Podnikání

galax
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 96
Registrace: 21.04.2012
Ahoj,

zajímalo by mě, zda by v této době šlo založil a provozovat nový filehosting jako je třeba rapidshare.com atd.?

Vím, že je toho trh docela nasycen, ale mě by to ohromě bavilo a nemám na mysli žádné virtuály, ale pořádné servery a konektivita s pořádnou investicí a obchodním plánem...
Co si o tom myslíte?

EDIT: Jsem programátor PHP a HTML/javascript, i CSS. Tedy systém kompletně udělám sám (kromě PSD grafiky). Investice by se tedy týkala pouze budovy (nájem), technického zázemí (konektivita) a kvalitního HW.

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Ber to jako názor laika...ale nevidím důvod proč to dělat, nevidím tam peníze. Free cloudy dropbox, mega atd se předhánějí, kolik dají zdarma prostoru, až se divím...nevidím v tom peníze zkrátka no...

galax
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 96
Registrace: 21.04.2012
sikec píše:
Ber to jako názor laika...ale nevidím důvod proč to dělat, nevidím tam peníze. Free cloudy dropbox, mega atd se předhánějí, kolik dají zdarma prostoru, až se divím...nevidím v tom peníze zkrátka no...


Achjo.. Tak by mě bavilo spravovat hromadu serverů.. Klidně i webhosting, ale tam už byla WEDOSem překročena poslední meta byznysové struktury - cena.

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Tak jako pokud tomu ty sám věříš a myslíš si, že dokážeš natáhnout lidi, tak proč ne ;) Jinak nesázel bych na to, že umíš PHP tak si to uděláš sám ... pokud chceš opravdu hosting
(tj. desítky serverů) tak si za 1) připrav spousty peněz a času a za 2) PHP je asi až to poslední, co budeš potřebovat ;)
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
Provozovat filehosting neni o jednom serveru v datacentru za 2 litry mesicne ... ale pokud to chces vzit opravdu z poradny strany tak jsou to desitky serveru za desitky tisic mesicne a pokud to chces brat svetove tak je tam nutnost CDN coz jsou pak uz statisice mesicne

galax
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 96
Registrace: 21.04.2012
gransy píše:
Provozovat filehosting neni o jednom serveru v datacentru za 2 litry mesicne ... ale pokud to chces vzit opravdu z poradny strany tak jsou to desitky serveru za desitky tisic mesicne a pokud to chces brat svetove tak je tam nutnost CDN coz jsou pak uz statisice mesicne


Tak desítky tisíc / měs. jsem měl namysli taky, tohle do toho vložit můžu...

A na CDN mrknu, ale je to opravdu nutné? Podle mě většina filehostingů prostě nahrává soubory přes http ($_POST[]), ale pravda je, že nevím jak stahování... Tomuto nerozumím, takže vidím další investici do techniků..

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Opravdu se ti vyplati investovat do neceho, co se zacina v zahranici omezovat? Najdi si radsi neco rozumnejsiho. Klidne i ten webhosting....

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Obávám se, že tohle není jen o PHP a HTML/javascript, i CSS. Takže si nejdřív zjisti co to obnáší celkově ;) Pak začni polemizovat o tom, zda to spustit a nebo ne.

Miskin
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 249
Registrace: 25.01.2012
Pokud budeš umět svoje služby prodat, fungovat to bude :)

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
a samozrejme pravni aspekty a z toho vyplivajici nutnost vecne veku resit notifikace na smazani ilegalnich souboru, coz pri vetsim projektu uz vyzaduje lidi na full support pokud nechces sedet :)

galax
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 96
Registrace: 21.04.2012
Wladass píše:
Obávám se, že tohle není jen o PHP a HTML/javascript, i CSS. Takže si nejdřív zjisti co to obnáší celkově ;) Pak začni polemizovat o tom, zda to spustit a nebo ne.


Front-endový systém je zcela o tom a o ničem jiném. Možná ještě nějaké vrtání v CRONu a php.ini ;)

Další věci se týkají (jak jsem i uvedl) čistě Linuxových serverů. Mám o tom zjištěno dost ;)

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Tak je to na tobě, buď budeš mít dobrou strategii a rozjedeš nový super projekt a nebo to projedeš na plné čáře.
Jediné jak to zjistíš, je když to zkusíš. Jediné z čeho bych měl trochu strach je to mít právnický ošetřený.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
galax píše:
Ahoj,

zajímalo by mě, zda by v této době šlo založil a provozovat nový filehosting jako je třeba rapidshare.com atd.?

Vím, že je toho trh docela nasycen, ale mě by to ohromě bavilo a nemám na mysli žádné virtuály, ale pořádné servery a konektivita s pořádnou investicí a obchodním plánem...
Co si o tom myslíte?

EDIT: Jsem programátor PHP a HTML/javascript, i CSS. Tedy systém kompletně udělám sám (kromě PSD grafiky). Investice by se tedy týkala pouze budovy (nájem), technického zázemí (konektivita) a kvalitního HW.


Máš 2 možnosti:
1) Nabízet ilegál jako Ulož.to - tam je prostoru dost, ale taky může brzy spadnout klec
2) Vykašlat se na to...

A když chceš držet hosting, jdi do xHostingu. Tam tě vemou všema deseti. Celé to má jednu hodně velkou chybu, když budeš dobrej, tak přestaneš dostávat výplatu po několika měsících. Když nebudeš dobrej, nedostaneš ani tu první výplatu... Ale hrát si se serverama můžeš, to ano :)

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
janKali píše:
1) Nabízet ilegál jako Ulož.to - tam je prostoru dost, ale taky může brzy spadnout klec

Všechny takovéhle hostingy jsou založené na ilegálních datech. Jinak by to skoro vůbec nikdo nevyužíval.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
File hosting může být i místo pro osobní data - všichni jsou tu po Wedosu jak blbí, tak myslím že tam se to jmenuje "disk" nebo tak nějak... I to je služba, která se dá nabízet a vydělat na ní...

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
janKali píše:
File hosting může být i místo pro osobní data - všichni jsou tu po Wedosu jak blbí, tak myslím že tam se to jmenuje "disk" nebo tak nějak... I to je služba, která se dá nabízet a vydělat na ní...


Sice jo, ale to je něco jiného, on chce založit server jako je ulož.to na ukládání dat a možnost i stažení lidmi. Což moc disk o kterým píšeš není, to je jen na osobní data.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

peterk
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 4
Registrace: 02.10.2013
založiť by to išlo, ale myslím že v tejto oblasti ti už ušiel vlak a pravdepodobne na tom prerobíš... navyše budeš mať zbytočné problémy s dožiadaniami od polície, žiadosťami o zmazanie...

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Ty jako fyzická osoba nedáš konkurenceschopnou nabídku trhu.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se