Volná diskuze

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Zdravím,
Jistě všichni z vás postřehli, že v poslední době se neustále mluví o připravovaném Google Drive. Ten by měl být odpovědí Googlu na Dropbox a SkyDrive. Zároveň tak Google konečně získá vlastní cloud, který jistě bude dále rozvíjet. Už teď se spekuluje o tom, že by v budoucnu mohl být celý cloud napojen na Chromebooky, takže teoreticky by Google fungoval jako virtuální operační systém. Google drive už je na cestě. Nebude to totiž od nuly budovaná služba, ale dojde ke sloučení několika služeb Google. Cloud bude vycházet z Google Docs. Již nyní došlo k navýšení kapacity Google Docs na 5GB a každým dnem by se již měl objevit onen Google Drive, který bude na Docs přímo napojen.

Dalším diskutovaným tématem je SkyDrive - přesněji jeho renovace. SkyDrive je cloudová služba Microsoftu, která v poslední době prošla rozsáhlým updatem. Od změny designu, přes rozšíření kapacity až po update desktopového klienta. Osobně musím říct, že se mi nová podoba SkyDrive líbí ... dokonce více než Dropbox.

Poslední službou je Dropbox. Ten v poslední době prodělal kosmetické změny a celý se převlékl do nového kabátku. Zároveň došlo k rozšíření diskové kapacity.

Závěrem bych se tedy rád zeptal, co aktuálně využíváte, proč a jak se na celou situaci díváte?

Já aktuálně využívám Dropbox, kde mám asi 100 mb dat (zálohy webů), SkyDrive - zde jsem pouze registrován a netrpělivě čekám na Google Drive, kam bych eventuelně přesunul veškerá svá data :)
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
já osobně žádnou cloudovou službu nevyužívám hlavně z toho důvodu že mám pomalé připojení k internetu cca 256 kbit upload tak to ani pořádně nemá cenu, a zrovna vybrat si jednoho z těhto tří služeb tak asi Dropbox pak Skydrive a až pak Google protože u Google mám už moc věcí: Gmail, GA, Docs, plus a spoustu dalších blbostí a ví toho o mě až až :)
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Já mám Dropbox a mám tam přes 3GB pouze pracovních dat, která potřebuji mít neustále při sobě, ať již v mobilu nebo na jednom z notebooků. Tím, že mám 2 noťasy, tak je pro mě cloudové řešení naprosto ideální a s dropboxem jsem hodně spokojen. Myslím, že zatím nic nového zkoušet nebudu, především z nedostatku času a také už ze zvyku :) Proto budu rád, když tady kdokoliv napíše své zkušenosti s Google Drive a SkyDrive, a čím je pro Vás tato služba eventuálně lepší, než Dropbox. Děkuji

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Já používám už od samého spuštění Live Mesh od Microsoftu. Teďka se chystám přejít na Skydrive taky, aktivoval jsem si 25GB :). Nikdy jsem neměl s řešením od MS problém, tak asi zůstanu u Skydrive. Používám i Dropbox, ale jen na věci, co si chci rychle přenést do mobilu. Nepotřebuji mít v mobilu všechno. Jinak bez synchronizace si to už dávno nedovedu představit, je to velmi pohodlné. Vyhovoval mi ten Live Mesh, byl i o dost lepší na funkce než současný Skydrive, ale bude mi to stačit si myslím. Přes víkend to vyzkouším. Přinejhorším bych šel k Dropboxu.

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Marmar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 3
Registrace: 27.04.2012
Mě by zajímalo, pokud někdo déle používá Dropbox a teď zkouší Google Drive, zda by doporučil přechod. Mám vše u Google, ale na Dropbox nedám dopustit. Nechce se mi na druhé straně trávit moc času přechodem na GD, když nevím zda to bude fungovat alespoň stejně dobře. Nepreferuji sdílení mezi lidmi, k tomu používám Google Doc, ale vysloveně přístup k pracovním věcem z jakéhokoli počítače a skvělou synchronizaci, což splňuje Dropbox. Díky.
Přečtěte si co nového nabízí Paříž a Londýn, nejblíbenější města Evropy!

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Marmar - já právě taky čekám jak to dopadne. Mám rovněž vše u Google ale jako primární cloud používám Dropbox. Asi vyzkouším GD jen tak okrajově a dle toho se rozhodnu, jestli mi stojí za to přejít nebo zůstat i nadále u Dropbox
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se