Volná diskuze

prclan
Uživatelský avatar
WD Trader: 3.6/5

Příspěvky: 217
Registrace: 01.11.2011
Zdravím,
chtěl bych se Vás zeptat na to, jak vidíte budoucnost systému Placla.cz? Případně konkurenčního PG. Také by mě zajímaly názory na to, jestli si myslíte, že je v tomto oboru místo pro další konkurenci a pokud ano, proč tady ještě není. Děkuji.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Prostor pro konkurenci je vždycky a ve všem, jen pokaždé záleží, kdo a jak se toho ujme. Budoucnost je taktéž v rukou majitelů, pokud se budou systémy rozvíjet a nezakrní, tak tu můžou úspěšně fungovat řadu dalších let :-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Budoucnost to určitě má, například na Placle je nabídek na psaní poměrně hodně, je ale pravda, že po úpravě podmínek, kdy zůstávají v systému "kvalitnější" stránky se mnohdy blogerům nechce psát za základních 200kč, což se na jednu stranu dá pochopit. Pokud musím mít v systému stránky minimálně půl roku staré, SR 3, index Googlem a minimálně 20 článků abych se tam vůbec dostal, tak bych si třeba představoval za článek víc. No na druhou stranu když inzerent je ochoten zaplatit třeba 500 tak už si bude dost vybírat. Každopádně obchody tam poměrně fungují, řekl bych. Naproti tomu u PostsGenius mi pořád přijde nabídek málo, odpočítám li nabídky psaní za 50 korun a podobné nesmysl, moc toho nezbude.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

LukasP
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 254
Registrace: 13.01.2011
prclan píše:
Zdravím,
chtěl bych se Vás zeptat na to, jak vidíte budoucnost systému Placla.cz? Případně konkurenčního PG. Také by mě zajímaly názory na to, jestli si myslíte, že je v tomto oboru místo pro další konkurenci a pokud ano, proč tady ještě není. Děkuji.


Osobně jsem si s myšlenkou založit konkurenci sám pohrával, protože je tu opravdu spousta věcí co lze dělat lépe. Také jsem měl vizi vést celý koncept trochu jinak. Jenže by to obnášelo full time práci na projektu po dobu X měsíců, do čehož se mi jít příliš nechtělo. No najít společníka, možná bych o tom pouvažoval. Takhle mi to zůstává pouze v hlavě.

Co se týče budoucnosti, tak je to mezi řádky popsáno výše. Věřím, že to budoucnost má, ikdyž si představuji trochu jinou podobu.

Lukáš Jirsa
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 02.12.2011
Tak budoucnost PlaCla závisí samozřejmě na majiteli. Osobně si myslim, že budoucnost je jim nakloněna :)

Prostor pro konkurenci je vždycky všude. Řekl bych že tu žádná pořádná neni proto, že časová náročnost je až moc velká v porovnání s teoretickym ziskem. Stejně tak jako LukasP si myslím, že na PlaCla je strašně much co by šly vyladit a každej člověk s podnikavym duchem v tu chvíli začně mít pomyšlení na spuštění konkurence. Asi nejvíc mě dokáže vytočit, když navrhnu sepsání článku za vyšší cenu a obratem to inzerent přijme opět za cenu 140 Kč >:[ Jinak s žádnou konkurenční službou zkušenosti nemam, takže nemůžu porovnávat.

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Prostor pro konkurenci je tu slušný.
- Placla měla slušný rozjezd, ale postupem času jako by ze systému vyprchala motivace. Partnerský program má omezení jen na jeden rok. Bloger dostává stále dokola nabídky, které nejsou pro jeho blog. Nejde to vypnout. Člověk se naloguje jen aby smazal všechny nabídky. Postupem času to přestane bavit. Navíc mi přijde, že musíte mít namíru dělané weby pro placla. Prostě koupit doménu s dobrými ranky. Naházet pár článků se specifickým tématem a jede to.
- PostGenius měl zase špatný rozjezd. Působí po bližším zkoumání jako scam. Člověk se tam pomalu bojí zaregistrovat, aby na něco nenaletěl. Reference ale nejsou zas tak špatné. Jen se o tom moc lidem nechce mluvit :) Pokud by se nechovali jako skrytá pračka peněz, tak placla do roku semelou.

A proč by se konkurence uživila?
- stále tu není nic pro pořádné blogy
- není tu vlastně pořádná konkurence
- opravdové PR články se u nás nepíšou, lidi to neumí
- poptávka tu je slušná, větším blogům píšou firmy sami a nebojí se nabízet hezké peníze

soudruh
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.14/5

Příspěvky: 76
Registrace: 01.11.2010
placla hlavne funguje a nabira vlastni zamestnance = neni to jen sdruzovani externich bloggeru

coz svedci o tom, ze je na dobre ceste

PR clanky narustaji oblibe a efekt je mnohdy vetsi nez z riskantniho SPAMingu

dejme tomu, ze pro porovnani (kdo vi o cem je rec) je to neco jako mimibazar.cz

= na pocatku byl napad a ma sve skalni priznivce

kazda dalsi odnoz se muze snazit, ale proste Placla tu byla prvni, uchytila se a roste :-)

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se