Podnikání

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Zdravim,

planuji vytvorit web, ktery pobezi na domene domenaxyz.cz. K tomu bych chtel pro fanousky spristupnit moznost zalozeni vlastniho blogu na domene blog.domenaxyz.cz.

Ma s tim nekdo zkusenosti? Staci na to Multisite Wordpress? Jak zde probiha zalozeni blogu, staci pri registraci zaskrtnout nejakou polozku nebo bych musel kazdemu zalozit blog rucne?

Dale by me zajimalo, jak je to s odpovednosti za obsah na blogu? Samozrejme bych mel vytvorene podminky, ve kterych by stalo, ze nesmi porusovat zakony,vlastnicka prava a podobne. Ale vsichni zname cechy :D Nesl bych odpovednost za obsah techto blogu?


Pokud mate zkusenosti s tvrobou podobneho blogu, tak je prosim napiste. Kazdy postreh se bude hodit :)

zabza
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 51
Registrace: 12.06.2012
WPM je od verze 3 součástí standadního instalačního balíčku WP. Bohuže soudruzi v americe při výrobě jako by nechtěli, aby byl využíván, takže nejprve nainstaluješ WP, pak uděláš pár drobných změn v kódu a automaticky se to přehodí. (jde to sice instalovat jako multi i přímo na hostingu pokud máš v cPanelu Softaculous, ale já nemám takhle instalovaný WP jednoduše rád, jednou se mi tak tloukly automatické aktualizace WP a češtinou a od té doby preferuju "ruční práci")
Nic zakládat potom nemusíš, běží a vytváří blogy zcela automaticky. Pochopitelně to chce hosting kde funguje povolení wildcard subdomén, aby novému blogu vznikaly i automatické subdomény a vypadalo to lépe.
Napiš mi PM a vysvětlím to podrobně.
Trošku jinou cestou...

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Já jsem to zkoušel o pár verzí dříve a zlobilo to. Nešlo se mi přihlašovat do administrace (špatné přesměřování). Možná už je to opravené, ale spíše by jsem vsadil na tu multisite.

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Drago píše:
Já jsem to zkoušel o pár verzí dříve a zlobilo to. Nešlo se mi přihlašovat do administrace (špatné přesměřování). Možná už je to opravené, ale spíše by jsem vsadil na tu multisite.


Jak to myslis? Jakou multisite?

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Drago píše:
Než umožňoval WP sám o sobě provoz více webů na jednu unstalaci používal se Wordpress MU.


WP MU by mel byt jiz soucasti klasickeho wordpressu. Zabza mi to ukazal a vypada to pekne.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se