Hardware

Thinky
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 6
Registrace: 09.12.2010
Přiznám se, že já ne, a taky jsem na to doplatil. Ono se to však vyplatí, u mé tiskárny (Epson SX600FW) stojí originální náplň 4x300kč (4 barvy), zatímco kompatibilní (refillovaná) pouze 180 (230 s poštovném) za všechny 4 barvy.

Taky šetříte za tisk?

(Mé 1. téma tady na fóru :) )

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Dostal jsem se do fáze, kdy mi bohatě stačí jedna barva, protože ostatní nevyužiji. Při použití refillované náplně to vyjde za babku.

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
omlouvám se za otvírání starýho tématu ale nedávno jsem potřeboval černý toner do starý tiskárny a v Makru za něj chtěli 2500, tak jsem si koupil prášek na aukru za 250 a zatím tiskne pěkně akorát nevím kolik vydrží válec v toneru
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

-kst-
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.31/5

Příspěvky: 243
Registrace: 13.11.2010
idp píše:
omlouvám se za otvírání starýho tématu ale nedávno jsem potřeboval černý toner do starý tiskárny a v Makru za něj chtěli 2500, tak jsem si koupil prášek na aukru za 250 a zatím tiskne pěkně akorát nevím kolik vydrží válec v toneru

Tak to už je slušná sleva. Kupovat originálky se opravdu nevyplatí, celkem se divím, že se vůbec prodávají.

Keert
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 43
Registrace: 05.12.2011
Pěkné. On ten prodej originálek totiž představuje pro výrobce mnohdy větší zisk než prodej samotných tiskáren. Proto se proti neoriginálním náplním tak brání a straší ukončenou zárukou nebo poškozením tiskárny. Já mám multifunkční inkoustovou tiskárnu, kde jsou 4 oddělené cartridge. Jedna originál stojí 299 kč a je tam 7,4 ml barvy. Neoriginální stojí 18 kč a je tam 20 ml barvy, takže vydrží ještě ke všemu o mnoho déle. Úspora je tak na celé náplni 1124 kč. :) Takto to kupuju už pár let a mnohokrát už se mi tak vrátila cena celé tiskárny (i kdyby se to kvůli neorig. kazetám nějak poškodilo, což uvádí výrobce, můžu koupit tiskárnu novou a pořád mám docela velkou úsporu). Tiskárnu ale používám hlavně na kancelářský tisk a na tohle to stačí. Co mě ale dost překvapilo, nedávno jsem potřeboval rychle vytisknout fotku A4 na lesklý fotopapír a kvalita byla perfektní i s tou neoriginální náplní za pár korun. Otázka je jak dlouho ta fotka vydrží. :)

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Poslední bod tvé odpovědi, je právě kámen úrazu neoriginálních inkoustů, na všechno je to použitelné, taky kupuji čipované náhrady za 98 korun místo 298 za jednu a na dokumenty které nejsou určené k dlouhodobé archivaci, nebo na fotky je to super. Bohužel u fotek je to už znát, tisknu vcelku pravidelně na fotopapír diplomy na dětské dny, i šest let staré diplomy která má holka vylepené na skříni a jsou tištěné originálem od Canonu s technologií Chromalife Pro jsou pořád stejné a to i přes to, že na ně jde sluníčko, no ale to co jsem vytiskl samozřejmě kvůli úspoře peněz náhradou od Crocodile je bohužel všechno pryč, prakticky nečitelné vybledlé opravdu špatné. Takže na fotky používám originální inkoust a na vše ostatní kupuji náhrady od PrintIT a zatím mi to vyhovuje.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Originálne náhrady sú výrazne drahšie, pokiaľ je možnosť tak na neoriginálnych sa dá dobre ušetriť a účel splnia.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
V práci originální, z cizího krev neteče :-)
Doma samozřejmě neorigoš. Na moje potřeby naprosto vyhovuje.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
větší prodejci přebírají (alespoň to říkají) záruku na tiskárnu když se jí výrobce při použití alternativních náplní zřekne
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Kusi
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 162
Registrace: 02.12.2010
Do Atramentovej tlačiarne iba originálne. Raz som nepoužil a musel som ju vyčistiť, lebo ju zaniesli. Laserovka to znáša v pohode, až na to, že je to drahšie. Nevytlačí 2000 strán, ale ledva 800. Cena je 70/45€. Navyše predpokladám, že sa mi znižuje životnosť tlačiarne.

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Originální nepoužívám, mám je od jedné německé společnosti, spokojenost.

dory.mory
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 6
Registrace: 14.07.2017
Taky nevidím problém v tom používat neoriginální cartridge :) Kupuji zde: https://www.cdrmarket.cz/inkoustove-cartridge/ a také spokojenost :)

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se