Volná diskuze

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Na jedné ze schránek, konkrétně na seznamu již několik dní pozoruji, že mi přichází velké množství spam emailů a podobných sraček. Vypadá to, že někdo prodal zase nějakou db s emaily, ve které byl bohužel i můj email. Většinou se jedné o cizí domény (.com, .biz) běžící na zahraničních hostinzích, odhlašování apod nepomáhá, lze se nějak proti tomu bránit ? Má cenu nahlašovat jeden email po druhém ?

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Cenu to nemá. Jinak pokud má člověk smůlu a dostane se do takovéto databáze, tak není cesty zpět. Vem si:
Subjekt A to prodá Subjektu B. Subjekt A nic nezasílá, funguje jako prodejce. Subjekt B rozešle emaily, ty zasílání emailů zrušíš, čímž ti přestanou chodit emaily. Nicméně mezitím Subjekt A to mezitím prodal Subjektu C a začíná to nanovo. Pokud nedocílíš k vymazání z databáze Subjektu A, tak to nikdy neskončí.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Je mi to jasný, štve mi zrovna tahle schránka, kterou jsem používal především jako schránku, kam jsem si nechával zasílat informaci o registracích do katalogů apod a teď mi tam chodí hromady spamů :/ I když mám velký podezření odkud by mohla být databáze prodána a tam jsem si účet zrušil asi před čtyřmi lety.

strihac
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 46
Registrace: 11.02.2012
myslíte tím hlavně newgo.cz a supermailing.cz ?

Posílají to i na můj email, který jsem si na seznamu založil a nikomu a nikdy jsem z něho nic neposlal.

Myslím, že se brzy dočkají pěkně tučné pokuty, podobně jako jeden banán a pension :-D

osobně se mi je nechce udávat, protože tím ztratím svůj čas. ale on se někdo najde.

-- 25. 02. 2012 21:39 --

a teď koukám, že i @akcenettravel.cz dost spamuje. no nezávidím jim. Myslí, že tato reklama se nevyplatí.

konkrétní možnost jak se spamu bránit není. Budou chodit pořád od nových a nových. Muselo by být samé udávání a udávání .

Po tučných pokutách, které by obletěli média by se snad omezilo posílání spamů

lukasik
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 85
Registrace: 19.02.2011
Nejúčinějším řešením je asi používat email s kvalitním antispamem.
Sám jsem se dříve registroval do všemožných <>. Nyní mi končí 11emailů/den automaticky ve spamu. Používám gmail + přesměrování ze seznamu

Martin Kovalčík
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 32
Registrace: 10.01.2012
Neblokuj samostatné mailové schránky, ale přímo domény odkud ty maily chodí.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Mě se tento způsob blokace též celkem vyplatil a nyní nemám na svém osobním emailu od seznamu tolik spamu jako dříve. Ale na druhou stranu je fakt, že je to neustále nekonečný boj. Jedno zablokuji, týden klid a je to tu znova. A též se s tímto emailem neregistruji kdekoliv. Na registrace mám spešl emaily, kde je mi naprosto buřt, jestli tam něco přijde, jelikož vždy akorát zaškrtnu možnost označit vše a smazat.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Díky za řešení, zkusím to přesměrovat na gmail a uvidíme, nerad bych tu schránku mazal, protože na ní mám zaregistrovaných šíleně moc účtů :/

-kst-
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.31/5

Příspěvky: 243
Registrace: 13.11.2010
Já to řeším tak, že mám skoro pro každou službu extra mail a pokud mi ho někdo zaspamuje, tak jsem jednak schopen dohledat komu jsem ho dával a taky ho můžu v pohodě odstřihnout a o nic zásadního nepřijdu.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se