Volná diskuze

Chtěli byste přihlašování pomocí OpenID?
9%
9%
82%
Celkem hlasů: 11
Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Chtěl bych se vás - uživatelů WebDeal.cz touto cestou zeptat, zda-li byste uvítali na našem webu přihlašování pomocí OpenID či MojeID.

Co je OpenID?
OpenID je otevřený, decentralizovaný standard pro autentizaci uživatelů. Umožňuje používat jeden uživatelský účet pro více služeb, například pro různé webové služby od různých poskytovatelů. OpenID má tvar unikátního URL, ke kterému je přiřazeno heslo.


MojeID - je česká obdoba OpenID

Kromě klasického přihlášení byste tak měli možnost využívat i tuto "externí přihlašovací bránu". Již zde jednou bylo podobné téma, kde jsme se vás ptali na přihlašování pomocí Facebooku. To jste razantně odmítli :)

Co si tedy myslíte o této službě?
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Na co, není důvod. Je to něco jako MojeID. Nevidím v tom moc smysl, alespoň pro mě ne. Někdo může být rozdílného názoru.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Za mě OpenID ne. Nevidím v tom podobně jako Jirka žádný smysl.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Tak jsem téma trošku upravil a přidal zde diskuzi i o druhé službě. Rovněž jsem upravil a resetoval anketu tak prosím všichni hlasujte znovu :) Díky moc
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
I přes úpravu se moje odpověď a názor nemění, akorát už nemohu odpovědět ne, ale Nechci nic :-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Zbytočné, taktiež nevidím v tom žiaden zmysel.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
MojeID nemá přes mě šanci projít, prostě vyzkoušel jsem a nenadchlo. Instalace na phpBB fórum ve stylu - v instalačním souboru mnoho chyb, při nainstalování jim nefungovalo na straně MojeID přesměrování a je to tak dobré pro převod návštěvníků na projekt MojeID, ale jinak účel žádný.

To už by měl větší šanci Facebook se svým přihlašováním, přihlášení přes MojeID je na WebDealu utopie. Služba, kdy by ji nemohli využívat naplno uživatelé Slovenska je pro mě předem nezajímavá.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Ono také otázka, kolik lidí vůbec to MojeID má? Já si myslím, že moc ne, alespoň já o nikom nevím, kdo by to aktivně využíval.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Otakar Pěnkava píše:
MojeID nemá přes mě šanci projít, prostě vyzkoušel jsem a nenadchlo. Instalace na phpBB fórum ve stylu - v instalačním souboru mnoho chyb, při nainstalování jim nefungovalo na straně MojeID přesměrování a je to tak dobré pro převod návštěvníků na projekt MojeID, ale jinak účel žádný.

To už by měl větší šanci Facebook se svým přihlašováním, přihlášení přes MojeID je na WebDealu utopie. Služba, kdy by ji nemohli využívat naplno uživatelé Slovenska je pro mě předem nezajímavá.

Tak proč zde o tom hlasujeme?
alijosha píše:
Ono také otázka, kolik lidí vůbec to MojeID má? Já si myslím, že moc ne, alespoň já o nikom nevím, kdo by to aktivně využíval.

http://www.nic.cz/page/1017/mojeid-ma-u ... zivatelu-/

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
S Honzou jsme to nekonzultovali. Prostě ho zajímal názor uživatelů, pokud by hlasování navíc dopadlo zcela jinak, tak bych nad tím znovu zapřemýšlel a možná bych svůj názor přehodnotil.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Tak je dobře, že se o tom hlasuje a je dobře, že je zde odezva od uživatelů ANO chceme to, NE nechceme to. Tenhle výběr a názor uživatelů se ne všude bere v potaz :-) a já jsem rád, že na WebDealu si můžu vybrat, co chci a co ne :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Bavili jsme se s Otou o těchto službách, ale je to už déle a tak nějak to vyšumělo, tak jsem založil topic s tím, že necháme rozhodnout samotné uživatele :) Já osobně jsem taky spíše proti, neboť ani jednu službu nevyužívám (nemám tam účet)
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Založte si co chcete, já tohle nevyužiji, ale je možné, že budoucí návštěvníci by to využívat mohli. Funkce navíc nikoho nezabije a pokud to pomůže k nabrání nových lidí na fórum tak nevidím důvod proč to neudělat :)

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011


Díky za odkaz, netušil jsem, že to má tolik lidí. 50 000 registrací je fajn, ale kolik je aktivních z těch 50 000 už tam nepíšou :-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Já si toho náhodně všiml. Jsem tam registrovaný také, dají se tam upravovat záznamy domén...

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Já ho mám též, ale nevyužívám a nikoho neznám, kdo by aktivně používal.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

-kst-
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.31/5

Příspěvky: 243
Registrace: 13.11.2010
alijosha píše:
Já ho mám též, ale nevyužívám a nikoho neznám, kdo by aktivně používal.

Přesně tak. Ve výsledku se stejně všude přihlašuji přes původní systém a ne přes MojeID.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Přesně tak i já, již ani nevím, jaké tam mám heslo. Osobně mě to ani trochu nezaujalo a nic mě nenutí to používat a podobně podle mě uvažují i ostatní uživatelé.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Tak tak, netreba to siliť s každým nápadom.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se