Volná diskuze

Milan_B.
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 638
Registrace: 03.12.2010
Nevím jak a kam to napsat tak to zkusím tady.

Co se stalo:
Učitelka mého syna si po chodbě nesla vřelý čaj vykácávala se s kolegyní, můj syn šel(7) na WC když vyšel ze třídy tak se potkali. Samozřejmě vroucí obsah vylila synovi na obličej, krk a rameno. Ten byl s popáleninami na 6% letecky přepraven na popáleninové kde byl dva týdny a nyní je v domácím ošetřování.

Co mě zajímá:
1, jak je to s pojistkou syn má pojistku ale to je předpokládám odškodnění za bolest, ...
2, škola má pojistku což beru podobně jako jeho pojistku
3, jak je to s poplatkama za pobyt v nemocnici, a další léčebné výdaje?
4, zažalovali byste školu/učitelku?

Já jsem se k tomu postavil tak že po učitelce chci jen výdaje spojené s léčbou. Ona ale že nic platit nebude že to zaplatí pojistka.

Moc díky všem za reakce.

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Já myslím, že by každé děcko ve škole mělo mít nějakou pojistku. Pokud se to nahlásilo do úrazů, tak by mělo být nějaké odškodnění. Jak to přesně je, to nevím. Ale jako kluk jsem si zlomil prst a nějaké peníze za to byly od školy...

Učitelku bych osobně nežaloval, i když je to hodně smutné a mrzí mě to :(.

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Každý úraz, co se stane na škole, by měl být nahlášen a zapsán. Na základě tohoto zápisu a "nějakého papíru od doktora" (nevím bohužel jak se jmenuje) kde je napsáno jak dlouho byl daný člověk v jakém stavu atd, tak toto by mělo pojišťovně stačit a měla by zaplatit bolestné. Bratr to tak měl, když si zlomil nohu ve škole.
Tento případ mě moc mrzí :( Snad se k tomu učitelka alespoň postavila čelem a minimálně se omluvila. Jak se k tomu všemu staví škola? Vyjádřila se nějak? Snad nebude mít syn nějaké viditelné následky :(

Milan_B.
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 638
Registrace: 03.12.2010
škole je to líto
učitelce taky
mě to stálo 20kKč - dojíždění za ním, pobyt v nemocnici, speciální masti, ...) - toto mne zajmá kdo mi proplatí :/
následky nevím zatím není jisté jestli nebude mít na ramenu jizvu ale obličej a krk se zhojil dobře.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Zaplatí ti to pojistka kterou škola má, pokud jí nemá budeš to muset požadovat soudně po škole/učitelce a nebo ti to zaplatí tvoje pojišťovna, pokud má kluk pojištění a pak si to bude vymáhat po škole/učitelce sama pojišťovna. Možností je víc, nejlepší pro tebe, ale bude jednat s pojišťovnou, kde má škola pojistku.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
kamarád si ve škole zlomil prst (vlastní blbostí) ... jel rukou po mříži a jak jel tak mu tam zajel prst a on nestihl zastavit a dostal od školy 2500,-
a vůbec .. všechny urázy, co se u nás ve škole staly tak byly proplacené ...

jinak sestra měla tenkrát taky úraz a mamka říkala, že toto ti pojistka neproplatí, pokud přímo na to není pojištěn (dostaneš bolestné) - měl by ses spojit s tím, u koho jsi pojištěný a peníze dostaneš až bude léčba uzavřena (proto doporučuji chodit se synem co nejdéle na kontroly, i když totiž bude syn chodit do školy, tak kontrolama se prodlužuje délka léčení = více peněz) ... ale jinak mamka říkala, že by uvažovala o žalobě na učitelku ZA NÁHRADU škody ...

každopádně bych se spojil a domluvil s tím, u koho máš pojistku a prošel smlouvy, oni ti řeknou líp
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Doba je dneska jiná, kdysi ještě za totáče, mi učitel u nás ve škole zavřel před nosem prosklené dveře do třídy, já tam na poslední chvíli dal ruku, a to prosklené křídlo jsem měl samozřejmě bez skla kolem krku, prej si nevšiml že za ním jdu. A jak si myslíte že to dopadlo? Dostal jsem dudku třídního učitele, za demolování školního majetku, musel jsem zaplatit nové dveře a ještě jezdit na převazy zašitého zápěstí, ještě kousek a byla to tepna. No jo no, doba je jiná, dneska už bych jim neodpustil ani desetník. Sice tenkrát otec málem učitele za tu drzost přizabil, no jo ale nebyl soudruh tak musel držet hubu, protože nechtěl aby ze mě byl kopáč. Nu což.

To jen tak na okraj, abyste věděli, jak se doba během 20 let změnila :-D
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se