Volná diskuze

Používáte Instagram?
13%
88%
14 
Celkem hlasů: 16
Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Spousta z vás jistě v posledním týdnu zaznamenala změnu okolo služby Instagram. Služba pro nahrávání, úpravu a následnou publikaci fotografií přímo z Apple zařízení (iPhone atd.) uvolnila také verzi pro Android. To vedlo k ostré slovní přestřelce téměř na všech sociálních sítích. Jablíčkáří (majitelé Apple produktů) se totiž nechtějí smířit s tím, že by kvůli "nižší třídě" (majitelé Android zařízení) měli o tuto "svou službu" přijít.

Když se situace konečně trochu uklidnila, objevila se na internetu zpráva - Kevin Systrom, zakladatel a šéf společnosti provozující službu Instagram, v pondělí večer vydal nečekanou zprávu. Instagram dal souhlas k tomu, aby ho koupil Facebook. Instagram byl ceněn na 1 miliardu dolarů a pro Facebook je to vůbec poprvé, kdy kupuje službu s tolika uživateli.

Pokud tedy jablíčkáři protestovali proti uvolnění Android verze, jsem velmi zvědav, jak budou reagovat na tohle. Osobně bych to viděl tak, že Facebook Instagram integruje do sebe a tím zpřístupní službu úplně každému. I když na druhou stranu bylo z Facebooku oznámeno, že služba Instagram se bude vyvíjet samostatně. Tak uvidíme.

Jaký na to máte názor?
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

MartinT
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 92
Registrace: 07.08.2011
Jsem na to zvědav... každopádně se mi ty fotky moc nelíbí a když to uvolnili pro Android, tak najednou všude bylo miliony těchhle fotek a je to přeplácaný už. A jestli tak bude každá druhá fotka na Fb nebo celý alba... no tak potěš koště... Ale jedna miliarda za něco, co je ztrátové... Podle mě to šlo koupit levněji, když už teda ;)

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Nechápem tento krok od Applu a na druhú stranu sa čudujem, že to FB ta 1-mega kúpil..

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Tak já se Facebooku nedivím, v současné době jsou při penězích, takže si to mohou dovolit. Navíc Instagram je služba, která v poslední době přitáhla hodně uživatelů, což jistě Facebook využije ve svůj prospěch. Fotky z Instagramu se objevují třeba na Twitteru (a to v hojné míře), takže stačí šikovná reklama a rázem bude Facebook přetahovat uživatele z Twitteru.

Marek L. - však Apple nemá s Instagramem nic společného ne? Firma patří někomu jinému
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
To Jan: ... máš pravdu, neviem prečo som si stále myslel, že to patrí Applu.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Použil jsem to snad jednou a to v souvislosti s Twitterem. Od FB tento krok nechápu, logičtější by bylo, kdyby jej koupil Twitter, ale ten už takovou službu má.

MetalFlow
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 5
Registrace: 07.04.2012
Za sebe mohu říci, že Instagram jsem nikdy nepoužíval a patrně jej ani nikdy používat nebudu. Aplikace se mi nelíbí. Každý si myslí, že s Instagramem je z něj profi fotograf jen proto, že nastaví nějaký ten detail

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Na internetu se objevil zajímavý článek, který celou akvizici popisuje. Doporučuji přečíst: http://connect.zive.cz/clanky/proc-facebook-zaplatil-miliardu-dolaru-za-instagram/sc-320-a-163206
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se