Podnikání

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Ahoj, chtěl bych zkusit udělat regionální zpravodajské a informační stránky.
Oblast má cca 80 000 obyvatel, vychází zde deník Deník (VLP) a jeden týdeník, zbytek jsou jen inzertní noviny.
Působí zde taky jeden zpravodajský web, který ale šel v poslední době dost dolů s počtem zpráv.
Zkusil bych třeba každý den napsat (což moc dobře neumím) několik zpráv a po nějaké době zkusil nabídnout reklamní plochu pro místní firmy?
Nebude čtenářům vadit že nejsem novinář?
Jaké máte zkušenosti s prodejem lokálně směrované reklamy?
Je rozumný toto budovat na WP nebo raději použít jiný CMS?
Díky za rady a vaše zkušenosti.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
1) mě jakožto čtenáři by nevadilo, že nejsi novinář, ovšem zprávy které budeš publikovat bys měl mít něčím podloženy, aby si čtenáři nemysleli, že si to cucáš z prstu
2) pokud bude web navštěvovaný, lokálně cílená reklama by určitě něco vydělala (asi ne miliony, ale na pokrytí provozu by to stačilo)
3) pokud chceš stavět na open source, WP bych ti rozhodně doporučil
4) zkus zapojit také čtenáře, aby oni sami mohli "psát články" - třeba ti na e-mail nebo někam posílat návrhy na zajímavá témata
5) pokud se na psaní necítíš, můžeš si najmout pisálky. Ceny nejsou zas tak strašné a semtam něco napíšeš ty a semtam si něco koupíš, takže to nebude vypadat amatérsky (pokud si na psaní až tak moc nevěříš)

Jinak jestli projekt uvedeš do chodu, určitě se tady s ním pochlub :)

Přeji mnoho štěstí :)
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Je otázka zdali spíše není lepší jít cestou udělat portál o informacích o městě než o aktualních informacích. Protože ty často dobře pokrývá město. Je to tedy má úvaha a snažím se tak jít na město Frýdek-Místek http://www.frydekimistek.cz

Když budeš totiž psát o aktualních věcech tak
1. nikdy nebudeš nestranný, takže se buď budeš líbit jedné polovině lidí nebo druhé (koalice, opozice) a druhé ne
2. to že proběhl v roce 2011 vražda v té a té ulici ti přivede jen jednou traffic když ta informace bude aktualní, ale koho toto bude zajímat za dva roky? Z vyhledávače ti budou chodit lidé spíš za informacemi o zámku ve městě, kde za sportem kulturou. Díky vhodné doméně můžeš v této věci časem dominovat a chytat většinu trafficu
3. zjístiš že se k těm informacím nedostaneš, nebudeš mít úhel pohledu z více stran

Proto si myslím že je lepší varianta jít do komplexních seznamů třeba ubytovacích kapacit, kde na bowling všechna muzea a případné aktualní informace na stránky linkovat skrz RSS feedy jak to třeba mám u sebe na stránkách. Asi o svých myšlenkových pochodech na toto téma napíši podrobnější článek a možná mě někdo opraví.

K aktualnímu dění, já třeba na stránkách sleduji že pomalu tvořím i kroniku daného místa. Třeba před nějakou dobou jsem psal o našem nejznámějším kostele Marianský kostel (zaslouží si ještě více informací) http://frydekimistek.cz/?q=node/12 loni kolem něho proběhla úprava křížové cesty parku, tak jsme jen připsal pár řádku, nafotil úpravu a myslím že tak s tím místem mohu pracovat kronikářsky.

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Turek píše:
Je otázka zdali spíše není lepší jít cestou udělat portál o informacích o městě než o aktualních informacích. Protože ty často dobře pokrývá město. Je to tedy má úvaha a snažím se tak jít na město Frýdek-Místek http://www.frydekimistek.cz

Když budeš totiž psát o aktualních věcech tak
1. nikdy nebudeš nestranný, takže se buď budeš líbit jedné polovině lidí nebo druhé (koalice, opozice) a druhé ne
2. to že proběhl v roce 2011 vražda v té a té ulici ti přivede jen jednou traffic když ta informace bude aktualní, ale koho toto bude zajímat za dva roky? Z vyhledávače ti budou chodit lidé spíš za informacemi o zámku ve městě, kde za sportem kulturou. Díky vhodné doméně můžeš v této věci časem dominovat a chytat většinu trafficu
3. zjístiš že se k těm informacím nedostaneš, nebudeš mít úhel pohledu z více stran

Proto si myslím že je lepší varianta jít do komplexních seznamů třeba ubytovacích kapacit, kde na bowling všechna muzea a případné aktualní informace na stránky linkovat skrz RSS feedy jak to třeba mám u sebe na stránkách. Asi o svých myšlenkových pochodech na toto téma napíši podrobnější článek a možná mě někdo opraví.

