Hosting

Martin Kovalčík
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 32
Registrace: 10.01.2012
Zdravím,
hledám VPS pro cca 10 wordpress webů (max. 2k uip denně) a u té příležitosti jsem narazil na jeden hosting konkurující cenově Wedosu (v podstatě další lowcost hosting). Co mě na celém projektu zaráží je, že jsem se o něm dozvěděl náhodou, nikde na internetu jsem o nich nenašel více informací. Dle webu to vypadá, že za nimi stojí firma a mají vlastní datacentrum, ale nikde jsem o nich nenašel zkušenosti jejich zákazníků.

Ceny ale mají slušné, s Wedosem srovnatelné. Co se mi líbí, že lze u VPS jde nastavit samostatně RAM, CPU, HDD. Nemusím kupovat tak jako u Wedosu VPS po blocích, kde třeba prostor nevyužiji.
Naopak mám obavu z jejich podpory, mají pracovní dobu jen od 8-16 a v případě problému v sobotu v noci mi odpoví nejdříve v pondělí.

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Zdravím, koukal jsem na to a asi bych volil Wedos. Sice u best-hosting lze volně konfigurovat VPSku a je i cenově srovnatelná, ale u Wedos se mi to zdá lepší. Firma je taková známější na internetu a přecejen mají non-stop technickou podporu.

Jinak nemusíte ani kupovat VPSku, u Wedosu bohatě stačí hosting no-limit popřípadě výkonější varianta no-limit extra a dokoupit neomezený počet aliasů a můžete weby v pohodě provozovat i na hostingu, bez nutnosti konfigurace VPS. Jsem si jist, že utáhnout to nebude problém.
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
A co zkusit se mrknout i na nabídku multihostingu od Ebola.cz a Savana.cz? Nemusíš tam nic konfigurovat a utáhne ti to též.

Jinak, kdybych byl na tvém místě a trval na těchto dvou tebou zmíněných variantách, jednoznačně bych zvolil Wedos. Podpora a bezproblémový průběh je alespoň u mě prioritou, proto bych volil kvalitního a prověřeného poskytovatele, než krok do neznáma.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

hexageek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 147
Registrace: 22.03.2011
no a nebo VPS od nas nebo rovnou multihosting, tam tech 10 wordpresu pobezi v pohode

wedos
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 180
Registrace: 02.01.2011
Martin Kovalčík píše:
Zdravím,
hledám VPS pro cca 10 wordpress webů (max. 2k uip denně) a u té příležitosti jsem narazil na jeden hosting konkurující cenově Wedosu (v podstatě další lowcost hosting). Co mě na celém projektu zaráží je, že jsem se o něm dozvěděl náhodou, nikde na internetu jsem o nich nenašel více informací. Dle webu to vypadá, že za nimi stojí firma a mají vlastní datacentrum, ale nikde jsem o nich nenašel zkušenosti jejich zákazníků.

Ceny ale mají slušné, s Wedosem srovnatelné. Co se mi líbí, že lze u VPS jde nastavit samostatně RAM, CPU, HDD. Nemusím kupovat tak jako u Wedosu VPS po blocích, kde třeba prostor nevyužiji.
Naopak mám obavu z jejich podpory, mají pracovní dobu jen od 8-16 a v případě problému v sobotu v noci mi odpoví nejdříve v pondělí.

Náš webhosting zvládne 10-15 tisíc návštěv za den (na WordPressu). Tak není potřeba jít za každou cenu do VPS.

Pokud jde o uvedenou firmu, tak kromě již zmíněné nonstop podpory můžete zvážit samozřejmě i další rozdíly. U nás máme garantovanou RAM a rychlé disky 15k otáček v RAID 10, což je nejrychlejší možné řešení. A zrovna disky jsou u VPS to nejproblematičtější místo. Naše řešení je cca o 120% dražší než řešení s pomalými disky... Ve výsledné ceně služby to dělá cca 40%... Snad jen na závěr pro zasmátí - začali svoje služby nabízet tím stylem, že nám okopírovali texty, včetně smluvních podmínek a podmínek soutěží (do slova a do písmenka :-) )...

