **** (má datum narození)

Co si o tom myslíte ? :)

Poslední cca půl rok se aktivně zajímám o tvorbu a podporu finančních webů a relativně se mi daří. Našel jsem skuliny a nevyšlapané cestičky na poli půjček a úvěrů. Z uvedené výhružky mám dojem, že se někomu asi seru do oboru a nějak to nemůže přenést přes srdce. Chápu, že adresu a jméno si vycucne zadáním stránky do registru (whois), ale kde vzal mé číslo mi zůstává záhadou.
Máte někdo podobné zkušenosti ?

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Zkušenost podobnou nemám a myslím si, že žijeme v demokratické zemi (tedy alespoň se to furt někde píše a omílá), takže si může každý dělat v rámci zákona co uzná za vhodné a proto bych se nad tím akorát tak pousmál a šel dál. To by takhle za chvilku mohl každému přijít email s tím, že nesmí chodit nakupovat tam a tam a podobně ;-).
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Podobnou zkušenost nemám. Doporučuji zajít na policii a oznámit tento email jako zastrašování.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
tak s konkurencí na téma půjčky jsem se již smířil, kdejaký fušer do toho dneska děla. dokonce se mi snaží přebrat poptávky známé marketingové firmy placenou PPC reklamou na KW, na které mám zaměřené stránky. normálka. Zatím mi teda nikdo výhružku nezaslal, spíš naopak volají a mají zájem o spolupráci (to když už je přestane bavit cpát peníze za prokliky, které jim stejně nakliká kdejaká konkurence).
Tak jsem zvědav co bude po 20hod. , určitě napiš :-D

kaktusak
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 47
Registrace: 28.01.2012
Upřímně mne to spíše potěšilo, protože jde vidět, že svou práci dělám dobře. Kdyby zavolal, možná bych mu dal slevu na mé služby :D

to stephan: na policii rozhodně chodit nebudu, je to ztráta času (v takovýchto případech). Použitý email byl pravděpodobně vytvořen jen za účelem zastrašení. Asi ho odeslal přes nějakej proxy server, nebo anonymně přes cizí wifi.
Fyzicky se o sebe v žádném případě nebojím. Jen mám trochu strach, aby masivně nezaútočil na mé Sklik a adsense plochy :D

to Poptavka-zdarma.cz: ano, mám stejnou zkušenost. Konkurence se na mne obrací spíše s žádostí o pomoc/spolupráci a vždy se nějak dohodneme (pořád jsme lidi).

No jsem zvědav. Po 20:00 hodině napíši zda žiji ;)

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Kašlat na ně. Nemusíš být z oboru na to, abys uměl posoudit. Tohle ti může napsat kdokoliv kdykoliv a je jedno, co děláš. Pokud to bude pokračovat, kontaktuj PČR. Pokud chceš hned, můžeš, nicméně si myslím, že z toho moc nebude. Ale zkusit to můžeš.

Tohle je ten typ výhrůžek, kdy ti autor řekne: "Ale já jsem to tak nemyslel ježiš, ono to vyznělo nějak špatně?" A co s ním? Teoreticky to možné je, i když víme svoje.

Na druhou stranu zákon jasně říká: Kdo jinému vyhrožuje usmrcením, těžkou újmou na zdraví nebo jinou těžkou újmou takovým způsobem, že to může vzbudit důvodnou obavu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
když je to vážné tak se nevyhrožuje..
ted mě napadlo jestli to neni potávka zdarma :D
_

Tak je po 20 hodině žiješ?

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
wico: S příspěvky typu "Víte někdo, kde bydlí?" bych počkal. :D

kaktusak
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 47
Registrace: 28.01.2012
Já žiji, stránky žijí, databáze zatím taky :D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
wico: kurňa, jak jsi na to přišel ? :-D

cocktusak: gratulace, jsi ještě mezi živýma. Jsem se k tobě nejak nedozvonil :-D

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
A tomuhle říkáš výhružky? To si asi žádné ještě nezažil ;) Že to tu vůbec rozebíráme tohle...

kaktusak
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 47
Registrace: 28.01.2012
Já chápu, že ty si nekompromisní a ostřílený podnikatel (mírný sarkasmus) :D Tohle je moje premiéra, tak jsem chtěl vědět, jak jsou na tom ostatní. Na druhou stranu tě nikdo nenutí to rozebírat ;-)

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
já jsem hlavně v tom textu nezaznamenal žádnou zmínku o nějaké likvidaci. třeba tě chtěl pisatel jen přimět obchodovat s něčím jiným - takový přátelský email :-D.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Vykašli se na to a vůbec to neřeš, tohle psal nějaký.... slušně bych to nazval amatér, ale sprostě by to bylo výstižnější :)

PS: Jaké domény tomu někomu vadí? Neodkryješ nám je? Podle mě není jediný důvod je tajit...

kaktusak
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 47
Registrace: 28.01.2012
Díky za reakce.
Domény neodryji protože se za ně jednoduše stydím :D Je to prasečina, která odkazuje na další mé prasečeny ;)

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
kaktusak píše:
Díky za reakce.
Domény neodryji protože se za ně jednoduše stydím :D Je to prasečina, která odkazuje na další mé prasečeny ;)


Jak chceš, ale to nikomu nevadí... Taky jsem měl a možná ještě mám v portfoliu nějaké prasečiny, ale když to vydělává, tak co....

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
libje
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 104
Registrace: 16.12.2012
Ze se nekdo vubec obtezoval neco takoveho poslat, to fakt cekal ze to smazes ?
Sledovat majetek můžete když pořídíte kamerové systémy online.
Alarm do bytu při alarmu pošle SMS nebo zavolá na mobil.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se