Podnikání

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Připadá mi, že se od tvorby MFA webů stále více a více odbíhá. Možná je to jen tím, že se již nepohybuji mezi tolika lidmi, co by denně vytvořili jedno MFA, neměli jich stovky a podobně. Možná mám ale pravdu a MFA se skutečně už přestávají vyplácet.

Tvoříte je ještě? Vyplácí se? :)

Je mi jasné, že dobře udělané MFA s dobrým obsahem, SEO, pěknou doménou na dobré kw, se určitě vyplácet bude... :)

mkurri
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 131
Registrace: 04.11.2010
Osobně mě mánie výdělku na MFA chytla několikrát, ale to bylo tak vše. Vždy jsem nakonec ustoupil a místo plevelení jsem se na to vykašlal. Utekly mi tak sice domény v hodnotě tisíců, ale stejně jsem tak trochu rád, že jsem si udržel čistý "rejstřík" a snažím se tvořit obsah pomocí blogů, což mi přijde mnohem lepší. Sice je za tím více práce, ale aspoň mě to baví a nemusím hledat větu, abych napsal keyword právě do ní, aby to splňovalo SEO efekt...

Každopádně mít za sebou takovou armádu několik skupin těchto webů, určitě není špatné...

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Musím říct, že jsem zaregistroval pokles MFA webů (nebo se o nich alespoň výrazně méně mluví). Já vytvořil kdysi jen jedno MFA, to jsem hned prodal a pak se na to vykašlal. Daleko lepší je vytvořit prospěšný projekt, který má kvalitní obsah, je lidem užitečný. Člověk z toho má mnohem větší radost než když přemýšlí jak se dostat nahoru a proč kliky za dnešek byly výrazně menší než kliky za poslední týden.

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Tiež som zaznamenal pokles MFA-iek, snažím sa vytvárať minisite(5-strankové weby), ktoré sa celkom vyplatia ale tiež som názoru, ktorý zastáva Otakar.

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Otakar Pěnkava píše:
Musím říct, že jsem zaregistroval pokles MFA webů (nebo se o nich alespoň výrazně méně mluví). Já vytvořil kdysi jen jedno MFA, to jsem hned prodal a pak se na to vykašlal. Daleko lepší je vytvořit prospěšný projekt, který má kvalitní obsah, je lidem užitečný. Člověk z toho má mnohem větší radost než když přemýšlí jak se dostat nahoru a proč kliky za dnešek byly výrazně menší než kliky za poslední týden.

Přesně tak, souhlasím. Já udělal teda dvě MFA a ani jsem je pořádně nerozjel. Raději dám čas do nějakého lepšího a většího projektu... :)

Brozman
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 72
Registrace: 05.12.2010
Ako tu bolo spomenute, namiesto statickych stranok sa snazim pisat blogy - prinasat ludom kvalitny obsah. Navstevnost je stale nizka, ale verim, ze sa to zlepsi, pretoze domena je este mlada.

Myslim, ze na Slovensku sa klasicke mfa (zisk z Adsense) ani nevyplatia robit, mam totizto bohate skusenosti a kliky su za par drobnych. Odporucam preorientovat sa na zahranicny trh.

Ja sa snazim pustat do affilov, tam lezia velke prachy, chce to len najst ten spravny sektor a firmu, ktora nebude lakoma na %ta.

Stale vlastnim nejake tie klasicke mfa, ale snazim sa ich zbavit, nemaju pre mna ziadnu hodnotu a pre uzivatelov takisto.

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Na Slovensku sa klasické MFA neoplatí a an neoplatilo robiť, tento boom, ktorý je už za zenitom bol orientovaný na seznam odkiaľ plynula drtivá väčšina návštev

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Z pohledu o půl roku později, při propagaci MFAček ze strany Petra Jeníka bych řekl, že MFA jsou na tom teď trochu lépe. Ale můj názor se na MFA nezměnil.

LukasP
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 254
Registrace: 13.01.2011
Tak u nás jde o to, že když Google Panda vyřadí MFA z prvních míst je tu stále seznam, který není na takové úrovni a ty trochu lepší MFA bezproblému posouvá na první pozice. Nevím jestli je to cca 50 na 50, ale seznam stále využívá straně hodně lidí. Takže abych řekl na seznam asi vyplatí, ale rozhodně je odsuzuji.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Přesně, v SR je situace jiná, tam má majoritní podíl Google. Zase, když se na Googlu u nás projektu povede dobře, tak tu máme Seznam :-)

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
pri kvalitnešom spracovaní minisite nie je problém ani u Googlu, avšak tam už katalógy a free pr weby v kombinácii s menej kvalitným obsahom nestačia.

Štěpán L.
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 31.10.2010
Mánie MFA jejiž pryč, vydělat na tom velký peníze se dalo tak před 3-4 lety, teď už je to passe

Milan_B.
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 638
Registrace: 03.12.2010
MFA se již asi nevyplatí ale minisite jistě ano

derf
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 5
Registrace: 03.10.2011
po tom co prisla Google Panda tak ne, lepsi je tvorit kvalitni obsah

Stransky
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 65
Registrace: 22.09.2011
Jak se tady už píše, daleko lepší je tvořit minisite ...
Mě MFA stejně nikdy moc nebavily, radši něco, co má větší význam

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Štěpán L. píše:
Mánie MFA jejiž pryč, vydělat na tom velký peníze se dalo tak před 3-4 lety, teď už je to passe


slušný zárobok sa dal chytiť na začiatku mánie, lepšie povedané pred ňou, to je prakticky to isté ako teraz so zľavomatmi, avšak MFA sú už za zenitom

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
derf: panda zabijem max hard core MFA, minisite o stránkách s 200 slovy naopak pomáhá
Marek L.: top kategorie jsou stále dražší. Roste průměrná cena za klik. Pomalu se přibližujeme do stádia, kdy stačí průměrně jeden klik měsíčně na doménu i hosting. Kliky za 20 - 30 CZK (sklik i adsense) se stávají realitou.

Minisite/MFA byly u nás postavené na koncepci SEO = výdělek. Rostoucí cena ale nahrává cenové arbitráži.

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Drago píše:
derf: panda zabijem max hard core MFA, minisite o stránkách s 200 slovy naopak pomáhá
Marek L.: top kategorie jsou stále dražší. Roste průměrná cena za klik. Pomalu se přibližujeme do stádia, kdy stačí průměrně jeden klik měsíčně na doménu i hosting. Kliky za 20 - 30 CZK (sklik i adsense) se stávají realitou.

Minisite/MFA byly u nás postavené na koncepci SEO = výdělek. Rostoucí cena ale nahrává cenové arbitráži.


súhlasim cenu rastú ale je problém nájsť menejkonkurenčné frázy, okrem cien rastie aj konkurencia, veľa záleží na tom, koľko si schopný a ochotný investovať skôr ako web bude zárobkový, druhá vec je, že ani veľká investícia nemusí znamenať veľké zisky

buydomain
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 10
Registrace: 12.10.2011
Spíše pro zábavu..
www.buydomain.cz

Milan_B.
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 638
Registrace: 03.12.2010
Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se