Doporučil bych si vybrat nejprodávanější hosting v ČR a největšího provozovatele root VPS v ČR. Tím je bezpochyby WEDOS.

Balthazar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 10
Registrace: 18.02.2012
Kámo tak

Best hosting sem měl hosting obyčejný PODPORA NEFUNGUJE VŮBEC čekáš týden na odpově´d a to musíš psát emailů miliardu aby ti odpověděli většinou ani nechápou co po nich chceš

Wedos ten se sice snaží ale VPS na to je nejlepší expert

Angelo-hosting ten ti doporučuju můžeš si totiž svůj vps konfigurovat jak chceš dáš si kredit na účet u nich a každý dne se ti odebírá dle určité měsíční částky tudíš ho nemusíš ani platit na rok dopředu ale jak budeš chtít :)

wedos
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 180
Registrace: 02.01.2011
U nás je možné platit měsíčně nebo ročně (platební období lze změnit). Konfiguraci a parametry VPS lze změnit kdykoliv, lze tedy třeba navýšit, když návštěvnost roste. Při navýšení nepřijdete o data.

Nezbývá než znovu zopakovat pár našich výhod :-) - nonstop podpora, rychlé disky (což je hodně zásadní rozdíl) a spolehlivý a bezvýpadkový provoz(což je asi taky zásadní). U nás jsou to root VPS, kde si můžete nainstalovat třeba svůj operační systém. Při stejných parametrech, máme ještě ke všem zmíněným výhodám, mimořádně příznivou cenu. Vše je jen na vás.

Díky tomu všemu jsme nejprodávanější hosting v ČR a jsme největší provozovatel root VPS v ČR, což jistě o něčem vypovídá.

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Já bych určitě sáhl po Wedosu, přece jen osvědčená kvalita a spolehlivost co bourá konkurenci, co více si přát. Bez Wedosu bychom ještě za běžný hosting platili více jak 1000Kč/rok.

Y2K.bug
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 86
Registrace: 23.02.2012
Já mám VPS u Wedosu a naprostá spokojenost. Mám tam 2 VPS, obě jedou luxusně. Podpora rychlá a vstřícná. Můžu jedině doporučit.
Náš AffilBox umožňuje komukoliv rychle spustit affliate program pro svůj e-shop či projekt.
Podívejte se také na můj blog.
 Jaký byl rok 2023

Martin Kovalčík
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 32
Registrace: 10.01.2012
wedos píše:
Náš webhosting zvládne 10-15 tisíc návštěv za den (na WordPressu). Tak není potřeba jít za každou cenu do VPS.

Pokud jde o uvedenou firmu, tak kromě již zmíněné nonstop podpory můžete zvážit samozřejmě i další rozdíly. U nás máme garantovanou RAM a rychlé disky 15k otáček v RAID 10, což je nejrychlejší možné řešení. A zrovna disky jsou u VPS to nejproblematičtější místo. Naše řešení je cca o 120% dražší než řešení s pomalými disky... Ve výsledné ceně služby to dělá cca 40%... Snad jen na závěr pro zasmátí - začali svoje služby nabízet tím stylem, že nám okopírovali texty, včetně smluvních podmínek a podmínek soutěží (do slova a do písmenka :-) )...

Doporučil bych si vybrat nejprodávanější hosting v ČR a největšího provozovatele root VPS v ČR. Tím je bezpochyby WEDOS.


Děkuji za navhnutí, ale poptávám schválně VPS kvůli jejich správě. Chci to mít zároveň jako hračku, alespoň se naučím základy správy serverů.