K aktualnímu dění, já třeba na stránkách sleduji že pomalu tvořím i kroniku daného místa. Třeba před nějakou dobou jsem psal o našem nejznámějším kostele Marianský kostel (zaslouží si ještě více informací) http://frydekimistek.cz/?q=node/12 loni kolem něho proběhla úprava křížové cesty parku, tak jsme jen připsal pár řádku, nafotil úpravu a myslím že tak s tím místem mohu pracovat kronikářsky.

já už portál portálek :) na informace pro turisty mám, jsou tam informace o ubytování, restauracích, památkách a sportovních aktivit ve městě a snažím se tam mít hodně fotek aby to bylo živější, problém je to, že bych chtěl zkusit reklamu cílenou na místní, tak zkusím zpravodajský web a nabídnout reklamní plochu místním podnikatelům

teď co je nějvětší problém je kde mám čerpat informace o událostech jestli můžu použít informace z Deníku nebo jen z oficiálních stránek města a veřejných organizací, chtěl bych k tomu přidat, nějakou inzertní část protože například po brigádách a praxích je zde obrovská poptávka, s tím webem pro turisty bych to nechtěl nijak moc provazovat maximálně jeden odkaz na hlavní stránce ale jinak bych to měl jako dva oddělené weby
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Já za sebe souhlasím s tím, co tu napsal Turek. Ono to ani není jen tak, aby člověk dělal zpravodajství, tak na to sám určitě nestačí a je to hodně pracné. Když ale budeš psát o faktech, o věcech, které se v daném městě/regionu nachází, tak Ti tam ty lidi opravdu budou chodit z vyhledávačů. A když tam budeš mít seznam restaurací třeba, tak je dost možné, že by se některé líbil zvýrazněný zápis apod. Podle mě tam je i daleko větší potenciál pro přímou inzerci, než když budeš dělat klasické zpravodajství. A ještě k tomu to pro Tebe nebude tak pracné, že budeš muset pořád psát aktuální informace.

A Wordpress bych klidně použil, dá se na tom dnes postavit i velký magazín, WP je super a je jednoduchý na správu.

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Tak já se o něco podobného snažím tak půl roku, největší boj je mít o čem psát. To je problém obrovský...Občas se to zvrtává na krimizprávy a kritiku radnice...

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
sikec píše:
Tak já se o něco podobného snažím tak půl roku, největší boj je mít o čem psát. To je problém obrovský...Občas se to zvrtává na krimizprávy a kritiku radnice...


Tak to máš na druhou stranu o čem psát pořád, jelikož není snad město, kde by radnice pracovala jak má :-) A krádeže atd., ty také jen tak nezmizí.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Regionální zpravodajství s aktuálním děním v regionu, je neskutečně náročné na čas a na lidi. Jako že s magazínem je poměrně hodně práce, ale s aktuálním regionálním zpravodajem ještě víc, proto je lepší psát o kraji obecně, a udělat krajový nebo oblastní web, články můžeš psát postupně a vydávat klidně v automatickém režimu publikování, stačí si jich na začátek několik desítek připravit a můžeš publikovat, jenže aktuální zpravodajství to je problém. Dopředu toho moc nenapíšeš a abys byl rychlej a přinášel zprávy dostatečně včas, musíš na to mít čas a lidi. Ale v krajovém, nebo regionálním webu kde budou souhrnné informace o regionu, v tom vidím dobrý plán, už jen proto, že inzerenti z regionu po tom spíše sáhnou.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Přihodím dotaz. Myslíte si že má cenu začít snažit se dát dohromady kalendář kulturních akcí ve městě. Myslím kompletní. Má vize začal bych sbírat emaily s tím že bych nabízel jednou týdně, nebo měsíčně rozesláni všech akcí které bych zachytil.
Co si od toho slibuji sesbíral bych emaily lidí z města které zajímá kultura a tím pádem měl možnost direktně nabídnout reklamu.
Na druhou stranu jaká by to mohla být reklama? Možná nějaké upoutavky na větší akce, nebo nově otevřený podnik. Asi žádný partnerský program vhodný bych nenašel. Takže je otázka zdali do toho jít. Přeci jen práce by to bylo hodně. I když třeba bych jsem si stanovil že to budu dělat rok a pak se to budu snažit naučit přímo subjekty jejiž akce tam budu vkládat a bezžištně propagovat.

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
To Turek: zozbierane emaily sa ti môžu veľmi dobre hodiť, pokiaľ by si prinášal kvalitné info, nie spamy a rozosielal to na email, tak postupom času by si si určite našiel vhodnú klientelu (miestnych podnikateľov), ktorý otvárajú svoje podniky alebo chystajú akcie, tí by určite slušne zaplatili.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se