Balthazar píše:
Kámo tak

Best hosting sem měl hosting obyčejný PODPORA NEFUNGUJE VŮBEC čekáš týden na odpově´d a to musíš psát emailů miliardu aby ti odpověděli většinou ani nechápou co po nich chceš

Wedos ten se sice snaží ale VPS na to je nejlepší expert

Angelo-hosting ten ti doporučuju můžeš si totiž svůj vps konfigurovat jak chceš dáš si kredit na účet u nich a každý dne se ti odebírá dle určité měsíční částky tudíš ho nemusíš ani platit na rok dopředu ale jak budeš chtít :)


Děkuji za navrhnutí Angelu, ale nemají poslední dobou problémy?

wedos
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 180
Registrace: 02.01.2011
Dobrý den,
schválně jsem se koukal a jsou přesně o korunu levnější než my. Rozdíly? Opět nutné zopakovat :-) (nonstop podpora, nejvýkonnější diskové řešení na trhu, garantovaná RAM). Zvažte zda ten rozdíl stojí za to... Pokud bychom neměli podporu nonstop a rychlé disky, tak máme VPS za polovinu ceny... Ještě poznámka k jimi uváděnému datacentru. Není "datacentrum" ( http://best-hosting.cz/aktualne/umisten ... chnologii/ ) jako Datacentrum ( http://datacentrum.wedos.com/ )... My máme (mimo jiné) motorgenerátor a hasící systém s plynem nepoškozujícím data (a neohrožujícím lidské životy), ale za to nemáme na webu (doslova) pohádky o tom jak využíváme elektřinu z fotovoltaické elektrárny, protože nic takového samozřejmě nemáme (stejně jako ostatní)...

Nevím co tam a kde nabízí za správu, ale u nás je vše plné zautomatizované a sám si třeba můžete kdykoliv změnit operační systém na jakýkoliv...

Martin Kovalčík
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 32
Registrace: 10.01.2012
wedos: je u vás po zaplacení na VPSce nějaký předinstalovaný OS?

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Martin Kovalčík - během objednávky zvolíš, jaký chceš OS a ten bude po zřízení VPS předinstalovaný ... samozřejmě si to můžeš pak sám dle libosti upravit, popřípadě přeinstalovat na jinou distribuci (nabídku mají širokou). Aktuálně při objednávce volíš z této nabídky:

Linux CentOS 6.0 ISP - Apache, MySQL, PHP, mailserver, DNS server, ISPConfig (zdarma)
bez operačního systému *
CentOS 6.0 (zdarma)
Fedora 15 (zdarma)
Fedora 16 (zdarma)
Debian 6.0 (zdarma)
openSUSE 11.3 (zdarma)
Ubuntu 10.10 (zdarma)
Windows Server 2008 R2 Datacenter CZ (zdarma)
Windows Server 2008 R2 Datacenter EN (zdarma)


A jak říkám, pokud přestane vyhovovat, můžeš si systém přeinstalovat
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

wedos
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 180
Registrace: 02.01.2011
Ano, kdykoliv si to lze změnit a dokonce na cokoliv co chcete - nejen tedy to co máme v nabídce. I z tohoto důvodu jsme tak oblíbení :-)

Martin Kovalčík
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 32
Registrace: 10.01.2012
wedos: Jak je na tom podpora se správou serverů? Umí poradit i s konfigurací nebo jen odpovídat na základní otázky k webhostingu (jak nasměrovat doménu...)?

Pavel096
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1
Registrace: 20.11.2017
Za mě můžu s čistým svědomím doporučit managované VPS od Českého hostingu a multihosting od Savany SSD. Weby běží jak na koni. Kamarád sepsal i jedno srovnání VPS poskytovalů (jsou tam jak ty se správou, tak i ty bez správy): https://www.5nej.cz/srovnani-vps-serveru/

AFUK
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 22
Registrace: 14.04.2018
proč hledáte jen v Česku? Vždyť internet je bez hranic a je úplně jedno, kde ten VPS máte. Přece stejně vše řešíte po internetu, anebo snad k tomu serveru dojíždíte?
Váš podíl v anglické firmě anebo vlastní firmu v Anglii zařídí ALL Finance UK Ltd

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se